Říjen 2011

Interaktivní prohlídka Nublaru zahájena!

29. října 2011 v 20:09 | Alfaraptor
TellTale Games dnes na oficiálních stránkách hry spustili interaktivní prohlídku ostrova Nublar, jeho dinosaurů a některých zařízení. K většině oblastí je připojeno i krátké informativní video o dané oblsti nebo dinosaurovi. Takže si připravte kamery, fotoaparáty a dobrou náladu, nasedněte do našeho elektromobilu a pohodlně se usaďte, prohlídka právě začíná...Poznámka: K některým lokacím je zapotřeba heslo do Nedryho systému. Je to "kouzelné slůvko" na šest písmen. Kdo s jeho nalezením bude mít problém, tak ať mi napíše do komentářů.


(Foto: telltalegames.com)

Videospeciál II

28. října 2011 v 15:43
Tady další várka videí, které jsem už před nějakou dobou vytvořil:

Demoliční model Plantážního domu

Toto video z bety 96 ukazuje, že některé části domu - kusy zdí nebo trámy mohou být velice nebezpečné. Mnohem nebezpečnější byly v kombinaci s Albertosaurem (později nahrazeným Tyrannosaurem), který se měl společně s domem původně nacházet v zamítnutém levelu Plantation House. Stejná akce lze provést i ve finální verzi hry.Užovka obojková a pstruh

Toto video patří mezi moje nejvzácnější a nejhodnotnější. Uvidíte v něm Užovku obojkou téměř okamžitě po ulovení velkého pstruha. Toho se jí bude snažit ukrást o něco menší užovka. Celá událost trvala asi tři hodiny, tady uvidíte pouze setřih. Omluvte prosím třesoucí se obraz, video bylo pořízeno čistě náhodou a bez stativu.Nové zvuky pro Dryosaura z JPOG

Můj pokus vytvořit za pomoci filmových zvuků z Dryosaura Compsognatha.Star Wars - Nad Afghánistánem

Video z "jedné vzdálené galaxie" - klip na písničku od Daniela Landy z alba Nigredo.Putování s Hvězdnými válkami

A ještě jednou Star Wars - tentokrát však pouze jako hudební doprovod k sestříhanému videu ze solných plání z Balady o Allosaurovi.


Nové úžasné video z Jurassic Park: The Game

27. října 2011 v 20:03 | Alfaraptor |  Jurassic Park od TellTale Games
Zatím nejčerstvější video od vývojářů z TellTale Games ukazuje ze hry mnoho věcí, o kterých se zatím jen spekulovalo nebo nebyly potvrzeny. Zde je výčet zajímavostí, které v něm můžete nalézt:


Ve hře se nakonec objeví i Pteranodoni, avšak ne druh ze Ztraceného světa. Je to mnohem agresivnější verze z Jurského parku 3.
Gerry, Jess a Nima se zřejmě dostanou do návštěvnického centra pomocí nepoškozeného elektromobilu, který zůstal u výběhu Tyrannosaura. Pravděpodobně se poté, co Ellie Sattlerová znovu nahodila proud sám vrátil do garáže.
Troodoni byli představeni v celé své kráse. Sám za sebe mohu říct, že se mi jejich vzhled velice líbí.


Svoji chvilku slávy si ve videu užilo i mořské akvárium, které je domovem Mosasaura. Protože zatím známe tohoto mořského plaza pouze z konceptu, rozohodl jsem se ho pro vás zrekonstruovat z jeho záběrů.


Celé video si můžete prohlédnout zde:
(Foto: archiv autora)

Mapa ostrova Nublar pro Jurassic Park: The Game

26. října 2011 v 14:57 | Alfaraptor |  Jurassic Park od TellTale Games
Po dlouhé době tu máme konečně pořádnou novinku - herní mapu ostrova Nublar. Jedná se o upravenou verzi fimové mapy z turistické brožury. Hned na první pohled je ale jasné, že tady něco chybí nebo není na svém místě.

