Září 2011

Verze Trespasseru

30. září 2011 v 19:22 | Alfaraptor
Trespasser si během vývoje prošel celkem 117 zkušebními verzemi než se dostal do prodeje. Z vývojářských verzí víme o čtyřech, z toho máme v hratelné podobě pouze tři. V tomto článku se o nich dozvíte vše, co se mi podařilo zjistit.

Nejdříve se podívejme, jak měla vypadat ideální verze Trespasseru:

- úžasné realistické prostředí s unikátním fyzikálním enginem
- dinosauři pohybující se ve stádech, chovající se jako opravdová zvířata
- spousty složitých hádanek

Verze se měla skládat z těchto levelů:

Beach
Jungle Road
Plantation House
Industrial Jungle
InGen Town
Plains
Pine Valley
The Lab
Ascent
The SummitTakto vypadají verze, o kterých máme alespoň nějaké informace:


Označení verze: neznámé
Pro jaký účel byla vydána: Herní výstava E3 pro rok 1998

Tato verze je známá pouze z několika screenshotů a traileru ke hře. Typický je pro ni fungující model hnědého Velociraptora, který se do finální verze hry nedostal.

K vidění byly tyto levely:

Beach
Jungle Road
Plantation House (Pouze jako nehratelná animace)
Industrial Jungle
InGen Town
Pine Valley
The LabTrailer
Označení verze: Beta 96 (také Trespasser Build 96)
Pro jaký účel byla vydána: Pro kritiky a recenzety herních časopisů

Tato verze se až na pár odlišností přibližuje té finální, avšak stále je plná kosmetických vad, například objekty visící ve vzduchu, nevyvážené ovládání ruky Anne nebo časté padání hry. Spolu s různými modely, které ve finální verzi chybí, se zde nachází také legendární level Pinne Valley v nejucelenější podobě jaká zatím existuje. Beta 96 obsahuje i nejkompletnější soubor hlasových komentářů, chybí zde asi tři položky.

Verze se skládá z těchto levelů:

Beach
Jungle Road
Industrial Jungle
InGen Town
Pine Valley
The Lab
Ascent 1
Ascent 2
The Summit
Označení verze: Trespasser 116c (také Trespasser ver. 1.0)
Pro jaký účel byla vydána: Oficiální prodejní verze

28. listopadu 1998 spatřila světlo světa oficiální verze hry. Pro tehdejší hráče představovala dost velké zklamání, protože výsledek se nakonec velice lišil od toho, co bylo před vydáním možné číst v herních magazínech nebo slyšet od tvůrců hry. Díky velice špatnému hodnocení dostala nálepku "nejhorší hra historie" a podle některých zdrojů se prý prodalo jen 50 000 kopií této hry.

Verze se skládá z těchto levelů:

Beach
Jungle Road
Industrial Jungle
InGen Town
The Lab
Ascent 1
Ascent 2
The Summit
Označení verze: Trespasser 117 (také Trespasser ver. 1.1)
Pro jaký účel byla vydána: Oficiální prodejní verze

Protože i verze 116c měla dost svých much, které hraní dost stěžovaly, vydali vývojáři měsíc po vydání opravný patch, který většinu nedostatků (ne však úplně všechny) eliminoval. Patch byl primárně určet pro anglické a americké verze hry, ostatní jazykové verze, například německá nebo španělská byly vydávány přímo jako verze 117.

Verze se skládá z těchto levelů:

Beach
Jungle Road
Industrial Jungle
InGen Town
The Lab
Ascent 1
Ascent 2
The Summit


(Foto: trescom.org a archiv autora)

Trespasser: Boj o přežití 7. kolo

27. září 2011 v 20:40 | Alfaraptor |  Soutěže
Rekapitulace minulého kola:

Isla-Nublar-Crew a Kryptoraptor se vydali k bráně.

Betaraptor a Deinonych se pokusí dostat přes zeď z jednokolejky.


