Prosinec 2011

Přání k Vánocům

23. prosince 2011 v 12:19 | Alfaraptor |  Novinky a oznámení
Už zítra jsou Vánoce - ani se mi nechce věřit, že ten rok tak rychle utekl. Musím však říct, že byl opravdu vydařený. Po dlouhých osmnácti letech jsme se končně dočkali pořádné hry podle prvního Jurského Parku. Novinkou na blozích se staly "Příběhové soutěže", jako například Prehistorický park, Pravěké safari nebo zdejší Trespasser: Boj o přežití. Chci vám popřát hodně štěstí, zdraví, lásky, dárečků, úspěchů na vašich blozích, projektech, soutěžích, příbězích i ve všem ostatním. Jmenovitě bych také rád poděkoval Isla-Nublar-Crew, Deinonychovi, HAASovi, Betaraptorovi, Kryptoraptorovi, Mojenznámkyavatarovi za navštěvování blogu, ale i všem ostatním, kteří zde nebyli jmenováni a chodí sem také pravidelně nebo se sem dostali jen ze zvědavosti, náhodou či nedopatřením.

Mám pro vás i takové malé vánoční překvapení - ty z vás, kdo četli moji první povídku s názvem Cryptid o podivném tvorovi, který je postrachem psů z vesničky Bystřín, určitě potěší, že pracuji na dalším pokračování s názvem Cryptid: Geneze vysvětlujícím jeho původ.

Stejně jako v předchozích letech i letos se podíváme, jak se slaví Vánoce na Site B. Tentokrát navštívíme pár lesních Velociraptorů. Nebo snad Vánoceraptorů? :)(Foto: archiv autora)

Jezdecký portrét z Plantation House

15. prosince 2011 v 19:23 | Alfaraptor |  Zvláštní a nevysvětlené
Velký obraz nacházející se v přízemí této španělské vily skrýval donedávna tajemství zde vyobrazené postavy na koni. Dlouho jsem se pokušel zjistit, totožnost tohoto díla a nyní vám mohu prozradit výsledek svého hledání. Jedná se o mírně upravený jezdecký portrét habsburského monarchy Filipa III. Španělského, krále Španělska a Portugalska vládnoucího v letech 1598 - 1621.Zde je trocha informací o tomto panovníkovi (převzato z Wikipedie):

Filip III. (14. dubna 1578, Madrid - 31. března 1621, Madrid) z dynastie rodu Habsburků, král Španělska 1598-1621, král Portugalska 1598-1621. Syn Filipa II. a Anny Habsburské. Vzal si za manželku Markétu Rakouskou (1584-1611), která byla dcerou Karla II. Štýrského a Marie Anny Wittelsbašské.

Jeho vláda se vyznačovala narůstáním vnitřní krize říše (hosp. potíže, korupce státní správy, vzrůstání výdajů dvora). Způsobené mimo jiné neomezeným vlivem králova favorita Franciska Goméze, vévody z Lermy. V zahraniční politice prosazoval mírová řešení (smlouvy s Holandskem a Anglií). V prvních letech třicetileté války obsadila jeho armáda Rýnskou Falc (kde byl falckrabětem a kurfiřtem Fridrich Falcký). Oblast kultury a umění prožívala za jeho vlády velký rozmach.Vypadá to, že další záhada Trespasseru je vyřešena...

(Foto: wikipedie.cz a archiv autora)

Změny v provozu blogu

14. prosince 2011 v 16:05 | Alfaraptor
Jak jste si jistě mohli všichni všimnout, poslední dobou se tady na blogu moc novinek neobjevuje. Ne, že by nebylo o čem psát, Trespasser je plný různých zvláštností, ale otázkou zůstává, jestli vám články přijdou zajímavé. Mým cílem bylo totiž vytvořit pro čtenáře přátelský a přívětivý blog, který by zaujal, pobavil a také přinesl něco nového. A protože bych vám chtěl na blogu vyjít ve všem vstříc, tak bych velice rád znal názory čtenářů: co se vám zde líbí nebo nelíbí, co zde podle vás chybí nebo naopak zase přebývá, o jaké články byste měli zájem a tak podobně. Každý, kdo má jakýkoliv návrh nebo připomínku, tak jej prosím sdělte do komentářů.