Původní mapaMapa pro JP:TG


Jedná se pravděpodobně o finální verzi ostrova ze hřy. Zřejmě zde neuvidíme Baryonyxe, Metriacanthosaura, Proceratosaura, Segisaura ani Pteranodona a Stegosaura. Nově se zde objevuje Compsognathus. Troodon a Mosasaurus zde nejsou zaznačení, protože se oficálně nemají na ostrově vyskytovat. Změna se týká i umístění některých výběhů, například Gallimima a Tricertopse. Na mapě je zaznačeno i brachiosauří jezero, které bylo možné vidět ve filmu. Tam, kde se ve filmové mapě nacházel výběh Triceratopsů, je nyní Severní přístav. Heliport na jihu ostrova se posunul trochu víc na západ. Celkově mi příjde tato mapa trochu jako zklamání, ale možná je to lepší, než kdyby byl ostrov zbytečně přeplácaný. Na druhou stranu buďme rádi, že nějaká JP hra vůbec vzniká.


(Foto: jplegacy.org, twitter.com)

Trespasser: Boj o přežití 18. kolo

23. října 2011 v 20:14 | Alfaraptor |  Soutěže
Rekaptiulace minulého kola:

Isla-Nublar-Crew se rozhodl zaútočit na Albertosaurův hrudník. (Otázka za 20 bodů)

Ostatní se rozhodli vyšplhat na jednokolejku.


Pokračování pro Isla-Nublar-Crew


Řvoucí dravec je blíž a blíž - nastává vhodná chvíle zaútočit. O tvém úspěchu rozhodne zodpovězení této otázky za 20 bodů:

Jaké byly požadavky na bezpečnost u Albertosaura ve hře Jurassic Park: Operation Genesis? V jaké sociální jednotkce bylo možné tohoto dravce chovat?

A: Nízké, jedinec
B: Nízké, smečka
C: Nízké, jedinec i smečka

D: Střední, jedinec
E: Střední, smečka
F: Střední, jedinec i smečka

G: Vyskoké, jedinec
H: Vysoké, smečka
I: Vysoké, jedinec i smečkaPokračování pro ostatní

KRITICKÝ OKAMŽIK

Utíkáš po koleji. Odsud na tebe Albertosaurus nemůže. Šílený vzteky při běhu vráží tělem do vratkých pilířů jednokolejky, a snaží se tě shodit dolů. Odstrkáváš si z cesty bedny a jiné předměty ze stavby, které dravci padají na hlavu. Najednou před sebou vidíš, že část koleje chybí. Toho si všiml i Albertosaurus, který toho využil a nyní na tebe čeká v mezeře.


Jediná šance jak mu uniknout spočívá v přeskočení této mezery. (Otázka za 20 bodů)

Napiš dva televizní pořady o dinosaurech, ve kterých se objevil Albertosaurus.(Foto: archiv autora)

Ze života raptorů

21. října 2011 v 18:32 | Alfaraptor |  Videa
Krátká scénka, kde budeme svědky rozhovoru mezi dvěma horskými raptory z Trespasseru hlídajícími komunikační centrum na hoře Wattson.


V budoucnu můžete očekávat další podobná videa.

Jurassic Park: The Game má nový web!

20. října 2011 v 14:29 | Alfaraptor |  Jurassic Park od TellTale Games
Slovy legendárního Johna Arnolda si "držte klobouky", zatímco vám představíme náš zcela nový web pro hru Jurassic Park: The Game! Tento web společně s blogem TellTale Games je nelepším zdrojem informací o nadcházejícím návratu na ostrov Nublar, který začíná 15. listopadu.


To, co dnes vidíte, je "první fáze" webu, podobná vizi rozvoje Jurského Parku podle Johna Hammonda - nejprve rezervace divoké zvěře, poté zábavní park. Brzy se sem budete moci vrátit a vstoupit do "druhé fáze", kde budeme mít více informací o různých místech na ostrově Nublar a typech zvířat, které InGen znovu přivedl k životu.

Prohlédněte si nový web o hře Jurassic Park: The Game a získejte nejnovější informace o parku, který se paleontolog Alan Grant rozhodl neschválit.
(Text a foto: telltalegames.com)

Trespasser: Boj o přežití 17. kolo

19. října 2011 v 19:57 | Alfaraptor |  Soutěže
Rekapitulace minulého kola:

Isla-Nublar-Crew se rozhodl na Albertosaura zaútočit.

