Září 2010

Zvířata Star Wars

27. září 2010 v 15:13 | Alfaraptor
Fenomén Hvězdných válek se podobně jako Jurský park stále těší velké oblibě. Kromě všech těch stíhaček, laserů, světelných mečů a nadlidských schopností zvaných Síla je pro tuto ságu typické také velké množství tvorů různého vzhledu i povahy. Mnou provedený sestřih záběrů uvádí příklad takzvaných neinteligentních tvorů (nechápou složitější myšlenkové pochody, nemají vlastní jazyk ani nevyrábejí nástroje). Jedinou vyjímkou je tvor Wampa, který je polointeligentní. Mají jisté rozumové schopnosti, ale nechápou abstrakci a nevyvinuli vlastní jazyk nebo kulturu.

Wampa



Wampa se velice podobá Yettimu. Obývá ledovou planetu Hoth. Je to nelítostný dravec, který si kořist odnáší do doupěte, kde jí pomocí svého dechu přimrazí nohy ke stropu jeskyně. 

Tauntaun



Tantauni vypadjí jako mix ovce klokana a dinosaura. Spolu s Wampami, které je loví, obývají planetu Hoth. Jsou to býložravci. Členové Povstalecké Aliance na nich jezdili při průzkumu terénu.

Acklay



Kudlance podobný dravý Aklaj z planety Vedaxa je velice oblíbené zvíře v zápasnických arénách.

Nexu



Nexu snadno zaměnitelný s tygrem je také oblíbené zvíře arén. Doma je na planetě Cholganna

Záhadný úkaz zachycený kamerou

24. září 2010 v 20:38 | Alfaraptor |  Videa
Tento mnou o prázdninách zachycený záznam zachycuje záhadný objekt ("bílá tečka") nacházející se v blízkosti pouliční lampy (velká zdroj světla). V žádném případě nemůže jít o letící hmyz, protože byla bouřka a pršelo a nejedná se ani o odraz kamery nebo lampy z vedlejšího pokoje (všude bylo zhasnuto). Zaleží pouze na Vašem úsudku, co v tom uvidíte.... 


Omluva

22. září 2010 v 10:36 | Alfaraptor
Omlouvám se všem za moji dlouhou neaktivitu na blogu. Ne, že bych už tady nechtěl psát, ale je toho na mě moc. V blízké době se můžete těšit na článek o levelu Plantation House, který se neobjevil ve finální verzi Trespasseru. Doufám, že blogu www.trespasser.blog.cz zůstanete i nadále věrní.
Alfaraptor

Zkratky a přezdívky dinosauřích jmen používané v JP (a nejen v něm)

11. září 2010 v 20:28 | Alfaraptor |  Zajímavosti

Tyrannosaurus

= Rex
= T-Rex

Triceratops

= Trike

Velociraptor a jemu podobní

= Raptor

Dilophosaurus (JP)

= Spitter (Plivač)

Compsognathus, Procompsognathus

= Compy
= Kompík
= Kompot 

První záběr Velociraptora z chystané hry od Telltale Games

8. září 2010 v 19:55 | Alfaraptor |  Jurassic Park od TellTale Games
Na konci tohoto videa z festivalu PAX 2010 můžete vidět model Velociraptora, který se má objevit ve hře vycházející tuto zimu. Už na první pohled je jasné, že je docela věrný své předloze z JP 1 jak po vzhledové, tak i po zvukové stránce....


Rodeo na Triceratopsovi

6. září 2010 v 17:07 | Alfaraptor |  Videa
Na tomhle videu uvidíte, jak se mi podařilo jezdit na Triceratopsovi. Očividně z toho nebyl moc nadšený...


Jaký je rozdíl mezi býložravci a masožravci?

4. září 2010 v 20:52 | Alfaraptor |  Videa
Jaký je rozdíl mezi býložravci a masožravci zjistíte v tomto videu. Ve filmu jsou použity záběry ze hry Jurassic Park: Operation Genesis a komentář Alana Granta z JP III, který to vysvětluje malému Charliemu. Omlouvám se za zhoršenou kvalitu, ale pokusím se to co nejdřív to napravit.