Srpen 2011

Aktuální informace o Jurassic Park: The Game

19. srpna 2011 v 11:12 | Alfaraptor |  Jurassic Park od TellTale Games
Podzim už se kvapem blíží a novinek o JP:TG je tím pádem víc a víc. Zde jsou ty nejdůležitější:

Místo plánovaných pěti epizod TellTale Games vydá pouze čtyři, které ještě navíc vyjdou všechny najednou. Bylo tak učiněno pravděpodobně kvůli časové náročnosti a nedostatku nápadů, protože universum Jurského parku není stavěné na možnosti velké kreativity jako jiná univerza. Vedení TTG se také vyjádřilo k datu vydání hry - měla by vyjít někdy v polovině listopadu. První epizoda ponese název The Intruder - česky Vetřelec nebo Narušitel (podobný význam má i slovo Trespasser, ale to by mohlo být pro hráče matoucí). Existuje už také první obrázek velice hezkého herního menu, ve kterém například kromě nastavení jazyka (na českou lokalizaci rovnou zapomeňte) stojí za povšimnutí i položka Sorkin's Journal (Sorkinův deník/Deník Sorkinové). Zřejmě to bude něco na způsob Dinopedie z JPOG nebo Kodexu ze hry Mass Effect popisující klíčové lokace, dinosaury a předměty.(Foto: telltalegames.com)

Přibližnné umístění "Kostitřasu" na mapě v JP:TG

18. srpna 2011 v 21:48 | Alfaraptor |  Jurassic Park od TellTale Games
Včera jsem vás informoval o nové atrakci Jurského parku, horské dráze zvané Bone Shaker (Kostitřas). Podívejme se tedy, kde by s největší pravděpodobností mohla stát. Jak bylo možné vidět ze screenshotů oblast je poměrně kopcovitá, až hornatá a obývaná masožravými dinosaury, zřejmě Herrerasaury. Z toho spolu s Isla-Nublar-Crew usuzujeme, že jedním z nejmožnějších míst, kde byla tato atrakce umístěna je hora nacházející se mezi výběhem Herrerasaurů, návštěvnickým střediskem a výběhem Velociraptorů. Lokace byla zřejmě zvolena kvůli působivému výhledu na dinosauří výběhy. Tuto oblast (červeně vyznačenou) si můžete prohlédnou na mapě ostrova pod textem.
(Foto: jplegacy.org)

Exkluzivní obrázky z druhé epizody hry Jurassic Park: The Game

17. srpna 2011 v 20:02 | Alfaraptor |  Jurassic Park od TellTale Games
Na TellTale Games Forum se dnes objevily unkátní obrázky z druhé epizody hry Jurassic Park: The Game. Z toho lze usuzovat, že tedy v nejméně ve dvou z plánovaných pěti epizod zavítáme na ostrov Nubalr. Hlavními lidskými protagonisty jsou zde veterinář Gerry Harding s dcerou Jess a Nima, která se zdá být už zcela vpořádku. Obrázky jsou unikátní tím, že zobrazují zatím neviděnou atrakci, horskou dráhu zvanou Bone Shaker (Kostitřas) a dalšího dinosaura, masožravce, který se neobjevil ve filmu, zřejmě Herrerasaura.


Během jízdy nevystrukujte ruce, nohy nebo hlavy z vozíkuTato atrakce není vhodná pro osoby trpící závratí nebo srdečnímí problémyPlatil ten dinosaurus nebo ne?


Věříme, že se vám prohlídka líbila a zase někdy nashledanouCože?! To jako mělo být všechno?! Vraťte nám peníze nebo tě majznu tou trubkou přes hlavu!
(Foto: telltalegames.com)

Jsou tvůrci JP:TG fanoušci Trespasseru?

