Říjen 2010

Veselý (H)ALLOWEEN

31. října 2010 v 17:16 | Alfaraptor |  Novinky a oznámení
Veselý Halloween Vám přeje Alfaraptor!
Halloween

Komiksová adaptace Trespasseru

30. října 2010 v 20:02 | Alfaraptor |  Zajímavosti
Srbský bloger Uroš Begović pracuje na čtyřdílném komiksu o Trespasseru. Vydání zatím není známo, ale i přes to Vás budu nadále informovat o tomto velmi nadějném projektu....
Komiks
  

(Foto: uros-begovic.blogspot.com)

Anne podle Vašich představ

29. října 2010 v 20:53 | Alfaraptor |  Soutěže
Hlavní hrdinka Anne je neodmyslitelnou součástí Trespaseru. Jejím prostřednictvím procházíte ostrovem a bojujete s nebezpečnými dinosaury. 

ALE: Viděl někdy někdo Anne celou? Nebo alespoň její obličej?

NE! A to je právě příležitost pro Vás!

Nakreslete Anne, podle toho, jak si ji představujete. Zúčastnit se může úplně každý! Techniku nechávám libovolnou. Jediné, co nepřijímám jsou fotomontáže a koláže - obrázek musí být nakreslen nebo namalován Vaší rukou. Uzávěrka soutěže je do konce listopadu.

Do přihlášky napište své jméno a čím budete obrázek tvořit. Přihlášky pište do komentářů.

Své výtvory posílejte na email jschon@volny.cz


Tady dávám nějakou inspiraci:

Anne

Rané nákresy


(Foto: trescom wiki a jurassicparkitalia.it)

Momentky ze Site B

28. října 2010 v 16:37 | Alfaraptor |  Videa
Toto video je výběr zajímavých lokací a modelů z Trespasseru.


Divné chování Tyrannosaura

27. října 2010 v 15:04 | Alfaraptor |  Videa
Dnes se mi podařilo natočit velice zvláštní chování Alfatyrannosaura v betaverzi 96. Vypadá to, jako kdyby měl parazity nebo kožní potíže. Vývojáři asi s takovýmto chováním nepočítali.

Cryolophosaurus (?)

24. října 2010 v 17:58 | Alfaraptor
Záhadný dravec z Plání, známý také jako "Black crested dinosaur" (Dinosaurus s černým hřebínkem). Předpokládám, že byl asi podobného vzrůstu a zbarvení jako Albertosaurus.


Moje představa:
Cryolophosaurus


(Foto: archiv autora)

Základní informace o Trespasseru

23. října 2010 v 15:45 | Alfaraptor |  Základní informace

Příběh hry, která měla být revoluční

V roce 1997 po premiéře filmu Ztracený svět: Jurský park měl jeho režisér Steven Spilberg nápad. Přemýšlel o tom, že by zároveň s vydáním filmu na VHS a DVD mohla být vytvořena také počítačová hra. Ta by ukázala zbytek věcí, které divák vidět nemohl. A tak se zrodil příběh o dívce, která ztroskotala na ostrově jménem Site B plném geneticky oživených dinosaurů usilujících jí o život. Jedinou nadějí pro ni bylo projít celý ostrov, najít vysílačku a zavolat pomoc.

Problémy

Tuto hru od začátku provázely velké potíže. Byla plánována jako Survival horor, ale nakonec byla uvedena jako logická střílečka z pohledu první osoby. Původních jedenáct levelů bylo redukováno na osm. Bohatá interakce dinosaurů byla také kvůli nedostatku času a peněz velice ochuzena. To samé platí rovněž o hlavní postavě - dívce Anne, z níž hráč vidí pouze hrudník a pravou ruku. Tvůrci se tak rozhodli, protože se jim nepodařilo správně naanimovat její nohy.

Dinosauři

V celé hře se vyskytuje dohromady osm druhů dinosaurů. Mezi masožravé druhy patří Velociraptor (tři odlišné druhy s jednou alfa samicí), Albertosaurus, Tyrannosaurus (samec, samice a alfa T-Rex) a Allosaurus. Poslední jmenovaný je ve hře pouze jako kostra. Z býložravců jsou to Brachiosaurus, Parasaurolophus, Stegosaurus, Triceratops a Apatosaurus (kostra). Na dobu, kdy byla hra vydána, měli dinosauři velmi dobře zpracovanou umělou inteligenci, takže se chovali jako skutečná zvířata. Kromě Albertosaura a Allosaura se všechny druhy objevily ve filmech Jurský park a Ztracený svět: Jurský park.

