Harold Greenwood

1. ledna 2013 v 21:48 | Alfaraptor |  Postavy
"Dříve či později někdo přijde -- Biosyn, americka rozvědka nebo nějaký zpropadený hledač pokladů. Naše výzkumná data se stala nepředstavitelně cenná."

-John Hammond


Poté, co Site B ztratilo svoji funkci nejmodernějšího genetického zařízení, stalo se rájem pochybných existencí, jež přilákala vidina lehce získaného bohatsví v podobě výzkumných dat InGenu nebo netradiční lovecké trofeje vyjímající se nad krbovou římsou. První zmíněnou kategorii nám reprezentuje věčný konkurent InGenu Biosyn a také jedna poměrně nenápadná osůbka známá jako Harold Greenwood.

Historie

Všechno, co je nám dnes o Greenwoodovi známo, pochází hlavně z pvůodního scénáře pro komentáře Johna Hammonda a z designérského konceptu levelu Plains. Hammond o něm říká toto:"Poprvé jsem potkal Harolda Greenwooda v roce 1992. Američan, byl mi představen jako bývalý Zelený baret (speciální jednotky americké armády - pozn. Alfaraptora). Měl nespočet otázek ohledně dispozic technologie InGenu."

"Harry tvrdil, že je přítel mého bývalého zetě. Líbil se mi -- byl sebevědomý a temperamentí."

"Zdroje tvrdily, že se Harry pokusil proniknout do vnitrozemí ostrova. Jeho plán byl znovuzprovoznit geotermální elektrárnu a poté získat přístup k chráněným datům v hlavní laboratoři."

"Greenwood u sebe nosil jakési elektronické zařízení, které, jak mi bylo řečeno, vlastnoručně postavil podle plánů, které našel na internetu."

"Prověření informací o Harroldu Greenwoodovi neodhalilo nic neobvyklého: vysokoškolské vzdělání, zbrojní pas."

"Bylo vynaloženo jisté úsilí vystopovat pana Greenwooda, ale nikdy jsme nezjsitili, co se s ním stalo."

"Myslel si, že bude hrdina, průzkumník, Lawrence z Arábie (britský voják, cestovatel a arabista, proslavil se jako organizátor arabského povstání proti Turecku v roce 1916 - pozn. Alfaraptora) čelící nebezpečí. Nevěděl, co je opravdové nebezpečí, jak lehce a nepředvídatelně může příjít smrt."


Na Site B

O Greenwoodově pobytu na Site B nemáme tolik informací jako o jeho historii. Anne nachází tábořiště založené v jeskyni, v něm několik disket a rozbitá vysílačka. Je možné, že se jedná o stejnou jeskyni, která byla vidět za vodopádem ve druhém díle Jurského Parku. Vodopád zakrývající vstup jeskyně byl podle mě pouze dočasný a vznikl kvůli prudkému dešti. Za suššího počasí byl vstup zřejmě odhalený. Je to však jen moje domněnka, které chybí důkaz prokazující její hodnověrnost.

U otevřené bezpečnostní brány vedoucí k přehradě Anne nachází krabičku připojenou k bezpečnostnímu monitoru. Jedná se o výše zmíněné elektronické zařízení. Jeho účel však není dosud známý.

V této oblasti také leží mrtvola dinosaura (Velociraptora? Albertosaura? Chybí podrobnější informace. S velkou pravděpodobností to byl dravec). Okolo ní se povaluje spousta prázdných zásobníků do automatické pistole. To zřejmě svědčí o souboji na život a na smrt mezi Greenwodem a tímto dravcem.

Pod přehradou stojí kontrolní budova. Z ní se dá regulovat výška vodní hladiny. Když se Anne povede otevřít výpusť, (v přehradě není žádná voda), otevírá se jí cesta k průzkumu koridoru, kterým by za normálních okolností odtékala voda. Zde nachází ve výklenku schouléné tělo Harrolda Greenwooda a samopal Ingram MAC10. Chudák Harrold zde nejspíš zemřel na následky zranění utržených v boji s dravým dinosaurem, jehož mrtvolu Anne viděla venku.