15. srpna 2011 v 19:58 | Alfaraptor |  Jurassic Park od TellTale Games

Celá záležitost se točí okolo jednoho promo screenshotu zobrazujícího pár Velociraptorů slídících okolo Nedryho džípu. Zpočátku vypadal jako každý jiný obrázek, to se však změnilo ukázkou z gameplaye právě z tohoto místa, kde se ale žádní raptoři nevyskytli. Poslední naděje na jejich výskyt byla zmařena tím, že džíp nakonec sjel z kopce, kde uvízl (Na obrázku s raptory byl ještě na kopci). Hned na první pohled raptoři vypadají jaksi nepřirozeně strnule, jako kdyby byli na svá místa cíleně naaranžováni. Podobným způsobem s uměle naaranžovanými dinosaury vznikaly screenshoty také pro Trespasser, mezi nimiž jsem našel jeden velice podobný tomu z JP:TG. Z Trescom.org pochází informace, že se na tomto obrázku tvůrci hry, která má s největší pravděpodobností vyjít v druhé polovině podzimu nejspíš inspirovali (viz zakroužkované kusy dřeva na obrázku) fanouškovským levelem East Dock, který se odehrává rovněž na ostrově Nublar a pojednává o alternativním příběhu, kde se Dennisi Nedrymu podaří přežít Dilophosauří útok a v jehož kůži se můžete pokusit ukradená embrya doručit na loď kotvící v přístavu. Příliš mnoho shod okolností, co říkáte? Třeba tím chtěli tvůrci hry vytvořit malou poctu Trespasseru. Kdo ví...


(Foto: gameinformer.com a trescom.org)

3. skladba - Reveal Dinosaur Plains

15. srpna 2011 v 11:19 | Alfaraptor |  Soundtrack Trespasseru
Oficiální název: Reveal Dinosaur Plains (Odhalení dinosauřích plání)
Původní výskyt: Pravděpodobně level Plantation House, planina plná dinosaurů na začátku levelu.
Finální výskyt: Level Beach, setkání s Brachiosaury, prvními dinosaury, na které narazíte.

"Z této hudby vyzařuje úspěch a vštěpuje vám pocit posvátné bázně." (web Sharky Extreme)

Krásná a majestátní hudba, snad jedna z nejkrásnějších v celé hře. Jako by se v jejím rytmu ozývaly těžké kroky Brachiosaurů a ostatních dinosaurů plání Site B.

Místo původního výskytu:
(fotodokumentace není k dispozici)


Místo finálního výskytu:(Foto:trescom.org a archiv autora)

Filmovo-seriálová soutěž - výsledky

13. srpna 2011 v 14:29 | Alfaraptor |  Soutěže
Tak soutěž je z námi, limit 5 soutěžících byl naplněn a je čas vyhlásit pořadí zúčastněných.

S plným počtem 23 bodů získali první místo hned dva soutěžící - Isla-Nublar-Crew a přes mírné zaváhání, přesto ale úplně bez chyby také Deinonych.
Na druhém místě se 14 body se umístil Kryptoraptor.Na třetím místě s 11 body se umístil Betaraptor.A na místě čtvrtém se umístil Dino s 10 body.Děkuji všem za účast a doufám, že se znovu setkáme u nějaké další soutěže....

Filmovo-seriálová soutěž

10. srpna 2011 v 14:11 | Alfaraptor |  Soutěže
Hrdinové většiny filmů a seriálů o dinosaurech jsou hlavně různí Tyrannosauři a raptoři. Vyskytuje se jich tu opravdu mnoho. Vašim úkolem v této soutěži bude určit, ze kterého filmu nebo seriálu pocházejí. Hry se může zúčastnit maximálně 5 lidí. Své odpovědi pište do komentářů. Nezapomeňte připsat jaký obrázek chcete na diplom.

TYRANNOSAUŘIRAPTOŘI


Obrázky z levelu Plantation House

8. srpna 2011 v 15:27 | Alfaraptor
Plantation House patří spolu s levely Plains a Pine Valley mezi trojici levelů, které se do finální verze Trespasseru nedostaly. Naštěstí se nám zachovalo několik obrázků z doby, kdy se na těchto částech hry intenzivně pracovalo. Některé z nich jsou však velice špatně zachovalé nebo ne zcela určité. Nejvíce obrázků pochází z oblasti loveckého tábora a dinosauří mýtiny. Objevení další betaverze by dozajista pomohlo objasnit některé doposud nepodložené spekulace.