Zbraně

Aby se Anne mohla bránit útokům nebezpečných dravců, používá zbraně, které zde zbyly po lovcích genetické společnosti InGen. Tvůrci hry si dali velmi záležet, aby každá zbraň měla svůj autentický zvuk

Levely

První z levelů hry je nazván Beach (Pláž). Zde se hráč seznamuje s ostrovem. Následuje Jungle Road (Pralesní cesta), kterému dominuje trasa jednokolejnicové visuté dráhy. Dále pak Industrial Jungle (Průmyslová džungle), kde se hráč poprvé setkává s Tyrannosauruem. Čtvrtý level se nazývá Ingen Town (Městečko InGenu) a je plný nebezpečných Velociraptorů. V levelu The Lab (Laboratoř) nahlédneme do přístaviště a laboratorního komplexu. Ascent 1 a Ascent 2 (Stoupání 1 a Stoupání 2) jsou plné vysokých hor a mayských památek. V posledním levelu The Summit (Vrchol) musí Anne porazit obří samici Velociraptora, která jí brání v setkání s helikoptérou.

Vydání

Trespasser se dostal do obchodů v USA 28. listopadu roku 1998. Kvůli uspěchanosti celého projektu jej recenzenti hodnotili velmi špatně. Vadilo jim například složité ovládání ruky hlavní postavy. Zaznívaly dokonce výroky, že je to nejhorší počítačová hra celé historie. Na druhou stranu to byla hra, která jako jedna z prvních dokázala realisticky ztvárnit krajinu lesa. I když je už dvanáct let stará, tak má stále mnoho nadšených fanoušků po celém světě.

Levely, které se nedostaly do finální verze - část první

22. října 2010 v 14:30 | Alfaraptor

Plantation House

Možná si budete říkat, co to tady píšu - takhle se přece jmenuje dům v levelu Jungle Road. Ve skutečnosti tato budova dala jméno celé jedné části Trespasseru. Rozkládal se mezi levely Jungle Road a Industrial Jungle. Bouhužel nikdo zatím neměl tu čest si ji zahrát. Všechny mé informace se opírají o průvodce hrou z roku 1997.
Na začátku sestupujete z Mt. Circk, což je menší sestřička hory Mt. Watson. Měly by se zde nacházet zbytky stanice jednokolejky. Okolní džungle má být temnější a hustší, než jinde, místy až neprostupná.

Po sestupu dolů cesta přechází v mýtinu. V mýtinu s dinosaury. Rodinka Triceratopsů se poklidně pase na jedné straně, zatímco na straně druhé vykukuje zpoza stromů Albertosaurus chystající se zaútočit. Bojovníci zmizí ze svahu dolů na severozápad aproto by bylo moudřejší jít na opačnou stranu.
.
Musíte jít přes mýtinu a neustále sledovat zbytky jednokolejky mířící k městečku. Při procházení si musíte dávat pozor, protože jste velmi nechránění. Obvzlášť opatrní musíte být, když procházíte kolem Stegosaurů.

Z okraje lesa Vás bude sledovat dvojice Raptorů - rodič a mládě. Dospělý Raptor bude dělat výpady z křoví a mládě zaútočí pouze, když se k němu moc přiblížíte. Bránit se můžete pomocí kusů dřeva a kamenů. Strašího dravce zaženete několika ranami do čenichu. Po mláděti stačí jen něco hodit a okamžitě uteče. Rodič jej bude následovat.

Pokud nejste příliš vynálezaví, můžete zkusit útéct zpět k Stegosaurům. Ti se už o ně postarají.

Pokud se rozhodnete vydat na východ místo na sever, dojdete do tábora lovců známého z filmu. I když je zničený, tak zde najdete spoustu užitečných věcí. Obranný perimetr je téměř neporušený.

Obranný perimetr se skládá z jámových a medvědích pastí dinosauří velikosti. Některé ještě stále fungují. Pokud se do některé chytíte, tak Vám zabere hodně času se z ní vyprostit.