PRVNÍ KRTICKÝ OKAMŽIK

Tak a je to tady. Tento úsek prověří vaše schopnosti, díky kterým tuto část příběhu překonáte zdraví nebo zranění. Určité situace ve hře jsou významější než ty ostatní. V našem případě se právě teď jedná o otevření brány nebo přelezení zdi z vyvýšeného kolejiště. Zde naleznete postup, jak se s tím vypořádat.

Tyto a další podobné situace jako například i boj s dinosaury budou řešeny pomocí obodovaných otázek. Každý hráč začal již v prvním kole s plným zdravím v podobě 50 bodů. Podle toho, jak na otázku odpovíte, získáte nebo ztratíte body. 50 bodů je maximální počet zdraví, takže pokud odpovíte na otázku správně a máte plný počet bodů, tak nic nezískáváte. Pokud ovšem odpovíte špatně, ztrácíte tolik bodů, kolik bylo otázce přiděleno. Jakmile vaše zdraví klesne na nulu, umíráte a hra pro vás končí. Body zdraví můžete získávat úspěšným plněním kritickým činností nebo úspěšným zabitím či zraněním dinosaurů prostřednictvím správně zodpovězených otázek.

Dáme si malý příklad:


Máte zdraví 40 bodů.

Otázka je za 20 bodů.

Pokud odpovíte správně, bude vaše zdraví 50 bodů.
Pokud odpovíte špatně, bude vaše zdraví 20 bodů.

Zatím máte všichni zdraví 50 bodů.

Tak se do toho pustíme:

Pokračování pro Isla-Nublar-Crew a Kryptoraptora


Brána před tebou je zablokována deskou, kterou budeš muset nějak odstranit. Štěstí, že sis vzal s sebou tu kovovou tyč, s její pomocí by se ti mohlo podařit desku vysunout. Pokud ovšem dokážeš odpovědět na soutěžní otázku za 10 bodů:

Když podobnou branou ve filmu Jurský Park projížděly elektromobily, měl k tomu matematik Ian Malcolm poznámku - "Copak tu schovávají,................?:

A: Yettiho
B: Godzillu
C: King Konga
D: Bigfoota


Pokračování pro Betaraptora a Deinonycha


Z výšky vidíš až za zeď na písčité místo, kde by se ti mohlo podařit s rozběhem doskočit bez zranění, pokud ovšem dokážeš odpovědět na soutěžní otázku za 10 bodů:

Která část těla Tyrannosaura se ve scéně z filmu, kdy elektromobily zastavily u jeho výběhu objevila jako první?

A: Zadní končetina
B: Oko
C: Přední končetina
D: Ocas


Nezapomeňte, že špatná odpověď ubírá v tomto případě deset bodů, dobře si tedy rozmyslete svá rozhodnutí.


(Foto: archiv autora)

Jurský park je prostě úžasný

26. září 2011 v 18:56 | Alfaraptor |  Videa
Toto video je předělávkou známé reklamy z dokumentární televizní stanice Discovery Channel s názvem The World Is Just Awesome (Svět je prostě úžasný), z reklamní kampaně z roku 2008. Vedení DC také podporuje tvorbu fanouškovských videí na písničku z této reklamy. V mojí verzi byly klipy původní reklamy nahrazeny záběry z trilogie Jurského parku. Video je pomocí titulků přeložené do češtiny, pokud se vám nezobrazují, tak stiskněte ikonu CC v menu přehrávání.


Trespasser: Boj o přežití 6. kolo

25. září 2011 v 15:27 | Alfaraptor |  Soutěže
Rekapitulace minulého kola:

Všichni jste se rozhodli prozkoumat zastávku.