Ostatní se dali na útěk k jednokolejce.


Pokračování pro Isla-Nublar-Crew

KRITICKÝ OKAMŽIK


Rozohdl ses na běžícího dravce zaútočit. K dispozici máš svoji loveckou pušku Browning se třemi náboji. Systém soubojů s dinosaury je následující:

Tělo dinosaura má tři zranitelné části: hlavu, hrudník a končetiny. Každé části je přidělen určitý bodů podle zranitelnosti:

Hlava: 30 bodů - pokud jsi úspúěšný, zaručuje 100% zabití dinosaura
Hrudník: 20 bodů - pokud jsi úspěšný, dinosaura zaženeš pryč
Končetiny: 10 bodů - pokud jsi úspěšný, zranění dinosaurovi znemožní další pohyb

Pokud neuspějěš, příjdeš o zvolený počet bodů a ztrácíš možnost zaútočit na danou část těla. Souboje budou stejně jako všechny kritické okamžiky probíhat pomocí zodpovězení soutěžních otázek.

Na jakou část těla zaútočíš?

A: Na hlavu
B: Na hrudník
C: Na končetiny


Pokračování pro ostatní

Dobíháš k jednokolejce. Poblíž si všimneš vysokozdvižné plošiny.Co se rozhodneš udělat?

A: Vylézt nahoru a běžet po koleji
B: Kličkovat mezi podpěrnými sloupy


(Foto: trescom.org (upravil Alfaraptor) a archiv autora)

Trespasser: Boj o přežití 16. kolo

18. října 2011 v 20:02 | Alfaraptor |  Soutěže
Rekapitulace minulého kola:

Betaraptor se rozhodl dotknout se Triceratopse.

Všichni ostatní odpočívají u jezírka.


Pokračování pro Betaraptora

Správná odpověď byla za B - mládě se jmenovalo Bakhita.

Pomalu a obezřetně přistupuješ k rohatému býložravci. Nakonec se ho doopravdy dotkneš. Je na dotek teplý - ani ve snu by tě nenapadlo, že je tak teplý. Po chvilce Triceratops nervózně zatřese hlavou, to je pro tebe signál, abys toho nechal a pokračoval v cestě.


Přicházíš k jezírku s vodopádem, kde si odpočineš a nabereš nové síly.
Pokračování pro všechny

Po troše odpočinku u jezírka vyražíš dál. Jen pár metrů odsud vidíš něco velice zvláštního - telefonní přístroj.


Jenže když vyťukáš číslo, ozve se pouze nahraný vzkaz: "Děkujeme, že voláte InGen Technologies, tvoříme Vaši budoucnost už dnes! Operátor se Vám bude za chvíli věnovat." Tato zpráva se znovu zopakuje ještě po 10 sekundách a pak se přístroj odmlčí nadobro. Docela frustrující, ne?

Nezbývá ti nic jiného, než nít dál. Cesta před tebou se svažuje z kopce do údolí, ze kterého se zvedá další úsek jednokolejky.Ve stjný okamžik, kdy dojdeš na dno údolí, vyjde z lesa napravo další prazvláštní tvor. Je nejméně třikrát větší než ty, stojí na dvou nohách a jeho světle béžové tělo pokrývají hnědé skvrny. Albertosaurus.


Zvíře je z tohoto setkání patrně stejně zmatené jako ty. Jeden druhého si prohlížíte, tvor nervózně pohybuje drobnými prstíky na krátkých předních končetinách. A pak náhle s hrozivým řevem proti tobě vyrazí.

Co se rozhodneš udělat?

A: Zůstat nehybně stát, protože si myslíš, že vidí na základě pohybu jako Tyrannosaurus
B: Zaútočit (pouze pokud máš zbraň)
C: Utíkat k úseku jednokolejky.

Chtěl bych také poradit všem soutěžícím, aby ne vyždy volili svá rozhodnutí stylem "jako v Trespasseru". Ne vždy to musí být to správné rozhodnutí.


(Foto: trescom.org a archiv autora)

Trespasser: Boj o přežití 15. kolo

16. října 2011 v 19:45 | Alfaraptor |  Soutěže
Rekapitulace minulého kola:

Kryptoraptor odpočívá u jezírka s vodopádem.

