Prosinec 2010

Přání do Nového roku

30. prosince 2010 v 16:59 | Alfaraptor
Náš produkční tým chystaného animovaného seriálu by Vám tímto chtěl popřát mnoho štěstí a úspěchů v novém roce 2011. (VAROVÁNÍ: obrázek je ve vysokém rozlišení)

PF


(Vytvořil: Lihkan)

Totožnost pilota helikoptéry BioSynu odhalena!

27. prosince 2010 v 11:40 | Alfaraptor |  Zvláštní a nevysvětlené
S vyřešením této záhady mi opět pomohl scénář hlasových komentářů Trespasseru. Nyní s určitostí mohu říct, že lidské ostatky v kaňonu patří Michaelu R. Sullivanovi, jednomu lovci z expedice InGenu. Jediné, co se o něm ví je to, že na schůzku s informátorem dorazil do Port-au-Prince, hlavního města Haiti. Také byl v době vydání Trespasseru evidován jako stále nezvěstný. Vzhledem k tomu, že Anne našla jeho ostaky, ho můžeme prohlásit za mrtvého.

Michael R. Sullivan


(Foto: Archiv autora)

Záhada dinosaura s černým hřebínkem vyřešena!

25. prosince 2010 v 17:16 | Alfaraptor |  Zvláštní a nevysvětlené
Ano - je to tak! Letos nám Ježíšek dal velice cenný dárek - původní scénář komentářů z Trespasseru. Díky němu teď můžeme pochopit mnohá tajemství, jenž byla zdánlivě nevyřešitelná.

Co se týká dinosaura s černým hřebínkem - je to trochu šok. Není to žádný Cryolophosaurus, Dilophosaurus ani Metriacanthosaurus. Také na sobě neměl žádný obojek s vysílačkou a funkční baterií. To, o čem jste zde četli, byla jen dezinformace způsobená nedostatkem podkladů.

Ve skutečnosti se jedná o dinosaury DVA. Dinosaurus s černým hřebínkem byl označen ve scénáři jako druhý typ raptora. Hřebínek (nebo chochol) se nacházel pravděpodobně na špičce čenichu nebo na zátylku (čímž by se podobal samcům druhu, který se objevil v JP3).

Zde je úryvek ze scénáře popisující tuto scénu:

Anne129: Po spatření druhého typu raptora Anne přemýšlí nahlas:
Ten černý hřebínek - něco jako druhové odlišení. DNA z odlišného období nebo jiného kontinentu.

Dinosaurus s obojkovou vysílačkou byl Tyrannosaurus. Anne najde v jednom loveckém džípu dálkové ovládání pro otevření hráze. Bohužel v něm není baterie. V Hammondových vzpomínkách zjistí, že nejnebezpečnější dinosauři byli vybaveni obojkovými vysílačkami. Poté, co se Anne nedaří najít vhodného dinosaura, se objeví tento T-rex a začne ji pronásledovat. Nakonec s ním Anne svede nebezpečný boj. Zabije ho asi až šestým nábojem (otázkou zůstává, co měla za zbraň).

Obě tyto situace se měly objevit v levelu Plains. 

Přání k Vánocům

23. prosince 2010 v 11:55 | Alfaraptor |  Novinky a oznámení
Tak opět tu máme Vánoce - svátky klidu, pohody a míru. Přeji všem bohatého Ježíška, ať Vám nezaskočí kost z kapra v krku a hodně štěstí, zdraví a úspěchů na Vašich blozích i ve všech ostatních projektech v nadcházejícím roce 2011. To Vám přeji já - Alfaraptor.

Vánoce na Site B


(Foto: trescom.org, upravil: Alfaraptor)

Jurský čas - Kapitola 6

17. prosince 2010 v 21:09 | Alfaraptor |  Jurský čas - kniha

Kapitola 6 - Vládci ostrova


Během jedenácti měsíců se Site B stalo nejmocnějším genetickým zařízením na světě. Nebyli jsme jediní obchodníci skrývající se ve Střední Americe, ani nejnebezpečnější. V roce 1983 jsme získali 13 nových patentů.

Listopad 1983. Test oplodnění umělé vaječné buňky. Třásla se mi ruka, zatímco jsem držel drobné oční kapátko. Jedna kapka, druhá - hle! Džin byl z láhve venku. Raptor získal podobu uvnitř vejce a já to pozoroval na obrazovce ultrazvuku. Vypadalo to jako duch nebo oblak kouře.

Velociraptor, malý teropod původem z Číny a Mongolska. Loví ve smečce, docela zlomyslný a poměrně inteligentní. Prvního raptora jsme vypustili 22. dubna 1985. Chodil sem a tam okolo zdí čtyři minuty a dvacet dva sekund, dokud neuslyšel zvuk, který ho zahnal do křoví. Raptor byl aktivní za soumraku. Pil nervózně, očekávaje nebezpečí z jurského napajedla. Raptor, pyšný na právo tu být, absolutně si neuvědomuje, že nebyl jediným vládcem této planety. O několik hodin později jsme zjistili, že se k nám dostal přes odpadní potrubí.
Ne všechny původní druhy přežily, nakonec se jen pár druhů přizpůsobilo novému světu. Tyto se staly dominantními.

Brachiosaurus, náš nejstarší výtvor z doby před 50 milióny let. (Pravděpodobně se jedná o překlep - měla by to být doba před 150 milióny let - pozn. překl.) Opravdový jurský rodák. Jedno z největších zvířat, které kdy žilo. Brachiosauři se pohybovali jako planety mezi menšími druhy.

Tyrannosaurus rex - krutý ještěr. Vládli 25 miliónů let. My… My jsme jich stvořili sedm, sedm vládců ostrova. Navzdory čemu nás učili, T-rex vůbec nebyl mrchožrout. Jednomu jsme naměřili 50 kilometrů v hodině. Po čtyři měsíce jsme jej sledovali, zatímco se přiživoval na stádech v jižním lese. Nikdy jsme se nedozvěděli proč tak vyrostl. V létě 1988 se začal přesouvat na sever.

Triceratops. Spolu s Tyrannosaurem jeden z posledních dinosaurů, kteří žili na naší planetě.

Albertosaurus, samotářský, rychlý a silný. Vybojoval si žití mezi sedmi Tyrannosaury a třemi smečkami raptorů. Albertosaurus využíval pláně podobně jako lvi v Serengeti.

V džungli, na hoře a v lese si tři smečky raptorů rozdělily svá teritoria. Albertosauři a sedm T-rexů si vybralo svá území. Neklidné hranice se táhly kolem lesů, hřebenů a jezírek. Třetí smečka raptorů si vybrala za své teritorium horu. Byl to štíhlejší, houževnatější druh, rychlý - přežíval na ptácích a drobných ještěrkách. Nejnebezpečnější zvířata jsme vybavili obojky s vysílačkou, které vysílaly varovný signál, dělníci nosili malé krabičky, které vydávaly zvuk, když se označené zvíře přiblížilo, to pak zpanikařilo a s hrůzou uteklo. Baterie měla vydržet minimálně 20 let a byla pevná jako ocel. V roce 1987 první z dinosaurů dosáhl plné velikosti. Ekosystém jiné éry se začal obnovovat.

Laptop společnosti InGen

14. prosince 2010 v 15:49 | Alfaraptor |  Videa
Jelikož společnost International Genteic Technologies měla ve své době nejvyspělejší technologie, předpokládá se , že její zaměstnanci měli přístup k nejlepšímu vybavení. Takto by mohl vypadat přenosný počítač pracovníků InGenu. Tento laptop je Toshiba T1200 - ve své době (vyráběl se od roku 1987) docela revoluční přistroj. Tehdy to byl učiněný technologický zázrak, ale ve srovnání s dnešními modely působí víceméně zastarale... 
Zákaldní informace:

Operační systém: MS-DOS 3.3

CPU: Intel 80C86, 4,77 nebo 9,54 Mhz přepínatelné

Úložná kapacita: 20Mb pevný disk, interní 3,5 "disketová mechanika, 720 kb, externí 5,25"
disketová mechanika, 360 kb

Paměť: 1 Mb

Displej: Grafický režim: 640 × 200, v textovém režimu: 80 × 25

Touchpad: 83 kláves, QWERTY

Hmotnost: 4,1 kg(Zdroj: trescomforum.org a wikipedia.org)Velocicopter

3. prosince 2010 v 16:50 | Alfaraptor
Že v Trespasseru je možné téměř cokoliv se můžete přesvědčit shlédnutím tohoto videa, ze kterého je jasné, že evoluce u velociraptorů probíhá téměř nepřetržitě. Tento jedinec se pokouší vskutku originálním způspobem vzlétnout, přičemž svůj ocas používá podobně jako vrtuli u helikoptéry. Trespasser nikdy nepřestane překvapovat....