V táboře je mnoho zničených vozidel a stanů. V jednom ne tak moc poničeném autě najdete svoji první palnou zbraň a elektrické kleště. Někde by se měla povalovat mapa zobrazující Panský dům (známý jako Plantation House) a alternativní vstup do Městečka.

Pokud se vydáte na sever po zablácené cestě, narazíte na druhý konec rozestavěné jednokolejky. Měl to být vstup do Městečka, ale naneštěstí bylo údolí zavaleno sesuvem, jenž také zničil také dráhu. Pomocí beden, kterých je okolo velký počet, se dostanete přes zával.

Po nějakém čase uvidíte v džungli kamenné zdi. Dovedou vás k ruinám starého španělského plantážního domu, kde toho opravdu mnoho k prozkoumání.

Zatímco se budete uvnitř domu porozhlížet, uslyšíte řev hladového Albertosaura, který se bude snažit dostat do domu. Abyste se vyhnuli zraněním, budete se muset vyhýbat částem domu, které jsou více rozbořené a schovat se do sklepa, kde zůstanete do té doby dokud to dravec nevzdá.

Na jihozápad od domu se nachází malá plážička, kde tábořila rodinka z filmu Ztracený svět. Můžete tam najít pikinikový stůl, židle a lehátka.
Poznámka: Tento level byl z větší části na papíře než jako opravdová hra. Jeho konec rovněž
není znám.


(Zdroj: trescom.org)

Staňte se scénáristou nového JP příběhu!

6. října 2010 v 10:34 | Alfaraptor a Lihkan
JPR (Jurassic Park: Requiem) je chystaný fanouškovský animovaný seriál
na motivy JP. Bližší popis děje:

Rok 2010, téměř 20 let po prvním JP incidentu.
Když Kostarika odmítla jadernou čístku ostrovů, byla pod mandátem OSN sestavena mezinárodní polovojenská skupina pod záštitou USA která na oba ostrovy dohlíží a její flotila střeží aby Kostarika ani nikdo jiný nebohatl na obchodu s dinosaury.
Hlavní náplní JPR bude že tato organizace pošle přibližně 60 členou výpravu vojáků, vědců a různých expertů zpět na Nublar kde si zřídí opevněný tábor a budou zde řešit...A to je ten problém. Jelikož je JPR ve velice ranné fázi vývoje, nemáme hlavní dějoví obrat který požene JPR kupředu a to je důvod tohoto článku, inu kdo by lépe navrhl JP příběh než fanoušek? A proto prosíme zda by se našel nějaký šikovný scénarista který by napsal v bodech nějakou možnou zápletku a případně jí pak dál rozvíjel jako již člen Isla Nublar Crew. Nepotřebujeme podrobný scénař jen celkový rozvrh děje a zápletku.

Máme několik málo požadavků na příběh které je však potřeba dodržet pro zachování podstaty JPR:

-Příběh by měl mít jasný důvod proč poslat tým na Nublar ale mělo by být možno ho v dalších epizodách dál rozvíjet.
-Příběh nebude založen na postupné likvidaci celého týmu, obzvlášt vojenského personálu. Tým by neměl tentokrát situaci podcenit a ztráty by neměli přesáhnout více jak 30%.
-Zápletka bude na ostrově vyžadovat experty z různých oborů.
-Tým bude mít na ostrově omezené množství helikoptér.
-Na ostrov expedice přiletí v Ospreyích (pokud nevíte, co to je, mekněte se SEM ) Žádný z nich nesmí havarovat.
-Příběh nebude založen na válce hodneho InGenu se zlým BioSynem, tyto frakce by se neměli vůbec vyskytnout.
-Hlavními hrdiny bude Trio Dr.Grant, společně s vojákem a horolezkyní/polní lekařkou.

TIP: Pokud si nevíte rady jak by příběh měl asi vypadat, ukážu vám náš puvodní který byl ovšm zavrhnut protože jeho autor se již na projektu nepodílí. Tento příběh počítal s tím že dinosauři se i přes námořní blokádu budou dostávat volně do střední ameriky a proto byl vyslán univerzalní tým vědců a různých expertů aby vyšetřili co se vlastně děje.

Všechny návrhy poílejte na adresu jschon@volny.cz ve formátu doc. nebo v Poznámkovém bloku.

Velice děkujeme každému kdo si obětuje byť jen kousíček svého času na to aby nám pomohl s tímto projektem.

                                        Lihkan a Alfaraptor