Únor 2011

Anne Podle Vašich představ - výhlášení výsledků

25. února 2011 v 14:59 | Alfaraptor |  Soutěže
Tak tady konečně máme vyhlášení výsledků a diplomy pro zúčastněné (omlouvám se soutěžícím i čtenářům za zpoždění).
Na třetím místě s 5 hlasy se umístil obrázek od Zoey483!
Na druhém místě se 7 hlasy se umístil obrázek od Isla-Nublar-Crew!!
A nakonec na místě prvním se 16 hlasy se umístil obrázek od Lihkana!!!
Všechny zúčastněné obrázky si můžete prohlédnout v sekci Soutěže.
Děkuji všem soutěžícím za účast.

Nový teaser trailer pro JP:The Game

18. února 2011 v 21:50 | Alfaraptor |  Jurassic Park od TellTale Games
Trespasser blog vám exkluzivně jako první přináší nový trailer na chystanou hru od TellTale games!Bezepečnostní kódy v Trespasseru

15. února 2011 v 13:03 | Alfaraptor |  Základní informace
InGen se snažil svá tajemství držet v tajnosti - a proto opatřil některé dveře a brány na ostrově bezpečnostními kódy, které povolovaly přístup jen oprávněným osobám.


Oblast: vedlejší vchod do městečka Burroughs
Level: InGen Town
Kód: 317618
Kód pro přístup do Městečka byl zapsán na zeď vedle bezpečnostních dveří v době, kdy InGen ve spěchu opouštěl ostrov po Hammondově bankrotu. Je zapsán šifrou - slovy BIG LIE (česky VELKÁ LEŽ). Když tato slova otočíte vzhůru nohama a čtete zprava doleva, tak dostanete zmíněný číselný kód.


Oblast: vstupní brána do Hlavního přístavu
Level: Shore (původní verze)/Pine Valley (beta 96)/Lab (116d/117)
Kód: 8101
Přístupový kód do přístavu je vyrytý na výstražné ceduli před bránou. Je ale napsaný pozpátku, to kdyby náhodou některý z řidičů autobusu kód zapomněl. Potom by stačilo jen nahlédnout do zpětného zrcátka, kde ho uvidí správně napsaný.


Oblast: výpočetní budova v laboratorním komplexu
Level: Lab
Kód: 526327
Tento kód brání přístupu k počítači Cray XMP, který je navíc chráněný bránou s bezpečnostní kartou a skenerem dlaní. A teď k tomu, jak zjistíte správnou kombinaci čísel. Existují dva způsoby. Kombinaci můžete najít zapsanou na papíře v Hammondově kanceláři v administrativní budově. Pokud se vám ji nepovedlo najít, můžete se po ní podívat v kanceláři Dennise Nedryho v prvním patře výpočetní budovy. Když si převedete slovo KANDAR napsané se na dvou plakátech v místnosti na číselník telefonu, tak dostanete číslo 526327.

(Foto: archiv autora)

Souboj zabijáků

11. února 2011 v 13:07 | Alfaraptor |  Videa
Myslíte si, že Spinosaurus je neohrožený vládce dinosaurů? Omyl! Představte si, jak by dopadl, když ho zmenším jen na pár centimetrů a umístím do pokoje. Kdo ví, co na něj tady čeká...

Hrají: Spinosaurus ze hry JPOG a Kuliočko - Chameleon jemenskýPříprava rozhovoru s hvězdou Site B

9. února 2011 v 10:24 | Alfaraptor
Už hodně dávno jsem chtěl udělat rozhovor s někým, kdo navštívil a přežil pobyt na největším z ostrovů Las Cinco Muertes. Nenapadlo by mě ale, že to bude tak těžké. Dr. Grant měl plno práce s vykopávkami v Montaně a jeho asistent Billy také neměl čas. Manželé Kirbyovi na moje telefonáty nereagovali. Dr. Malcolm mě odmítl a nazval "otravným pisálkem", přičemž výhružně dodal, že pokud se pokusím kontaktovat Dr. Sáru Hardingovou Malcolmovou nebo jeho dceru, tak mě požene před soud. Na Nicka van Owena jsem žádný kontakt nesehnal. Zdálo se, že tento článek skončí fiaskem. Ani se nedivím, že nikdo z nich nechtěl poskytnout rozhovor, když se na ně v minulosti slétali novináři jako supi. Zbývala už jen jediná osoba, která přežila to strašné peklo. Anne Jonesová. Ztroskotala na ostrově 1. května 1998, když letěla nad Pacifikem spolu s pilotem Marquezem. Co se s ním stalo se už nikdo nedozvěděl. Jediná přeživší byla Anne, kterou podvečer téhož dne vyzvedla helikoptéra z nejvyšší hory ostrova Sorna. Jejímu příběhu málokdo věřil, protože veřejnost byla přesycená událostmi incidentu z roku 1997. Bulvár dokonce tvrdil, že si vše vymyslela kvůli publicitě. Anne se proto začala skrývat před veřejností.  Našel jsem její telefonní číslo a zavolal jí. Když jsem se představil a vysvětlil, kdo jsem a proč za ní přicházím, překvapivě souhlasila s mojí nabídkou rozhovoru. "Svět by se po těch bezmála 13 letech měl dozvědět, co vše ten ostrov skrývá. Nepřála bych Vám něco podobného zažít," řekla. Schůzku jsme si domluvili na příští sobotu.


Toto je výzva pro všechny čtenáře a blogery. Chtěli byste se Anne na něco zeptat? Zajímá Vás, co vše na ostrově Sorna zažila? Nebo jaká tajemství skrývá Site B?
Vaše dotazy piště formou otázek do kometářů. Prosím, nepiště žádné drzé, sprosté nebo urážlivé otázky. Z těch nejlepších bude sestaven rozhovor.