Rekonstrukce

Z nalezených informací nyní můžeme sestavit alepoň přibližnou podobu posledních okamžiků Harrolda Greenwooda na Site B. Opět však dodávám, že se jedná pouze o můj dohad nepodložený žádným oficiálně doloženým důkazem.

Kličovou roli by zde mohl sehrát také fakt, že se nedaléko od přehrady nachází vrak džípu převrácený na střechu. Jedá se o standardní safari model využívaný InGenem.

Předpokládejme tedy, že se Greenwood vydal ze svého jeskynního útočiště na výpravu do vzdáleného laboratorního komplexu. Cestou se mu podařilo nalézt provozuschopné funkční vozidlo, které tady zůstalo po lovecké výpravě nebo ještě z doby, kdy bylo zařízení na Site B v plném provozu. Tato výhoda by mu dozajista pomohla dostat se k laboratořím mnohem rychleji a zároveň by byl lépe chráněný před případným útokem zdejší prehistorické fauny. Neuvědomil si však, že tím ze sebe udělal nejpíš živý terč.

Automobil jedoucí vysokou rychlostí určitě přitáhl pozornost prvního dravce, který tuto "rychlou konzervu" zpozoroval. V tomto scénáři pracuji s hypotézou, že se jednalo o Albertosaura (méně pravděpodobněji Allosaura). Tento příbuzný Tyrannosaura, žijící na pláních dokáže na rovině vyvinout překvapivě velkou rychlost, dostihnout vůz mu tedy zřejmě nečinilo žádné potíže. Úsek silnice poblíž přehrady vedoucí z Městečka směrem do Pine Valley byl postaven na nezpevněném podloží a po několika vydatných deštích byly části svahu odplaveny.


Vznikly tak nesjízdné mezery nedovolující pokračovat v cestě. Greenwood s Albertosaurem za zády, s tímto problémem nemohl počítat a zřejmě na poslední chvíli strhnul řízení. Vůz se po několika saltech zřítil dolů do údolí pod přehradou.


Greenwoodův zdravotní stav po nehodě musel být v té době ještě natolik dobrý, aby z havarovaného vozidla mohl utéct. Zamířil přímo k bezpečnostní bráně přehrady, kterou zřejmě otevřel pomocí svého elektronického zařízení. Albertosaurus mezitím musel najít schůdnější cestu, po níž se znovu vydal za kořistí. Poté se strhnul krutý boj, ze kterého vyšel jako vítěž Greenwood. Zaplatil však za něj krutou daň. Zranění způsobená autonehodou spolu s těmi utrženými v boji musely Grenwooda hodně oslabit. Potřeboval si najít úkryt na noc. Věděl, že by se do soumraku nedokázal vrátit do tábora. Kontorlní budova přehrady se pro tento účel nehodila, měla totiž vybitá okna. Zato koridor výpusti skýtal ideální úkryt. Těžká železná vrata vypadala, že něco vydrží. Navíc to bylo dostatečně vysoko na to, aby se tam dostal jakýkoliv dinosaurus.


Z posledních sil se vyškrábal dovnitř, kde si našel výklenek do kterého se schoulil. V tu chvíli to pro něj bylo nejbezpečnější místo, ve kterém mohl přečkat noc. Vyčerpaný, ale s nadějí, že se ráno vydá zpět do jeskyně pro lékarničku, aby si ošetřil zranění, usnul tvrdým spánkem. Spánkem, ze kterého se už nikdy neprobudil.

(Foto: archiv autora)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 HAAS HAAS | Web | 2. ledna 2013 v 12:55 | Reagovat

Řekl bych, jen takový malý zlodějíček. Krásně napsané!

2 Alfaraptor Alfaraptor | 2. ledna 2013 v 12:59 | Reagovat

[1]: Děkuji. :-)

3 Stringer Stringer | Web | 3. ledna 2013 v 16:35 | Reagovat

Veľmi pekne napísané, fakt.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama