Červenec 2010

Trasy autobusů a jednokolejky na Site B

19. července 2010 v 14:08 | Alfaraptor |  Dopravní prostředky Trespasseru
Tato mapa znázorňuje pravidelné trasy jednokolejky a autobusů Island Express:
Mapa

Červená trasa - jednokolejka vede ze stanice na Jižní pláži (level The Beach), přes level Cesta džunglí (Jungle Road) a neznámou krajinu až do Městečka (The Town).

Zelená trasa - autobusy Island Express vede z Městečka přes Pláně (The Plains) do geotermální elektrárny (Pine Valley) a Hlavního přístavu Site B (The Lab).

(Foto: archiv autora)

Je Torosaurus dospělý Triceratops?

17. července 2010 v 9:23 | Alfaraptor |  Zajímavosti
Paleontologové John Scannella a John "Jack" Horner tvrdí, že Torosaurus byl ve skutečnosti starší stádium Triceratopse. To vyvrací tvrzení o tom, že mláďata dinosaurů byla jen zmenšenou verzí dospělých. Skoro se až nechce věřit, že by lebka Triceratopse prošla tak zásadní proměnou - Triceratopsův krční límec nemá v sobě díry narozdíl od Torosaura.
Lebka Triceratopse
  Lebka Triceratopse

Lebka Torosaura
Lebka Torosaura


(Zdroj: jplegacy.org)

Záhadný dinosaurus s černým hřebenem/hřebínkem

16. července 2010 v 12:40 | Alfaraptor
Je až zarážející, kolik informací o Trespasseru je útržkovitých nebo neurčitých, takže si to člověk nedokáže ani pořádně představit. Například předevčírem jsem se svým velmi dobrým přítelem Isla-Nublar-Crew skoro celou noc prodiskutoval ohledně této velké dinosauří záhady.

Tento dinosaurus se měl vyskytovat v levelu, který následoval hned po levelu The Town (Městečko). Nazýval se The Plains (Pláně), ale byl velmi brzo z celého konceptu hry odebrán. Dnes z něj existují pouze dva fragmenty - část Industrial Jungle (Průmyslové džungle), kde se poprvé objevil Albertosaurus a část Městečka - od souboje Tyrannosaurů až po hráz. Představoval obrovskou rovnou plochu, téměř bez stromů, takže se hráč nemohl před dinosaury vůbec nikam schovat. Prostředkem se táhly sloupy elektrického vedení směřující k Pine Valley (Borové údolí). Tuto oblast obývali dinosauři, které ještě naklonovali Hammondovi lidé, nejnebezbečnější dnosauři dostali obojky s vysílačkami, aby mohli být nepřetržitě monitorováni.

John Hammond to popsal takto: "Nejnebezpečnější zvířata jsme vybavili obojky s vysílačkou, které vysílaly varovný signál... dělníci nosili malé krabičky, které vydávaly zvuk, když se označené zvíře přiblížilo...  to pak zpanikařilo... a s hrůzou uteklo.... Baterie (v dinosauří vysílačce) měla vydržet minimálně 20 let."

 Na jedno z těchto nebezpečných zvířat narazila při své cestě po Site B také Anne. Potřebovala baterii z vysílačky pro zprovoznění nějakého přístroje. 

Podle jejích komentářů je jasné, že se jí ze začátku moc nedařilo: "Ach jo, žádné obojky... Potřebuju nějakého starého(dinosaura). Jednoho z těch, co vytvořil Hammond."

Potom zřejmě narazila na neznámého dinosaura (pravděpodobně dravce), který ji zaujal: "Ten černý hřeben/hřebínek... Nějaká varianta druhu. DNA z jiného období nebo... jiného kontinentu."

"Může mít jeden z těch obojků. Doufejme, že používají stejné baterie do všech těch svých hračiček."

Tento dinosaurus byl něco jako boss levelu. Anne ho musela zastřelit, aby získala jeho vysílačku. Otázkou však zůstává, jaký druh to byl. Vybral jsem několik podezřelých, kteří do toho alespoň trochu zapadají...

Parasaurolophus a Corythosaurus

Tito dinosauři s hřebeny jsou býložravci, ale nemají žádný důvod napadat lidi. Proto s tím zřejmě nemají nic společného.
Parasaurolophus a Corythosaurus


Dilophosaurus

Tento možný kandidát, vypadává, protože má hřebínky dva.
Dilophosaurus

Proceratosaurus

Tento masožravec s hřebinkem na nose byl na ostrově Nublar. Možný kandidát.
Proceratosaurus
  Ilustrační foto

Baryonyx a Suchomimus 

Baryonyx se objevil na Nublaru. Suchomima jste zase mohli vidět ve hře Jurassic Park: Warpath.

Baryonyx
Ilustrační foto

Suchomimus
Jedna z verzí ze hry Jurassic Park: Warpath

Cryolophosaurus

Nejpravděpodobněji to byl tento dinosaurus s malým hřebínkem - hned ze dvou důvodů: Vystupoval ve stejně staré hře Jurassic Park: Warpath a také byl velmi houževnatý - jeho pozůstatky se našly i v polárních oblastech. Nad touto domněnkou se také zamýšlí Anne.

Cryolophosaurus
 Jedna z verzí ze hry Jurassic Park: Warpath


Možná to skutečně je jeden z těchto dinosaurů, ale pravdu se asi nikdy nedozvíme. Možná, pokud se najde ještě starší verze Trespasseru...

Zajímavost: Chvilku před dokončením článku jsem zjistil, že ke stejnému závěru došli i na Trescomu.