Nezapomeňte, že trespsser.blog.cz funguje jedině díky vám...(Foto: trescom.org)

Trespasser: Boj o přežití 22. kolo

10. prosince 2011 v 18:06 | Alfaraptor |  Soutěže
Rekapitulace minulého kola:

Betaraptor a Kryptoraptor se rozhodli podívat vlevo.

Deinonych se rozhodl podívat vpravo.

Isla-Nublar-Crew s rozhodl podívat nahoru.


Pokračování pro Betaraptora a Kryptoraptora

Kromě toho, že této místnosti chybí strop zde nic zajímavého nevidíš.Vrátíš se zpět (pokračuj na Deinonychovu linii příběhu).Pokračování pro Deinonycha


Pravá část přízemí má dvě místnosti. V první si můžeš všimnout zajímavého jezdeckého portrétu, který je však vlivem počasí a vlhkosti dost zčernalý. Ve druhé místnosti stojí překvapivě zachovalá knihovna plná knih. Dotkneš se knihy na jedné z polic a k tvému překvapení zjistíš, že jsi našel tajnou skrýš. Uvnitř knihovny byla ukryta zbraň! Je to Calico MP50 s plným zásobníkem. Vedle leží zlatá cihlička. Bylo by fajn vzít si ji s sebou, je však příliš těžká a na cestě by tě nejspíš brzdila.


Co se rozhodneš udělat?

A: Vzít si zbraň a podívat se nahoru.
B: Vzít si zbraň a pokračovat v cestě.
C:Nebrat si zbraň a podívat se nahoru.
D: Nebrat si zbraň a pokračovat v cestě.


Pokračování pro Isla-Nublar-Crew

Horní patro má celkem čtyři místnosti, ale do jedné z nich se nedostaneš, protože zde chybí část podlahy.Další tři místnosti jsou volně přístupné.Do které z nich se podíváš?

A: Vlevo
B: Uprostřed
C: Vpravo


(Foto: archiv autora)

Trespasser: Boj o přežití 21. kolo

9. prosince 2011 v 18:44 | Alfaraptor |  Soutěže
Rekapitulace minulého kola:

Všichni jste se rozhodli prozkoumat starý dům.


Pokračování pro všechny

Se zavrzáním otevíráš ztrouchnivělé dvoukřídlé dveře. Máš celkem tři možnosti, kam se podívat.


Kam se chceš podívat?

A: Doprava
B: Doleva
C: Nahoru


(Foto: archiv autora)

Trespasser: Boj o přežití 20. kolo

8. prosince 2011 v 15:03 | Alfaraptor |  Soutěže
Rekapitulace minulého kola:

Všichni jste se rozhodli tvorečka obejít.


Pokračování pro všechny

Bez povšminutí procházíš kolem tvorečka, který se fascinován kolem prolétávající vážkou mizí zpátky ve křoví. Lesní cesta tě odklání od trasy jednokolejky a před tebou se náhle zpoza stromů vynořuje starý španělský dům z šedesátých let devatenáctého století, z doby kdy se zde kolonizátoři pokoušeli neúspěšně založit kávovníkovou plantáž. Dům sice není v nejlepším stavu, za to však vypadá mnohem lépe než staveniště na pláži.


Co se rozhodneš udělat?

A: Podívat se dovnitř
B: Pokračovat v cestě


(Foto: archiv autora)

Moje kresby, fotomontáže a fotografie

5. prosince 2011 v 20:55 | Alfaraptor |  Zajímavosti
Představuji vám svoji sbírku obrázků, fotografií a fotomontáží, které můžete nalézt na webu deviantart.com, který slouží jako uložiště výtvarných počinů lidí z celého světa. Zde jsou vybrány ty nejzajímavější kousky.

Allospondylus fatamorganis


Toto je fiktivní kříženec Allosaura a Eustreptospondyla. Kresba byla inspirována snem.