Porkačování pro všechnyZastávka, na kterou ses dostal po schodech, měla být součástí nadzemního železničního systému propojujícího celý ostrov, jehož stavba započala v zimě roku 1988. Je to docela prostá stavba - betonová plošina zastřešená vlnitým plechem, který podpírají tři sloupky. Rovnoběžně se zastávkou se táhnou koleje, které vedou až ke zdi. V areálu zastávky se nachází zelená lavička pro čekající cestující. Za ní se nachází ta samá cedule, kterou jsi potkal už dříve, ale jedno písmeno nápisu je přelepeno jakýmsi papírem.ATHERTONOVA CESTA

PŘEPRAVA Z MĚSTA

BURROUGHS NA JIŽNÍ

PLÁŽ A DO NÁVŠTĚVNICKÉHO STŘEDISKA


OTEVŘENO 15.3 1990

Když se otočíš zpátky, všimneš si, že na prostředním sloupku pod rozpisem odjezdů a příjezdů je upevněn malý zrezlý přístroj, který vítal nově příchozí návštěvníky. Stiskneš tlačítko pro přehrání pozdravu. Chvíli se nic neděje, ale pak se z reproduktoru ozve značně skomírající nahrávka: "Vítejte na Site B, výzkumném zařízení InGenu. Po staletí bylo lidstvo fascinováno dinosaury - největšími zvířaty, jaká kdy žila. Nyní, díky dechberoucí tech-no-lo-gii..." Nahrávka přešla do hlubkoé tóniny, až nakonec skončila v šumu statické elektřiny.


Chystáš se odejít, ale v tom na něco šlápneš. Podíváš se dolů a zjistíš, že je to kovová tyč. Vezmeš si ji, určitě by se ti mohla na něco hodit.Co chceš nyní udělat?

A: Vydat se k bráně
B: Zkusit se po kolejích dosat ke zdi a nějak ji přelézt.


(Foto: Isla-Nublar-Crew a archiv autora)

Trespasser: Boj o přežití 5.kolo

24. září 2011 v 21:11 | Alfaraptor |  Soutěže
Rekapitulace minulého kola:

Všichni jste se rozhodli zjistit, nějaké informace na reklamním poutači před vámi.

Pokračování pro všechny


Na poutači je možné vidět vizualizaci honosné pobřežní budovy a jejího interiéru. Píše se tu mimojiné o klimatizaci nebo bazénu, celkově se zdá, že ta stavba je nějaký hotel. Nemohla by to být ta změť betonových kvádrů na pláži, kterou jsi před chvílí opustil? Dále je tu několik nápisů, ve všech se objevuje jediné slovo: InGen. Hmm... InGen, InGen... Počkat! Nejsou to náhadou International Genetic Technologies?! Ta společnost z Dinosauřího procesu? Pomalu si začínáš vybavovat, že jsi o tom četl knihu, kterou napsal John Hammond, který byl do toho namočený až po uši. Řekl, že to bylo někde ve Střední Americe... A teď ti to došlo. Tohle je přece Site B! Ztracený svět Johna Hammonda! O důvod víc, proč se vydat do vnitrozemí hledat pomoc. Možná, že tam najdeš telefon nebo vysílačku...

Docházíš na malou mýtinku, kde tě uvítá cedule s logem InGenu:

VÍTEJTE NA SITE B

VÝZKUMNÉ ZAŘÍZENÍ


Před sebou vidíš vysokou stavbu, snad nějakou zastávku? Nalevo od tebe je vysoká betonová zeď, do níž je vsazena ohromná dřevěná brána, která ti blokuje cestu.


Co chceš nyní udělat?

A: Vydat se k bráně.
B: Prozkoumat zastávku


(Foto: archiv autora)

Trespasser: Boj o přežití 4. kolo

24. září 2011 v 11:46 | Alfaraptor |  Soutěže
Rekapitulace minulého kola:

Všichni jste se rozhodli pro možnost projít hlavní branou.

Pokračování pro všechny

Bylo to úplně jednoduché, stačilo trochu zatlačit do brány a ta se hned otevřela. Nyní máš další cestou volnou. Před tebou stojí reklamní poutač.


Co se rozhodneš udělat?

A: Zjistit, co se tam píše.
B: Pokračovat dál.


