Prosinec 2012

Hláškování

29. prosince 2012 v 19:19 | Alfaraptor |  Zajímavosti
Napadl mě celkem zajímavý projekt, do kterého se může zapojit opravdu každý. Jeho cílem bude vytvořit příběh sestavený z hlášek, citátů a mouder, která jsou spojená s Jurským parkem, ale i ostatními filmy, seriály či dokumenty s tematikou pravěku (Ztracený svět, Terra Nova, Pravěk útočí, Cesta do pravěku, Putování s dinosaury, Dinosauří revoluce atd.). Své příspěvky pište rovnou do komentářů pod článek.

Gallimimus

26. prosince 2012 v 17:39 | Alfaraptor |  Dinosauři (Beta)
"Gallimimus, "kuru podobný." Nejrychlejší běžec na ostrově, živí se hmyzem, vejci a malými savci."

Zmínka o tomto relativně malém býložravci nebyla nikdy začleněna mezi Hammondovy komentáře určené k nahrání. S velkou pravděpodobností měl obývat hlavně oblasti plání. Nevyskytuje v žádných předběžně vydaných snímcích ze hry, dokonce ani v designérských dokumentech. Z toho usuzuji, že se na jeho modelu zřejmě ani nezačalo pracovat. Existuje však fanouškovský model, který se objevil v modifikaci Trespasseru s názvem TC Isle.


(Foto: deinonych.blog.cz)

Vánoční zázrak!

25. prosince 2012 v 13:13 | Alfaraptor |  Novinky a oznámení
Opravdu je to tak! Dnes se na TresComu objevila zpráva, že byl objeven původní scénář pro Hammondovy komentáře z Trespasseru. Tento dokument je jedinčený z toho důvodu, že se jedná o naskenováné stránky původního scénáře, ze kterého četl sám Richard Attenborough, představitel Johna Hammonda. Jeho součástí jsou ručně připsané poznámky, a co je nějdůležitější: obsahuje okolo 80 zatím nikde neuveřejněných komentářů, které přinášejí zcela nové informace měnící pohled na některé reálie Trespasseru. Chcete vědět, který byl první životaschopný dinosaurus? Který nový dinosaurus měl žít na pláních? A jak to bylo ve skutečnosti s Haroldem Greenwoodem? Už brzy to zjistíte...

Přání k Vánocům

23. prosince 2012 v 19:44 | Alfaraptor |  Novinky a oznámení
Tak je to opět tady. Rok utekl jako voda, úspěšně jsme překonali konec světa a přišel čas Vánoc.

Podívejme se na shrnutí významných údálostí z pohledu Trespasseru pro tento rok:

- Objev nových konceptových kreseb
- Zdrojový kód hry
- Někoik projektů majících za cíl oživení Trespasseru

Chci vám popřát hodně štěstí, zdraví, lásky, dárečků, úspěchů na vašich blozích, projektech, soutěžích, příbězích i ve všem ostatním. Jmenovitě bych také rád poděkoval Isla-Nublar-Crew, Deinonychovi, HAASovi, Betaraptorovi a Kryptoraptorovi, za navštěvování blogu, ale i všem ostatním, kteří zde nebyli jmenováni a chodí sem také pravidelně nebo se sem dostali jen ze zvědavosti, náhodou či nedopatřením.

A na závěr jedna zajímavost. Podařilo se odhalit možnou totožnost Santy Clause, ale s jistotou to nelze potvrdit. Záleží na
vás, čemu uvěříte.(Foto: Julien Romeo)

Konec světa? Ani náhodou!

20. prosince 2012 v 17:23 | Alfaraptor
Vážení a milí čtenáři tohoto blogu!

Určitě jste poslední dobou zaznamenali zvýšené množství zpráv o konci světa, který prý podle mayského kalendáře nastane 21. 12. 2012. Jak doufám všichni víte, jedná se o naprostý nesmysl. Končit bude pouze zmíněný kalendář a nikoliv svět. Fámy o celosvětové apokalypse vznikly špatnou interpretací mayských textů, kterou chytře využili scénáristi podprůměrných katastrofických filmů a senzacechtivý pisálci. Konce světa byly odnepaměti spajty se zvláštními daty, například rok 999, kdy kolem světa proletěla Halleyova kometa nebo rok 1033, což bylo tisícileté výročí od ukrižování Ježíše Krista. Na vlastní kůži se však můžete přesvědčit, že se nic nestalo a svět se nezbořil. Zítřek bude zkrátka den jako každý jiný.

Nenechte si tedy zkazit předvánoční náladu pochmurnými myšlenkami o zkáze a raději se věnujte důležitějším věcem jako je rodina, přátelé, zdraví, mezilidské vztahy a vaše životní cíle.

