Březen 2011

První obrázek Troodona a video o dinosaurech z JP: The Game

26. března 2011 v 11:40 | Alfaraptor
Máme tady video ukazující hlavní dinosauří hvězdy, které se ve hře objeví. Také se z něj dozvídáme něco víc o tom, co se stalo Nimě, která byla vyslána na ostrov, aby získala Nedryho plechovku s embryi. Hlavním tahákem je však první záběr Troodona útočícího na Nimu.

Děsivá tvář Troodona - všimněte si zvláštních vousků na spodní čelisti

VIDEO


(Foto: Archiv autora)

Údolí Gwangi

25. března 2011 v 17:03 | Alfaraptor |  Filmy, které stojí za to vidět
Oficiální název: The Valley of Gwangi
Český název: Údolí Gwangi
Stopáž: 96 minut
Země původu: USA
Rok vydání: 1969
Žánr: Western/Sci-fi/Thriller
Počet mrtvých: 4
Moje hodnocení: 4,5/5

Dobrodužný film s velkým množstvím trikových efektů, který patří mezi nejlepší práce Raye Harryhausena (Souboj titánů). Skupina honáků na koních se vypraví do tajemného mexického údolí hledat obrovské dinosaury, kteří zde ještě žijí. Film je plný útočících fantastických tvorů a napínavých scén. (oficiální text distributora).

Neobvyklá směsice kovbojky a sci-fi je opravdovou podívanou. Trikové záběry jsou skutečně velice povedené, můžete zde dokonce vidět interakci mezi živými herci a loutkami. Z pravěkých tvorů se ve filmu objeví prakoník Eohippus, Pteranodon, Gwangi (Tyrannosaurus se třemi prsty na předních končetinách místo dvou), Styracosaurus a blíže nespecifikovaný dvounohý dinosaurus - pravděpodobně nějaký Ornitomimid. Ozvučení jsou vcelku přijatelně. Jen je zvláštní, že všichni dinosauři i Pterandodn jsou křiklavě fialoví. Zajímavostí je, že se ve filmu objeví i trikově vytvořený slon působící v některých záběrech velice realisticky. Pouze jeho ozvučení trochu pokulhává. Hercké výkony byly taktéž velice obstojné. Film má docela svižný spád a nudit se u něj určitě nebudete.TRAILER

Noční dravec odhlaen!

18. března 2011 v 17:07 | Alfaraptor |  Jurassic Park od TellTale Games
Výtvarník animací, Nick Herman prozradil informace o neznámém dravci, který se objevil v traileru a na screenshotech. Jedná se o Troodona. Tento dravec je v JP světě novinkou a také trochu v rozporu se seznamem dinosaurů z Nublaru. Měl by být něco jako kombinace Velociraptora a Dilophosaura. Velice inteligentní (možná mnohem víc, než raptoři) a smrtelně jedovatý.

Seznam dinosaurů z Jurského parku na ostrově Nublar:
 1. Velociraptor "antirrhopus nublarensis" sensu Paul
 2. Brachiosaurus brancai
 3. Parasaurolophus walkeri
 4. Dilophosaurus "venenifer"
 5. Triceratops horridus
 6. Tyrannosaurus rex
 7. Gallimimus bullatus
 8. Proceratosaurus bradleyi
 9. Stegosaurus stenops "gigas"
 10. Metriacanthosaurus shangyouensis
 11. Herrerasaurus ischigualastensis
 12. Segisaurus halli
 13. Baryonyx walkeri
 14. Pteranodon longiceps
 15. Compsognathus longipes
(Zdroj: jplegacy.org)

Po přečtení seznamu by mělo být jasné, že Troodon nepatří mezi druhy žijící na Nublaru. Objevila se už dokonce i spekulace, která by mohla vše vysvětlit. Podle ní byli Troodoni pro park nevýhodní z toho důvodu, že jsou to noční dravci. Další překážkou byla jejich nebezpečnost. Hammond se tohle všechno snažil držet v tajnosti a rozhodl se poslat nebezpečné dravce zpět na Sornu, kde by pomocí genetických úprav vytvořili mírnější jedince (stejně jako to udělal s raptory)aktivní během dne. Předpokládám, že během přípravy na odvoz, která probíhala zhruba ve stejné době jako Nedryho sabotáž se něco pokazilo a Troodoni z přístavu utekli a dostali se do oblasti s Nedryho džípem, kde později, jak jsme mohli vidět v ukázce napadli Nimu.

(Foto: kidsdinos.com)

Co všechno zatím víme o JP hře od TellTale Games

14. března 2011 v 16:16 | Alfaraptor |  Jurassic Park od TellTale Games
1) Kolik bude hra stát?