(Foto: archiv autora)

Trespasser: Boj o přežití 3. kolo

21. září 2011 v 19:16 | Alfaraptor |  Soutěže
Rekapitulace předchozího kola:

Isla-Nublar-Crew a Kryptoraptor se vyšplhali po jedné z části staveniště, aby získali lepší přehled o okolí.

Deinonych a Betaraptor se vydávají po hliněné cestě dál do vnitrozemí.

Pokračování pro Isla-Nublar-Crew a Kryptoraptora

Z vyvíšeného místa je úžasný rozhled na okolní pláž. Když se podíváš směrem do vnitrozemí, tak v dálce spatříš dřevěný plot a za ním je jakýsi reklamní poutač, který odsud nedokažeš rozeznat. Určitě to bude stát za průzkum. (Pokračuj k dějové linii Deinonycha a Betaraptora.)
Pokračování pro Deinonycha a Betaraptora

Mezi tebou a další cestou stojí dřevěný plot, za ním se nachází rekalmní poutač.


Co teď uděláš?

A: Půjdeš hlavní branou.
B: Pokusíš se najít alternativní způsob, jak se dostat přes plot.


(Foto: archiv autora)

Novinky o Jurassic Park: The Game

21. září 2011 v 17:58 | Alfaraptor |  Jurassic Park od TellTale Games
V současné době se na TellTale Games Forum probírá to, zda nebudeme ve hře o něco ochuzeni, když místo plánovaných pěti epizod budou vydány pouze čtyři. Člen vývojářského týmu, designér, vystupující pod přezdívkou Sinaz20 se k tomu vyjádřil takto:

Žádní dinosauři nebyli ze hry odebráni - ve skutečnosti nám ztráta páté epizody pomohla uvědomit si některé větší momenty s některými našimi oblíbenými dinosaury (včetně jednoho, který je v některých ohledech mnohem epičtější než T-Rex, protože je svým způsobem odloučený) ve hře.

Ztratili jsme jednu hlavní dějovou linii zahrnující Jess, ale nahradili jsme ji příběhem prohlubujícím charaktery Gerryho, Nimy, Jess a žoldáka Yoddera.

To je vše, co říkám.

Poté následuje poznámka:

*Už jsem oficiálně dali vědět o našem posledním velkém "dinosaurovi"? Nevím-- Na Googlu na to vidím odkazy... takže nechám fanoušky ať mi sami řeknou, jestli už ho Marketing odhalil nebo ne.

Tato poznámka je velice zajímavá, protože by to byl už v pořadí čtvrtý nový tvor, který se ve hře objeví. Všimněte si ale, že slovo dinosaurus je v uvozovkách, takže nejspíš půjde stejně jako v případě Mosasaura o nedinosauřího tvora pocházejícího z druhohor. Nepravděpodobnějším kandidátem je Pterandon, který byl poprvé k vidění až na konci druhého dílu Jurského parku. Původně se měl objevit už v prvním díle, ale nakonec byl scéna s voliérou přesunuta do dílu třetího. Navíc se také objevuje v seznamu dinosaurů pro ostrov Nublar.

Seznam dinosaurů z Jurského parku na ostrově Nublar:
 1. Velociraptor "antirrhopus nublarensis" sensu Paul
 2. Brachiosaurus brancai
 3. Parasaurolophus walkeri
 4. Dilophosaurus "venenifer"
 5. Triceratops horridus
 6. Tyrannosaurus rex
 7. Gallimimus bullatus
 8. Proceratosaurus bradleyi
 9. Stegosaurus stenops "gigas"
 10. Metriacanthosaurus shangyouensis
 11. Herrerasaurus ischigualastensis
 12. Segisaurus halli
 13. Baryonyx walkeri
 14. Pteranodon longiceps
 15. Compsognathus longipes
Pokud by to byl Pteranodon, nejspíš to bude verze ze Ztraceného Světa - právě ta byla vytvořena podle druhu Pteranodon longiceps.(Foto: jurassicpark.sk)