Začátek levelu


Druhá stanice jednokolejky


Narozdíl od slepého konce známého z finální verze Jungle Road měla tato železnice pokračovat asi až do poloviny Plantation House. Tato stanice byla postavena u hory Mt. Kirk, menší sestřičky hory Watson.Dinosauří mýtina


Stegosaurus


Na tomto ne zrovna dobře zachovalém obrázku můžete vidět jednoho ze Stegosaurů, který mohl Anne ochránit před dotěrnými Velociraptory.Číhající Tyrannosaurus


Tento nebezpečný dravec, který nahradil plánovaného Albertosaura se velmi pravděpodobně bezcílně potuloval houštím připraven kdykoliv zaútočit na nějakého býložravce pasoucího se na mýtině nebo na Anne, která pro něj představovala mnohem snadnější kořist.


Překvapivý útok


Tyrannosaurus se vyřítil ze zálohy, čímž překvapil skupinku Brachiosaurů.Tábor lovců expedice InGenu


Lovecký táborTábořiště bylo postaveno kolem asfaltového jezírka. V popředí prvního obrázku si můžete všimnout pozůstatků lovce se zbytky oblečení.


Nevítaný host


Možná, že Tyrannosaurus stojí za zničením tohoto tábora.


(Foto: trescom.org)

Žádost o pomoc s překladem filmu Jurachic Park

6. srpna 2011 v 22:36 | Alfaraptor
Jurachic Park je maďarský amatérský fanouškovský film úžasným způsobem parodující v podstatě všechny filmy trilogie Jurského parku. Nejvíce však točí okolo děje prvního dílu. Jak už sám název napovídá, hlavními aktéry zde nebudou dinosauři, ale malá roztomilá kuřátka, která podobně jako v původním filmu utečou ze svých ohrad. Jurachick Park je protkán mračny geniálně vtipných scének. Za zmínku stojí třeba krmení kuřátek, které nápaditě paroduje krmení Velociraptorů. Místo krávy je zde v bezpečnostních popruzích do výběhu spouštěno morče. K dalším patři například cesta na ostrov/ranč, kde hlavní postavy nepřeváží helikoptéra, ale koňský povoz.

TRAILER

Abychom snímek mohli zpřístupnit většímu okruhu fanoušků, potřebujeme osobu s velice pokročilou znalostí maďarštiny, nebo i rodilého mluvčího. Celá věc tkví v tom, že film "Jurachick Park" je čistě nekomerční. Neexistují pro něj tudíž žádné oficiální české titulky nebo dabing. Zájemce o pomoc nechť nás kontaktuje. Předem děkujeme za případné nabídky...

KONTAKTY:

Alfaraptor


Isla-Nublar-CrewObjeví se Anne z Trespasseru v komiksové sérii Jurassic Park: Dangerous Games?