Deinonych a Isla-Nublar-Crew se rozhodli pokračovat v cestě.

Betaraptor se rozhodl dotknout Triceratopse.

Pokračování pro Isla-Nublar-Crew a Deinonycha

Stejně jako Kryptoraptor se i ty zastavíš u jezírka s vodopádem abys nabral síly na další cestu a počkáš, až se sem dostanou všichni soutěžící.Pokračování pro Betaraptora

TŘETÍ KRITICKÝ OKAMŽIK


Jak na tebe Triceratops zareaguje zjistíš, když zodpovíš otázku za 20 bodů:

Jak se jmenuje mládě Triceratopse, se kterým se setkávají veterinář Gerry Harding a jeho dcera Jess v očekávané hře Jurassic Park: The Game?

A: Bakura
B: Bakhita
C: Baghira(Foto: archiv autora)

Vydání Jurassic Park: The Game se už blíží!

15. října 2011 v 19:02 | Alfaraptor |  Jurassic Park od TellTale Games
Dnes zbývá přesně měsíc do vydání hry Jurassic Park: The Game od společnosti TellTale Games. Od dob poslední velké JP hry - Jurassic Park: Operation Genesis z roku 2003 uběhlo již osm let, takže první zprávy z léta 2010 byly fanoušky velice vřele přivítány. Pokud bude tato hra skutečně tak dobrá, jak ukazují současné screenshoty a videa, bude společně s Trespasserem a JPOG tvořit trojici nejoblíbenějších JP her všech dob. Hra oficiálně vychází 15. listopadu 2011, takže do té doby ještě určitě stihnete napsat Ježíškovi. :-)

(Foto: gamingbolt.com)

Trespasser: Boj o přežití 14. kolo

10. října 2011 v 16:54 | Alfaraptor |  Soutěže
Rekapitulace minulého kola:

Isla-Nublar-Crew se rozhodl shodit vůz do rokle.

Betaraptor se rozhodl vůz opustit a pokračovat v cestě.

Kryptoraptor se rozhodl tvora obejít a pokračovat v cestě.

Deinonych se rozhodl k tvorovi opatrně přiblížit.


Pokračování pro Isla-Nublar-Crew

Vůz se s hrozivým rachotem svalil dolů. Připádu se mu nakonec odlomily dveře. Hned se tam sběhneš podívat. To, co vidíš, se ti ale vůbec nelíbí. Ve voze byla lidská kostra! Jak tato osoba zemřela je pro tebe záhadou. Mimo to vidíš u ostatků ještě něco - je to zbraň! Lovecká puška Browning a má v sobě tři náboje!


Co chceš nyní udělat?

A: Vzít pušku a pokračovat v cestě
B: Nevšímat si pušky a pokračovat v cestě

Potom se napoj na minulé kolo na část se záhadným kolem a pokračuj až na kolo nejnovější. Do komentáře vždy napiš, ke které situaci odpovídáš.

Pokračování pro Betaraptora

Vrať se do předchozího kola a pokračuj v části se záhadným tvorem, potom se napoj na toto kolo. Do komentáře vždy napiš, ke které situaci odpovídáš.


Pokračování pro Kryptoraptora

Přicházíš ke krásnému malému jezírku s vodopádem, kde si po dlouhé cestě můžeš na chvíli odpočinout a osvěžit se, dokud do této oblasti nedorazí ostatní hráči.Pokračováni pro Deinonycha

Pomalu a opatrně se přibližuješ ke zvířeti, které vypadá jako nějaký kříženec nosorožce a krávy. Pohybuje se pomalu a při tom spásá nizké rostliny. Vůbec si tě nevšímá. Vzpomeneš si, že Hammond o něm psal jako o Triceratopsovi - jednomu z posledních dinosaurů, kteří žili na Zemi. Takže tohle je tedy dinosaurus? Nevypadá moc nebezpečně...Co chceš nyní udělat?

A: Příjít k němu ještě blíž a dotknout se ho
B: Pokusit se ho zahnat pryč
C: Nevšímat si ho pokračovat v cestě


(Foto: archiv autora)

Trespasser: Boj o přežití 13. kolo

9. října 2011 v 18:57 | Alfaraptor |  Soutěže
Rekapitulace minulého kola:

Isla-Nublar-Crew a Betaraptor se rozhodli pokračovat za přístřešek.