Tajnosti kolem Troodona

20. září 2011 v 20:32 | Alfaraptor |  Jurassic Park od TellTale Games
Vývojáři z TellTale Games jsou ohledně materiálů k chystané hře Jurassic Park: The Game tajemní jak hrad v Karaptech. A hlavně mají vše dobře zabezpečeno. Chystal jsem se prověřit gameplay video z oblasti Nedryho džípu, zda se mi podaří získat nějaké lepší snímky Troodona, který zaútočil na Nimu. Byl jsem velice překvapen. Video nebylo nikde k sehnání. Když se mi přece jen nakonec podařilo nahrávku jistým způsobem získat a podrobit ji detailnějšímu průzkumu snímek po snímku, zjistil jsem, že zrovna ve chvíli, kdy se má objevit Troodonova hlava i se zbytkem těla najednou několik snímků chybí. Ale i tak se mi podařilo udělat nový snímek, kde je poprvé dravcova hlava s očima, které nesvítí.


V tu samou chvíli se stalo něco zvláštního i s rukou Nimy. Před chybějícími snímky je její levá ruka ještě nezraněná.


Po útoku a části, kde snímky chybí je však ruka zakryta obvazem!Zdá se, že nám vývojáři z TTG mají co vysvětlovat...


(Foto: archiv autora)

Trespasser: Boj o přežití 2. kolo

19. září 2011 v 19:14 | Alfaraptor |  Soutěže
První kolo je za námi, stále se nacházíme v oblasti levelu Beach. Tady je krátká rekapitulace:

Isla-Nublar-Crew se rozhodl zůstat na pláži, aby se pokusil najít pilota Marqueze.

Betaraptor, Kryptoraptor a Deinonych se vydali do vnitrozemí.


Pokračování pro Isla-Nublar-Crew

Racci poplašeně odlétají, vyplašeni tvým voláním Marquezova jména. Bohužel ti nikdo neodpovídá. Ani žádné fyzické stopy nenapovídají, že by tu někde v okolí byl. Po chvíli si ale všimneš jakési kovové věci vyplavené na pláži. Při bližším průzkumu zjistíš, že se jedná o zbytek ocasu letadla, letadla, kterým jsi se včera vydal na výlet! Kousek od ocasu se na pláži válí další část letadla - kolo z podvozku. To vypovídá o jednimém, museli jste havarovat a moře tě vyplavilo někde na opuštěném ostrově uprostřed širého ocenánu. Opravdu šokující zjištění. Nezbývá ti nic jiného, než se vydat do vnitrozemí. Třeba se tam vydal i Marquez... (pokračuj k dějové linii ostatních a napiš své rozhodnutí)


Pokračování pro Betaraptora, Kryptoraptora a Deinonycha

Po chvíli chůze docházíš k jakýmsi ohromným betonovým blokům. Kolem dokola se povalují barely od motorové nafty, železné traverzy a dřevěné desky. Že by nakonec ostrov nebyl zas tak moc opuštěný? Když je tu takové staveniště, tak tu dozajista musí být i lidé.


Co chceš nyní udělat?

A: Vydat se po hliněné cestě dál do vnitrozemí.
B: Vyšplhat se po jedné z částí staveniště a rozhlédnout se po okolí.


(Foto: archiv autora)