2. srpna 2011 v 21:35 | Alfaraptor |  Zajímavosti
Příští díl komiksové série Jurassic Park: Dangerous Games má velice zajímavou obálku a to hned z několika důvodů. Tím prvním jsou zvláštní opeření Dromaeosauridi. Není jisté, zda se jedná o druh Velociraptor antirrhopus sornaensis známý z Jurského parku III nebo nějaký jiný, například Deinonychus antirrhopus. Velociraptorovi nahrává fakt, že neopeřená část hlavy vypadá skoro stejně jako ve filmu. Otázkou však zůstává, jak se dostali na Nublar. Hlavní zvláštností této ilustrace je ale žena uprostřed, která má zřejmě s těmito dravci velice dobré vztahy. Navíc drží v rukou jejich mládě a ostatní zvířata okolo mají vůči ní podřízený postoj. Vypadá skoro jako jejich vůdkyně. Osamělá žena a velké množství raptorů - nepřipomíná vám to něco? Třeba Anne z Trespasseru? Pokud v roce 1983, jak se zmiňovala byla na střední, tak jí mohlo být tak 15 let. V době Trespasseru jí mohlo být 30. Pokud se tato komiksová série odehrává (jak mi bylo řečeno) 11 let po incidentu na Nublaru, mohlo by jí být tak 36 let, čemuž by odpovídala i ta ilustrace. Probila se přes nespočet Velociraptorů a porazila dokonce jejichí matriarchu. Nemohla se smrtí vůdčí samice stát sama matriarchou? Je možné, že tímto činem narušila sociální strukturu mezi Velociraptory. Navíc u sebe mohla stále nosit dráp vůdčí samice, který v závěrečné sekvenci Trespasseru hodí na stůl. Na tomto drápu navíc mohl ulpět pach vůdčího zvířete, který by mohl budit u podřízených zvířat respekt. S tímto pachem by jí bylo jistě také dovoleno sahat nebo dokonce brát do rukou raptoří mláďata, jak můžete vidět na ilustraci. Další indicie nazanačující, že by se mohlo jednat o Anne, je ta, že drží mládě nepřirozeně vysoko, jako kdyby si záměrně zakrývala tělesné partie, na kterých má vytetované srdce, v Trespasseru využívané jako indikátor zdraví.

Můj dobrý přítel Isla-Nublar-Crew přišel se zajímavou hypotézou, jak se Anne mohla dostat na Nublar, kde se děj komiksu odehrává: Anne veřejně promluví o svých zážitcích a samozřejmě i o havarovaném letadle pašeráků. Ti ji unesou a vezmou na Sornu, aby jim ukázala, kde letadlo je. Potom by ji mohli vzít na svou základnu na Nublaru (Kde mají podle komiksu svoji základnu).

5 dílů této série by mělo vycházet vycházet v rozmezí Říjen 2011 až Leden 2012. Potom bude vydána i kompletní sbírka komiksů jako paperback. Za scénářem stojí Greag a Erik Bearovi a za uměleckou stránkou Jorge Jimenez.

Nechme se tedy překvapit a počkat si na vydání tohoto dílu, ve kterém jistě bude mystérium ohledně ženy s mládětem raptora a jejími společníky odhaleno.


Děkuji Isla-Nublar-Crew za pomoc s přípravou článku.


(Foto: jplegacy.org, animalpicturesarchive.com, trescom.wikia.com, jurassicparkitalia.it)

V Jurassic Park: The Game se objeví i známé vyhlídkové vozy

2. srpna 2011 v 19:22 | Alfaraptor |  Jurassic Park od TellTale Games
Oficiální zdroje potvrdily, že se ve hře objeví i známé vyhlídkové vozy Ford Explorer z roku 1993 upravené jako elektromobily. Nejvíc jste si mohli těchto vozů všimnout ve scéně, kde v důsledku výpadku proudu dvě auta zastaví před výběhem Tyrannosaura, který jeden z nich zdemoluje a následné shodí z okraje cesty do svého výběhu. Poté, co Ellie Sattlerová opět nahodila proud, se zřejmě zbývající Explorer vrátil zpět do garáže umístěné poblíž centra pro návštěvníky. Je pravděpodobné, že veterinář Gerry Harding se svou dcerou jej využijí k návratu do této budovy.(Foto: jurassicpark.sk)

Trespasser seriál - Beach

1. srpna 2011 v 12:20 | Alfaraptor |  Trespasser seriál
První epizoda s názvem Beach nás zavede na úplný začátek příběhu. Anne se seznamuje se situací, ve které se nachází a uvědomuje si, že nádherný tropický ostrov je ve skutečnosti bývalé genetické zařízení milionáře Johna Hammonda, zakladatele společnosti InGen. Pokud se vám ve videu nezobrazují titulky, klikněte na ikonu CC v menu přehrávání.