Kryptoraptor a Deinonych se rozhodli pokračovat v cestě.


Pokračování pro Isla-Nublar-Crew a Betaraptora

Terén za přístřeškem se svažuje dolů a vede tě k malé kamenité rokli. Na jejím okraji je však cosi velice neobvyklého. Při bližším prozkoumání zjistíš, že se jedná o vrak automobilu, pozůstatek po lovcích, které si před rokem najal InGen. Vůz je převrácený na bok. Jeho střecha je plná promáčklin a škrábanců - muselo se tu stát něco strašlivého. Uvnitř by mohl být nějaký zajímavý předmět. Když ale vylezeš na bok vozu a pokusíš se otevřít dveře, zjistíš, že jsou zamčené. Skla takových aut jsou nerozbitná, takže ani tady neuspěješ.


Co chceš nyní udělat?

A: Pokusit se shodit auto do rokle
B: Opustit vůz a pokračovat dálPokračování pro Deinonycha a Kryptoraptora

Ceasta končí na kraji svahu. Pod tebou se rozprostírá malá planina a na ní - nějaký tvor! Nevíš, co to může být zač, odsud je na něj docela špatně vidět.


Co chceš nyní udělat?

A: Vydat se k němu
B: Pokračovat v cestě


(Foto: archiv autora)

Trespasser: Boj o přežití 12. kolo

9. října 2011 v 13:43 | Alfaraptor
Rekapitulace minulého kola:

Pokoušeli jste se dostat do přístřešku na nářadí zodpovězením této otázky:

Jaký operační systém používaly počítače v Jurském parku?
A: Windows
B: Unix
C: MS DOS
D: Haiku
E: Amiga

Správná odpověď byla za B: Unix

Všichni jste odpověděli správně a Betaraptor získal zpět ztracené body - to znamená, že máte všichni 50 bodů zdraví.

Pokračování pro všechny


Jedinou pořádnou ránou jsi urazil desku, kterou byly dveře přibité. Nyní se můžeš podívat dovnitř.Na vnitřní stěně přístřešku visí ne přílíš přesná mapa části ostrova. Jsou na ní vyznačeny dva body: Burroughs a Přistání 5 B 1981. Mezi těmito body je vyznačena jakási trasa. Místo přistání je zhruba tam, kde jsi se na začátku probudil. Možná je Burroughs nějaké město nebo dělnická kolonie, zkrátka místo, kde bys mohl najít pomoc. Rozodně by stálo za to se tam vydat.

Co se nyní rozhodneš udělat?

A: Pokračovat v cestě
B: Pokračovat za přístřešek


(Foto: archiv autora, ilustrace: Isla-Nublar-Crew, výsledná kompozice: Alfaraptor)

Trespasser: Boj o přežití 11. kolo

8. října 2011 v 17:55 | Alfaraptor |  Soutěže
Rekapitulace minulého kola:

Všichni jste se rozhodli vrátit se ke dveřím a rozbít je.


DRUHÝ KRITICKÝ OKAMŽIK


Nyní se ukáže, zda se vám povede dostat do přístřešku. K dispozici máte kladivo, které jste našli za rohem. S jeho pomocí by se vám mohlo povést rozbít dveře, ale nezapomeňte, že je dost těžké a mohli byste si způsobit nějaký úraz.

Tady je váš současný stav zdraví:

I-N-C: 50 bodů
Deinonych: 50 bodů
Kryptoroaptor: 50 bodů
Betaraptor: 40 bodů

Záleží pouze na tom, jak zodpovíte následující otázku za 10 bodů:

Jaký operační systém používaly počítače v Jurském parku?

A: Windows
B: Unix
C: MS DOS
D: Haiku
E: Amiga


(Foto: Archiv autora)

Trespasser: Boj o přežití 10. kolo

7. října 2011 v 19:22 | Alfaraptor |  Soutěže
Rekapitulace minulého kola:

Všichni jste se rozhodli podívat se za přístřešek.