Soutěž Trespasser: Boj o přežití

18. září 2011 v 18:38 | Alfaraptor |  Soutěže

Tak tedy slibovaná soutěž je tady. A nebude jen tak ledajaká. Vy sami se dostanete do kůže Anne, což znamená průchod všemi 13 lokacemi Trespasseru na ostrově Site B, kde budete bojovat o holý život. Záleží na každém hráči, jakou si zvolí cestu či zda vůbec přežije. Hra bude probíhat takto: Budete postaveni před vybraný problém či rozhodnutí, ke kterému máte na výběr z několika možností řešení. Ale pozor! Některá rozhodnutí mohou mít dalekosáhlé následky na váš postup hrou. Mohou skončit vážnými zraněními způsobenými dinosaury a různými činnostmi nebo dokonce smrtí. Každý hráč bude mít na začátek 50 bodů zdraví. O body můžete přijít při soubojích s dinosaury nebo neopatrným zacházením u některých činností. Získat je můžete úspěšným zabitím nebo zraněním nepřátel nebo také úspěšným řešením úkolů. Vítězí ten, komu se podaří dostat na vrcholek hory Mt. Watson, kde si pomocí vysílačky zavolá pomoc. Pokud však všichni zúčastnění během hry zahynou, vítězí ten, kdo se dostal nejdál. Ve třetím kole se už objeví "ceník" bodů, ve kterém budou vypsány jejich počty za zranění a řešení úkolů. Nebude chybět ani rozepsání bodů dinosaurů, tedy které části jejich těl jsou více či méně zranitelné. Vybírejte své otázky rozvážně. Nikdy si nemůžete být jistí, která je vaše poslední. Kolo končí tehdy, až všichni napíšou své odpovědi.

Do soutěže se přihlásili tito účastníci:

Isla-Nublar-Crew
Betaraptor
Kryptoraptor
Deinonych


Společný úvod pro všechny:

Měla to být dovolená snů, nádherný týdenní zájezd do Kostariky a na okolní ostrovy. Jenže takhle sis to nepředstavoval. Sedíš v malém cestovním letadle, které, letíc nad šírým oceánem, se velice těžce probíjí silnou noční tropickou bouří. Živel si s letadlem pohazuje jako s hračkou, pilot Marquez se ze všech sil snaží stroj udržet ve vzduchu. Náhle se ozve strašlivá rána. Do letadla uhodil blesk. Oba motory vysazují a stroj střemhlav míří k hladině. Marquez neustále něco křičí španělsky do vysílačky. Při nárazu ztrácíš vědomí...

Ráno tě na vlhkém písku probouzí burácení přílivu a křik racků. Otevíráš oči. Nacházíš se na krásné písčité pláži v chráněné tropické laguně. To je ale špatně, večer jsi přece ještě letěl letadlem! Náhle si začneš matně vzpomínat na včerejší události. To přece nemůže být pravda. Kde je Marquez? A kde se to vlastně vůbec nacházíš?


Co se rozhodneš udělat?

A: Pokusíš se doplavat do Ameriky.
B: Budeš na pláži hledat Marqueze.
C: Vydáš se do vnitrozemí ostrova.


(Foto: trescom.org)

Změna vzhledu Troodona v JP:TG

18. září 2011 v 10:31 | Alfaraptor |  Jurassic Park od TellTale Games
Nový sestřih akčních sekvencí ze hry Jurassic Park: The Game přinesl také zcela nový pohled na nočního prédátora Troodona. V aktuálním videu byl poprvé vidět jeho pernatý pokryv těla. Dále stojí za povšimnutí také proměna hmatových výrůstků na spodní čelisti, které teď mnohem víc připomínají drobná pírka a absence výčnělků v oblasti nozder. Kromě Velociraptorů z JP3, kteří měli na hlavě takové ty zvláštní chlupy (prý se snad jedná o protopeří) se jedná zatím o jediného opeřeného dinosaura filmového univerza. Otázkou však zůstává proč se tvůrci rozhodli zrovna pro peří, když jeho příbuzný, Velociraptor je ve filmech ještě neopeřený. Jediný rozumný důvod, který mě napadá je ten, aby si je hráči nepletli právě se zmíněnými raptory.