Poštovní (kurýrní) ještěrka


Poštovní ještěrka se objevila v knihách Scotta Westfelda s názvy Leviathan a Behemoth. Pojednávají o alternativním průběhu první světové války, v níž proti sobě stojí mechanicky založení Industriálové (v originále Clankers) a Darwinisté ovládající genticky zmanipulované organismy. Darwinistická ještěrka dokáže opakovat slova podobně jako papoušek a je využívána pro přenos krátkých zpráv. V současnosti má vyjít třetí díl s názvem Goliath. V pozadí můžete vidět dvojplošník Industriálů a padajícího medůzovitého tvora jménem Huxley využívaného Darwinisty jako strážní balón.


Beznaděj


Moje představa fyzického zhmotnění beznaděje.


Ještěří muž


Portrét fiktivního humanoidního ještěra.


Velociraptor


Detail hlavy Velociraptora.


Lovec a jeho kořist


Samec nublarského Velociraptora těsně před tím, než na něj zaútočí krokodýl Deinosuchus. Snímek pochází ze hry The Lost World: Arcade.


Raptor v uličce


Velociraptor v jedné z kostarických uliček. Toto je jedna z mých prvních fotomontáží, proto prosím omluvte kvalitu.


Mayský démon


Carcharodontosaurus hledá kořist mezi mayskými ruinami.


Spinosaurus


Největší dravec Jurského parku se brodí řekou při lovu ryb.


Písečná ještěrka


Tuto písečnou sochu jsem postavil na dovolené ve Francii.


Kuliočko

Tohle je sameček Chameleona jemenského, který se jmenuje Kuliočko. Na této fotografii je mu zhruba půl roku, v současnosti je mu pět a půl roku. Chameleoni jemenští se dožívají pěti až šesti let. Mohli jste ho vidět v krátké filmečku s názvem Souboj zabijáků, kde se postavil proti Spinosaurovi.


Můj kostým Dr. Granta


To jsem já v kostýmu Alana Granta z prvního Jurského parku, který jsem měl přichystaný na loňský sraz fanoušků sci-fi a fantasy s názvem KoprCon pořádaný káždoročně v Kopřivnici.


Tyto a další obrázky si můžete prohlédnout i na mém osobním profilu stránky Deivant Art


Trespasser: Boj o přežití 19. kolo

1. prosince 2011 v 16:50 | Alfaraptor |  Soutěže
Rekapitulace minulého kola:

Isla-Nublar-Crew bojoval s Albertosaurem.

Ostatní se pokušeli přeskočit mezeru v kolejiští, kde na ně čekal Albetosaurs.


Pokračování pro Isla-Nublar-Crew

Správná odpověď byla za B: Albertosaurům, kteří se chovají ve smečkách jako jediným dravcům v JPOG stačí nízké zabezpečení.

Výstřel zasáhl cíl. Zastrašený Albertosaurus se rozhodl raději vyklidit pole. Nyní ti v pušce zbývají už jen dva náboje.
Pokračování pro ostatní

Všichni jste odpověděli správně. Mezi správnými odpověďmi byly tyto filmy: Prehistorický park, Putování dinosaurů a Země Albertosaura.

Letíš vzduchem na kolej za dravcovou hlavou, která je však velice vratká. Při tvém dopadu se utrhne a rozdrtí Albertosaura neschopného včas zareagovat.Pokračování pro všechny

Následuješ zbytky jednokolejky, které se z hřebene svažují dolů a ztrácí se v lese. V dálce vidíš jejich pokračování. Jenže když se k nim rozhodneš vydat, z křoví zrovna vycupitá malý tvoreček (no, ne zase tak úplně malý), který si tě zvědavě prohlíží velkýma žlutýma očima. Vzdáleně připomíná nějaký druh ptáka, je ale úplně lysý. Tělíčko má zbarvené podobně jako tygr. Působí docela roztomile, težko říct, co od něj můžeš čekat.


Co se rozhodneš udělat?

A: Nevšímat si ho a pokračovat v cestě.
B: Vzít ho do náruče a pomazlit se s ním.
C: Kopnout ho zpátky do křoví.(Foto: archiv autora, ilustrovaná rekonstrukce: Isla-Nublar-Crew)