Pokračování pro všechny

Za přístřeškem na nářadí na tebe čeká překvapení - pořádné kladivo!Co se nyní rozhodneš udělat?

A: Vrátit se ke dveřím a rozbít je
B: Pokračovat dál za přístřešek
C: Pokračovat v cestě


(Foto: archiv autora)

T-Rex hudební video

6. října 2011 v 19:36 | Alfaraptor |  Videa
Znájí ho skoro všichni, donedávna byl považován za největšího masožravého dinosaura, jeho zuby se velikostně přirovnávají k banánům, typické jsou jeho dvouprsté přední ručky, dodnes se diskutuje o tom, zda byl aktivní lovec nebo jen mrchožrout. Řeč je pochopitelně Tyrannosauru rexovi, nejpopulárnějším dravci ze Severní Ameriky, o které je toto video.


Trespasser: Boj o přežití 9. kolo

5. října 2011 v 17:49 | Alfaraptor |  Soutěže
Rekaptulace minulého kola:

Všichni jste se rozhodli dostat do přístřešku na nářadí.


Pokračování pro všechny

Dveře přístřešku jsou naneštěstí přibity deskou, kterou nemůžeš holýma rukama oddělat.


Co chceš nyní udělat?

A: Podívat se za přístřešek
B: Pokračovat v cestě
C: Pokračovat dál za přístřešek


(Foto: archiv autora)

Trespasser: Boj o přežití 8. kolo

3. října 2011 v 16:46 | Alfaraptor |  Soutěže
Rekapitulace minulého kola:

Isla-Nublar-Crew a Kryptoraptor se pokusili otveřít bránu.

Deinonych a Betaraptor se pokusili přeskočit zeď z jednokolejky.


Pokračování pro Isla-Nublar-Crew a Kryptoraptora

Abyste mohli bránu otevřít, museli jste zodpovědět tuto otázku za 10 bodů:

Když podobnou branou ve filmu Jurský Park projížděly elektromobily, měl k tomu matematik Ian Malcolm poznámku - "Copak tu schovávají,................?:
A: Yettiho
B: Godzillu
C: King Konga
D: Bigfoota

Oba jste zvolili odpověď za C: King Konga, což je správná odpověď, a podařilo se vám vysunout desku, která blokovala bránu a uvolnit si cestu. Stále máte 50 bodů zdraví.

Pokračování pro Deinonycha a Betaraptora

Aby se vám podařilo vhodně seskočit, museli jste zodpovědět tuto otázku za 10 bodů:

Která část těla Tyrannosaura se ve scéně z filmu, kdy elektromobily zastavily u jeho výběhu objevila jako první?
A: Zadní končetina
B: Oko
C: Přední končetina
D: Ocas
Tady nastává menší změna, každý z vás odpověděl jinak. Deinonych zvolil odpověď za C: Přední končetina, zatímco Betaraptor zvolil odpověď za B: Oko. Sparávnou odpovědí je C, protože první, co bylo z Tyrannosaura ve filmu vidět byla jeho dvouprstá přední končetina škrábající na bezpečnostní ceduli.

Deinonychovi se podařilo správně přeskočit na druhou stranu a má stále 50 bodů zdraví.

Betaraptor při rozběhu nešťastnou náhodou zakopl a po hlavě sletěl na druhou stranu, kde tvrdě přistál. Přichází o 10 bodů zdraví, tedy zůstává mu pouze 40 bodů.

Pokračování pro všechny

Vydáváš se dál podél kolejiště v naději, že tě dovede do nějaké obydlenější části. Po chvíli chůze přicházíš k dřevěnému přístřešku na nářadí.


Co se nyní rozhodneš udělat?

A: Pokusit se dostat dovnitř
B: Podívat se dál za přístřešek
C: Pokračovat v cestě
(Foto: archiv autora)

Parasaurolophus z betaverze 96

1. října 2011 v 20:29 | Alfaraptor |  Trespasser BETA
Beta 96 obsahuje unikátní model Parasaurolpha, který se narozdíl od svého následnovníka ve finíální verzi velice podobá filmové předloze - samci ze Ztraceného světa. Nachází se za městečkem v levelu InGen Town spolu se dvěma Tyrannosaury, kteří ho loví a později o něj také zápasí.