Starší verzeNovější verze
Opeřenou verzi Troodona si můžete prohlédnout i v tomto novém sestřihu akčních scén:


(Foto: Isla-Nublar-Crew a archiv autora)

Přednáška Jak vznikal Jurský park

17. září 2011 v 17:37 | Alfaraptor |  Videa
Přemýšleli jste někdy nad tím, jak by vypadal Jurský park bez počítačové animace? Nebo jakým způsobem byl vytvořen efekt třesoucích se skleniček ve vyhlídkovém voze při scéně s Tyrannosaurem? Či jaké zvířecí zvuky byly použity pro ozvučení Dilophosaura nebo Velociraptora? V této téměř čtyricetiminutové přednášce z loňského KoprConu (každoroční setkání fanoušků sci-fi a fantasy v Kopřivnici, pozn. autora) se dozvíte odpovědi na tyto i mnohé další otázky. Přednáška pojednává především o natáčení tohoto Spielbergova trháku. Ve videu si můžete všimnout i drobných prostřihů. Nemyslete si, že jsem vás chtěl ochudit o některou část přednášky, jde pouze o vystřižení záběrů příchozích a odchozích návštěvníků, kteří v danou chvíli přednášku přerušili. Dále bych se chtěl omluvit za nepříliš dobrou kvalitu zvuku nahrávky. Příčinou byla špatná akustika místnosti. Částečně jsem tuto vadu upravil v jednom programu, ale nedostatky stále přetrvávají. Přesto doufám, že se vám přednáška bude líbit stejně jako se líbila mě.

Videa a obrázky ze hry Jurassic Park: The Game

16. září 2011 v 15:18 | Alfaraptor |  Jurassic Park od TellTale Games
Vývojáři TellTale Games zveřejnili několik velice dobrých videí JP:TG. Jedná se záběry přímo z gameplaye (starší video s Gerrym a Jess a nové s Nimou a Dilpohosaury) a jeden sestřih akčních sekvencí, ze kterého stojí za povšimnutí Dr. Sorkinová, která vypadá mnohem starší, než se dříve zdálo a také fakt že noční predátor Troodon bude zřejmě opeřený.

Gameplay videa:

Poslední video ještě není na Youtube, zatím tady budou jen obrázky:

Dr. SorkinováOpeřený Troodon
(Foto: Isla-Nublar-Crew a archiv autora)

Koncept levelu Beach

15. září 2011 v 15:57 | Alfaraptor |  Koncepty levelů
Zde můžete očekávat překlad prvotních popisů a návrhů vývojářů z roku 1997 k jednotlivým levelům Trespasseru. Objeví se zde i popis těch levelů, které se do finální verze nedostaly. Jsou to Platation House, Plains a Pine Valley. Většina popsaných věcí se nakonec do hry dostalo, avšak dozvíte se také informace, které donedávna nikdo nevěděl. Každý level bude doplněn mými poznámkami a bohatou obrazovou dokumentací zahrnující předčasně vydané screenshoty, současné screenshoty, concept art i obrazové rekonstrukce.

Začátek překladu:

Návod

Dokument, který nám pomáhá sledovat otázku Děláme hru podle našeho potenciálu? Máme ve hře dostatek zajímavých věcí? Splnili jsme potenciál herního enginu a naší představivosti? Bude ta hra dobrá? Dále tento dokument slouží jako úvod do všech důležitých herních zážitků a oblastí v naší hře, takže kdokoliv nepříliš dobře obeznámený se hrou může mít rychlý přehled o všech jejích částech.

Situace, které byly plánovány, ale zatím nevytvořeny budou označeny hvězdičkou: *

Pláž

Pláž uvádí hráče do naší hry a bude hrát důležitý aspekt toho, o čem Trespasser je: nádherné scenérie a naše zápletka poskytovaná hlasovými komentáři a fyzickou interakcí.

Krása

Hráč začíná na pláži v chráněné laguně. Vzduch je teplý a těžký, světle modrá obloha bez mráčku, téměř dokonalý tropický letní den jaký si vůbec dovedete představit. Na severu začíná ostrovní krajina - hustá džungle, mlhavé hory a hluboká údolí vyzívající k průzkumu. Po obou stranách se pláž táhne pryč, ukončena strmými útesy bránícími v průchodu. Jediná cesta kam jít je do vnitrozemí.


Pláž také nabízí zajímavou zříceninu nebo stopy po ní - částečný betonový základ ční z písku a mělké vody - je zřejmé, že byl kdysi součástí nějakého rozsáhlého stavebního projektu (ve skutečnosti to mělo být Návštěvnické centrum InGenu, masivní stavba podobná hotelu - pouze část základů byla dokončena).