AlfaraptorMayská kultura v Trespasseru

Možná jste si toho všimli, možná ne, ale i v Trespasseru narazíte na pozůstatky po osídlení touto záhadnou civilizací. V oblasti levelu Pine Valley se měly dochovat zbytky předkolumbovské vesnice. Budovy v oblasti levelu Ascent měly čistě náboženský charkter, který dokládá nesčtné množství pastí, které měly zamezit přítup nepovolaným osobám na toto posvátné území. Dvě sochy a několik nástěnných rytin s mayskou tematikou zdobí také stěny Hammondovy vily.


Mayská pyramida v levelu AscentRytinyMayský kalendářA na závěr malá hádanka: O konci světa se v jednom levelu zmiňuje také Anne. Víte ve kterém? Každý, kdo správně odpoví, se může těšit na diplom.(Foto: archiv autora)

Trespasser tehdy a teď: T-rex v Městečku

17. prosince 2012 v 18:30 | Alfaraptor |  Trespasser tehdy a teď
Předem se omlouvám za dlouhou nekativitu, ale myslím, že tento článek to vynahradí, protože opět budeme mít o čem přemýšlet. V násedujících článcích se zaměříme na obrázky ze zadní strany obalu Trespasseru.


Na obrázku vidíme scénu u benzínky v levelu InGen Town, kde Anne útočí na samici Tyrannosaura. Na první pohled se zdá, že jde jen o lehce upravený snímek z finální verze hry, avšak srovnávací analýzou s dostupnými verzemi Trespasseru jsem došel k závěru, že lze daný snímek datovat do doby mezi červnovými verzemi hry a 96. betaverzí. Podívejme se na důkazy, které o tom svědčí.

Co týče popisu krajiny, tak je v dálce vidět rovná krajina s několika palmami. Podle počítače v operační budově v 96. betaverzi se jedná se o další alternativní vstup na pláně (Brána F).


Blízko plotu stojí několik palem. U budovy je umístěn měrný sloupec z testovacího levelu. Napravo, mezi stojanem na pohonné hmoty a budovou benzínky si můžete všimnout odpadkového koše. A nakonec v popředí máme oprýskaný vrak Chevroletu se zvednutou kapotou.

Model Tyrannosaura byl použit z jiného snímku, konkrétně z oblasti hlavního přístavu. Jeho pozice odpovídá obdobné "svolávací" aktivitě, která byla popsána v minulém článku. Totéž platí i o cákanci krve na dravcově krku.

Toto je snímek z verze pocházející z 11. června 1998. Je zde patrná úplná absence vegetace v prostorách Městečka. Podlouhlá budova viditelná na snímku z 96. betaverze je umístěna mnohem dál, než v posledních dvou dochovaných verzích.Toto je snímek z verze pocházející z 15. června 1998. Kromě odlišností popsaných u předchozího snímku si zde lze povšimnout, že automobil trochu změnil svoji pozici a u garáže se objevily dva béžové barely. Stejně jako u předchozího snímku je v dálce stále patrný původní vstup na pláně.Toto je snímek stejného místa z 96. betaverze. Zásadní rozdíl je okamžitě patrný při pohledu do pozadí obrázku. Tam, kde byl výhled na pláně, je nyní kopcovitý terén. Palmy za plotem kromě jediné zmizely úplně a místo nich je tady podlouhlá budova a sloupy elektrického vedení. Automobil a koš na odpadky změnily svoji pozici a měrný sloupec chybí.Toto je snímek z finální verze hry. Na zemi u benzínky leží dveře, které se v obou předchozích případech nevyskytovaly. Zmizel odpadkový koš, automobilu chybí kapota. Podlouhlá budova na tomto snímku chybí v důsledku grafické chyby, ale svoji polohu nezměnila.(Foto: trescom.org, archiv autora)

Nové objevy

10. prosince 2012 v 14:52 | Alfaraptor |  Trespasser BETA
Opět se potvrdilo, že Trespasser nikdy nepřestane překvapovat. Při mém nedávnémhledání informací o vzniku a vývoji Trespasseru jsem narazil na velký počet nového nebo lépe zachovaného obrazového materiálu. Pojďme se tedy podívat, o jaké kousky se jedná:

Alternativní vzhled krabice od hry


Vskutku vzácný a ojedinělý nález. Místo Velociraptora je na přední straně hlava Tyrannosaura.


Nový raptor
Také snímek tohoto raptora zatím nebyl nikde k vidění. Nejspíš jde jen o nepohyblivý model. Podobné modely byly viděny na promosnímcích z levelu Ascent, kam byl umístěn i tento model.

"Starý raptor"
Na horním obrázku je jeden ze zavržených konceptů Velociraptora známý už z TresComu. Spodní obrázek, který jsem objevil, je detail zaměřený na jeho hlavu.


(Foto: trescom.org, CGM (Březen 1997), archiv autora)