29,99 $ (asi 540 Kč) během celé sezóny.


2) Kam bude zasazen děj?

Děj bude zasazen do událostí z prvního filmu. Hra se bude pokoušet vysvětlit některé nevyřčené otázky.


3) Jaký typ hry to bude? Střílečka?

Bude to adventura podobná hře Heavy Rain.


4) Kdy bude vydána?

V dubnu 2011.


5) Bude hra určena i pro konzole?

Zatím je potvrzeno vydání pouze pro PC a Mac. Brzy by se měly objevit další informace.


6) Za koho se bude moci ve hře hrát?

Určitě za velký počet postav. Zatím ale nebylo řečeno za koho.


7) Jací dinosauři budou ve hře?

Zatím víme pouze o Tyrannosaurovi, Triceratopsovi, Dilophosaurovi, Velociraptorovi a novém neznámém druhu.


8) A co třeba Dr. Grant, Ellie a Malcolm? Bude nějaká možnost za ně hrát?

Je velká pravděpodobnost, že budou ve hře zmíněni, ale nebude se za ně moci hrát nebo je vidět.


9) Jaké jsou systémové požadavky pro hru?

OS: XP Service Pack 3 / Vista / Windows 7
Procesor: 1.8 GHz Pentium 4 nebo podobné
Paměť: 2 GB RAM
Místo na disku: 2 GB volného nísta
Grafická karta: ATI neboNVidia card w/ 256 MB RAM
DirectX®: Direct X 9.0c
Zvuk: Direct X 8.1

10) V jakých jazycích bude hra dostupná?

Zatím je potvrzena pouze angličtina.POZNÁMKA: V novém čísle časopisu LEVEL si můžete přečíst článek o této hře.


Jurské přežití - Tyrannosaurus - část 4.

9. března 2011 v 16:36 | Alfaraptor |  Jurské přežití
V závěru tohoto příběhu se podíváme na údálosti, které závažným způsobem rozohdnou o osudu Tyrannosaura.

Léta plynula a náš Tyrannosaurus rostl a sílil. S menšími dravci (kromě Velociraptorů, ke kterým choval uctivý respekt) už neměl žádné problémy. Častokrát ani nelovil, protože si přisvojoval jejich kořist. Potravy měl dostatek, konkurence téměř žádná. Zdálo se, že teď už bude vše v naprostém pořádku. Jenže brzy nastal zvrat...

Stalo se to tenkrát, když se opět po nějaké době vydal na lov. Skupinka Corythosaurů přicházející k protějšímu břehu řeky vypadala jako snadný cíl. Jejich svalnatá těla budou mít určitě problém dostat se v nastalém zmatku z vody ven. Tyrannosaurus byl připraven zaútočit. Jenže všechno dopadlo úplně jinak. Vůdce skupiny dorazil ke břehu jako první. Už, už se skláněl k prvnímu doušku, když vtom ho vyrušil nějaký zvláštní zvuk. Přes stádo proletěl obří tmavý stín doprovázený monotonním vrčivým zvukem. Vůdce tušil past. Zatroubil, a celé stádo uteklo tou samou cestou, odkud přišlo. Tyrannosaurus, zvědavý, co mu vypašilo kořist, se podíval na oblohu, odkud zvuk vycházel. Nedokázal tu věc nikam zařadit. Tvarově mu připomínala ptáka nebo Pteranodona, ale ti přece nevydávají takové zvuky a občas mávají křídly. Přestal se o to zajímat, protože se k němu donesla vůně mršiny. Pár set metrů odtud leželo v houští tělo Parasaurolopha. Mrtvola byla obsypána Compsognathy, kteří po sobě divoce chňapali a zápasili o nejlepší sousta. Jakmile se však objevil Tyrannosaurus, všichni se rozprchli. Potom, co se ujistil, že už tam není ani jeden, se dal do jídla.

Závěr tohoto příběhu je ukončen scénou z filmu, kterou jistě všichni dobře znáte. Rozhodl jsem pro vystihnutí atmosféry použít hudbu od Johna Williamse.


KONEC

První gameplay ze hry Jurassic Park: The Game

6. března 2011 v 19:48 | Alfaraptor |  Jurassic Park od TellTale Games
Toto video ukazuje část hry z oblasti výběhu Triceratopsů. Hlavními postavami jsou zde Nima, která je po útoku nějakého dinosaura nebo více dinosaurů v bezvědomí, Gerry Harding a jeho dcera Jess. Gerry a Jess jsou v této oblasti jako hratelné charaktery. Z dinosaurů jsou tu pak Triceratopsové a Tyrannosaurus. Za sebe můžu říct, že celkový vzhled a ovládání na mě působí velice kladným dojmem. Video je ,bohužel, beze zvuku.