Listopad 2011

Jill

30. listopadu 2011 v 17:12 | Alfaraptor |  Postavy
Jill je kamrádka Anne. Byla zřejmě poslední osobou, která se dozvěděla až od matky Anne o cestě do Kostariky. Ve hře je známa pouze podle vzkazů zanechaných na záznamníku v bytě Anne. Poprvé se s Jill setkáváme v úvodní animaci při spuštění nové hry, kde slyšíme její hlas na telefonním záznamníku, jak se marně snaží dovolat své kamarádce v době, kdy se Anne v letadle potýká s žaludečními potížemi způsobenými divokým letem tropickou bouří. Podruhé a naposledy Jill uslyšíme v závěrečné animaci, ve které Anne vyčítá to, že i přes osmý vzkaz, který jí na záznamníku nechala se nedočkala žádné odpovědi. Nakonec jí Jill ještě vzkáže, aby jí nevolala bez vhodného vysvětlení. Kdyby však tušila, co všechno za tu dobu Anne zažila...
(Foto: archiv autora)

Rekonstrukce jednokolejky

19. listopadu 2011 v 14:39 | Alfaraptor |  Videa
Vše, co zbylo z nadzemní železnice, která měla jednou propojovat celý ostrov Sorna, jsou jen zbytky kolejiště postupně zarůstající džunglí. Ve hře nebyl vidět žádný dopravní prostředek, který by dráhu využíval. Toto je moje přibližná rekonstrukce, která zobrazuje, jak by vypadala plně funkční vlaková souprava jednokolejnicové nadzemní dráhy.


Už zítra vychází Jurassic Park: The Game

14. listopadu 2011 v 18:34 | Alfaraptor |  Jurassic Park od TellTale Games
Už zítra se odkryje nová herní a zároveň také filmová kapitola ze světa Jurského parku - hra Jurassic Park: The Game. Znovu po dlouhých osmnácti letech navštívíme ostrov Nublar, kde se ve stínu děje známého z filmu nové, odehrává zatím nepoznané dobrodružství plné akce, napětí, humoru, ale také lidkých vztahů. Ve hře se objeví také dinosauři a další vyhynulí tvorové, kteří se ve filmu dosud neobjevili nebo se o jejich přítomnosti dosud jen spekulovalo. Dojde i k několika šokujícím odhalením, která spolu s originálními herními mechanismy a silným příběhem patří k hlavním pilířům celé hry.

Jurassic Park: The Game je rozdělena do čtyř herních epizod, které mají tyto názvy:

The Intruder (Vetřelec/Narušitel)
The Cavalry (Kavalerie)
The Dephts (Hlubiny)
The Survivors (Přeživší)


Známé postavy:

Gerry Harding
Jess Hardingová
Nima Cruzová
Billy Yoder
Miles Chadwick
Laura Sorkinová
(zatím) Bezejmenný žoldák
Lewis Dodgson (pouze vzpomínaný)
Dennis Nedry (mrtvola)


Dinosauři a další vyhynulí tvorové

Triceratops
Tyrannosaurus Rex
Velociraptor
Troodon
Dilophosaurus
Parasaurolophus
Mosasaurus
Herrerasaurus
Compsognathus
Pteranodon
Brachiosaurus
Gallimimus


Stane se JP:TG nejoblíbenější hrou s tematikou Jurského parku nebo podobně jako Trespasser dostane nálepku "nejhorší hra historie"? Už zítra to zjistíme...

Nový osmnáctiminutový gameplay z JP:TG

10. listopadu 2011 v 19:40 | Alfaraptor |  Jurassic Park od TellTale Games

Do vydání hry Jurassic Park: The Game zbývá už jen pět dní a novinky se jen hrnou. Před pár dny bylo zveřejněno osmnáctiminutové video z konce první epizody hry s názvem The Intruder. Jess a Gerry, který nese zesláblou Nimu dorazí do Návštěvnického centra, kde se před chvílí odehrál finální souboj z filmu, ve kterém Tyrannosaurus zabil dva raptory. Budova je však zcela prázná a stopy souboje dokazují jen zničené kostry, krvavé šmouhy a raptoří chodidlo. Gerry pošle Jess do elektromobilu pro tišící injekce pro Nimu. Ve stejnou dobu, kdy se vrátí jeho dcera s kufříkem injekcí se do centra vrátí také Tyrannosaurus, který Jess začne pronásledovat. Gerry mezitím musí držet Nimu, která následkem troodoního kousnutí dostane záchvat, a zároveň odlákávat rexovu pozornost od své dcery. Poté co Nima dostane injekci utečou přes střechu z budovy, ale Jess spadne a zachytí se portálového vstupu do Návštěvnického centra. Gerry se pokusí Tyrannosaura zneškodnit pomocí několika uspávacích střel z pušky, ale na dravce to zřejmě nepůsobí. Schová se spolu s dcerou za elektromobil a vysílačkou dá někomu příkaz aby auto rozjel, čímž Tyrannosaura odláká.

Další zajímavostí je, že vaše počínání během hřy bude hodnoceno medailemi:

zlatou s Tyrannosaurem

stříbrnou s Triceratopsem

bronzovou s Dilophosaurem


Je trochu zarážející, že se skupina hlavních postav dostala do Návštěvnického centra už na konci první epizody. Znamená to tedy, že se Velociraptoři objeví jen v první epizodě? Nebo jich je na ostrově více? Ve filmu se objevila přece i snůška vajec. Nechme se tedy překvapit....(Foto: archiv autora)