Zápletka

Zápletka a důvod pro hraní začíná, když Anne na pláži zpozoruje betonové bloky s označením InGenu. (Podle všeho už Anne řekla něco jako "Kde to jsem?" už ve chvíli, kdy nad ní hráč získá kontrolu.) Zde se hráč dozví, že je na ostrově Site B a také zjistí, odkud pochází Hammondův hlas, Anne prohlásí, že si pamatuje text z Hammondových memoárů.


* Vaše první objekty

Některé objekty leží na pláži, zvídaví hráči je mohou zvednout a hrát si s nimi, například kousky betonu, mušle nebo klacíky.


* Úžasný pohled

Hráč může vyšplhat na betonové bloky, kde získá ohromující výhled na stromovou džungli.


* Odchod z pláže

(Hádanka pro opuštění pláže? Možná je pláž ohrazena plotem proti písku a vstup do lesa má bránu, kterou hráč potřebuje pouze otevřít, což je ta vůbec nejjednodušší hádanka vůbec. Vím, že je to hloupost oplocovat celou pláž, ale vyřeší to náš největší problém, jak zajistit, že jde hráč správnou cestou.)
(Foto: trescom.org a archiv autora)

Diplom pro Kryptoraptora

12. září 2011 v 20:04 | Alfaraptor
Včera jsem na blogu zveřejnil krátkou videoupoutávku pro Trespasser, která byla zároveň takový malý testík, v němž jste měli poznat, který level jsem tam záměrně nedal. Pro toho nejrychlejšího z vás čekala výhra v podobě diplmou. A tímto šťastlivcem se stal Kryptoraptor. Správně odpověděl, že se v traileru neobjevil level Ascent 2. Věřím, že bude s obrázkem z tohoto levelu spokojený.


Vy ostatní nemusíte zoufat, již brzy se zde objeví velká soutěž, jakou blog ještě nepamatoval. Všichni jste srdečně zváni. Případní zájemci se mohou zapsat již teď pomocí přihlášky do komentářů, která bude vypadat takto:

Jméno (myšleno přezdívka)
E-mail (nutný pro určitou část souztěže)
Co na diplom (tři nejlepší soutěžící budou dostanou diplom s obrázkem na přání)Můj trailer pro Trespasser

11. září 2011 v 16:27 | Alfaraptor |  Videa
Přes víkend jsem vyrobil tento drobný trailer pro Trespasser. Sestává se z úvodní scény na začátku hry, a záběrů z téměř všech levelů finální verze. Ten z vás, kdo jako první přijde na to, který level ve videu chybí, dostane diplom. Své případné názory na video prosím pište do komentářů.
JP:TG - Velký poprázdninový speciál

3. září 2011 v 14:22 | Alfaraptor
Po návratu z dovolená jsem se ani nestačil divit, kolik novinek se objevilo ohledně JP:TG. Proto jsem se rozhodl to všechno seskupit do jednoho velkého článku.

Sestřih akčních sekvencí


K tomu nelze dodat nic jiného než NÁDHERA. Můžete si zde všimnout i dvou nových postav: blonďaté ženy v laboratorním plášti (možná se jedná o jistou doktorku Sorkinovou) a (zatím) bezejmenného vousatého žoldáka. Krom toho se zde objevuje i Billy Yodder.


Gameplay - střet s raptory


V tomto videu můžete vidět část hry, ve které se veterinář Gerry setkává se smrtící trojkou raptorů.


Gameplay - Dr. Sorkinová a Parasaurolophus

Zde můžete vidět tuto vědkyni na obrazovce vlevo pěkně detailně. Navíc někdy po 1:40 zde také můžete vidět býložravce Parasaurolopha, který je záhy zabit Velociraptorem.

Screenshoty

Billy a Dilophosaurus

(Foto: TellTaleGames.com)