Rád bych poděkoval Isla-Nublar-Crew za pomoc při tvorbě článku.(Foto: jplegacy.org, dinonews.net a Isla-Nublar-Crew)

Přesné datum pobytu Anne na Site B

15. července 2010 v 19:21 | Alfaraptor |  Zajímavosti
Doposud nemohl nikdo s velkou přesností říct, kdy se Anne dostala na Site B. Předpokládalo se pouze, že to bylo v roce 1998. Nyní s pomocí počítače Cray XMP, který Anne zprovoznila v laboratorním komplexu víme přesný den i měsíc.

Bylo to v PÁTEK 1. KVĚTNA 1998.

Víme to ze záznamů počítače, ve kterých je, že byl opětovně spuštěn v 16 hodin 29 minut a 10 sekund Východního letního času. Zde je záznam obrazovky - datum je červeně vyznačené:
Obrazovka


(Foto: trescom.org)   

Jurské přežití - Tyrannosaurus - část 1.

11. července 2010 v 10:41 | Alfaraptor |  Jurské přežití
Toto pokračování je poněkud delší, než to předchozí, proto jsem se rozhodl jej rozdělit na více částí. Náš další příběh popisuje život nejmladšího člena rodiny Tyrannosaurů z druhého dílu Jurského parku od doby, kdy se musel osamostatnit. Jeho život je plný nebezpečí - a my se na něj podíváme...

Jak mládě rostlo a sílilo, tak si rodiče uvědomovali, že jejich teritorium nedokáže uživit tři velké dravce najednou. V životě mladého Rexe nastala chvíle, kdy bude muset nadobro opustit svoji rodinu. Zatím však klidně spal a netušil, že se mu zítra svět obrátí vzůru nohama.
Tyrannosauři z druhého filmu

Ráno ho probudily rány do žeber způsobené hlavami rodičů. Vůbec nevěděl, co se děje. Oba byli neklidní, doráželi na něj, cvakali čelistmi a vydávali varovný řev. Když se mu čeliti otce pevně, ale s citem sevřely kolem krku a smýkly s ním o zem, utíkal s hrůzou v očích pryč, aby si zachránil život. Co bude dělat? Kde sežene jídlo? Kdo ho bude chránit? Jedno věděl - odteď bude na všechno sám.

Někloik dnů bloudil po okolí, území rodičů se vyhýbal velkým obloukem. Avšak stále trpěl hlady. Z nedostatku vhodné kořisti se přesunul do západní části ostrova. Netušil ale, že tuto oblast ovládají silní a vcelku inteligentní dravci v čele s tak hrozivým predátorem, kterého by se zalekli i velcí Tyrannosauři. Naše mládě nabralo pach, jenž jej jako magnet přitahoval do nedalekého houští. Objevilo zde mršinu nějakého dinosaura v tak velkém stádiu rozkladu, že nebylo možné poznat druh. Nad tělem vířila obrovská černá mračna much. Normálně by se Rex do něčeho takového nepustil, ale kdybyste nejedli už několik dní, tak se potom dáte do čehokoliv, bez ohledu na stáří. Začal hltat obrovské kusy masa. Náhle se vedle něho vynořila z křoví dlouhá zubatá tlama. Před Tyrannosaurem se vynořila gigantická příšera, notně zvětšená kožnatou plachtou na zádech. To se probudil Spinosaurus, jemuž patřila ta mršina. Mladý rex pochopil, že tohle není přátelské setkání a dal se na útěk. Zamířil do lesa mezi husté stromy, kde by si Spinosaurus mohl poranit svoji křehkou ozdobu. Ten však na Rexe jen vztekle zavrčel, protože s plným břichem neměl náladu někam běžet. Znovu si lehl a spokojeně trávil.
Spící Spinosaurus

POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ...

(Foto: jplegacy.org a archiv autora)

Zajímavosti z Trespasseru

10. července 2010 v 14:48 | Alfaraptor |  Zajímavosti
Trespasser neměl mít žádné levely, původně celý ostrov představoval jeden obrovský level.

Celá hra byla plánována jako Survival horror. Postupem času se z ní ale stala logická střílečka z pohledu první osoby.

Ve finální verzi má Trespasser 8 levelů + 1 minilevel. Víme také o dalších 3 levelech, které se však do hry nedostaly. Jsou to: Plantation House, Plains a Pine Valley.

Nejpočetnějším dinosaurem je Velociraptor. Vyskytuje se ve třech verzích + obří Alfa samice.

Brachiosaurus je jediný dinosaurus, kterého se Vám nikdy nepodaří zabít. Pravděpodobně to nemá naprogramované.

Žádný z dinosaurů kromě oranžového Raptora není podobný své filmové předloze. To samé platí i o jejich zvucích.

V celé hře nenajdete žádná mláďata, protože se tvůrci báli, že hráči budou z legrace střílet malé dinosauříky.

Hammond ve svých vzpominkách úplně vynechává informace o Stegosaurovi a Parasaurolophovi.Obrázek týdne

7. července 2010 v 18:25 | Alfaraptor |  Obrázek týdne
Prvním obrázkem týdne je úžasné ztvárnění hlavní hrdinky Trespasseru Anne. No řekněte, není nádherná?
Anne


(Zdroj: jurassicparkitalia.it)

Opravdu velice zvláštní video

7. července 2010 v 11:41 | Alfaraptor
Tohle video je velice záhadné... Musíte si u něj ale zesílit zvuk, protože je ve velice špatné kvalitě. Své dojmy napište do komentářů....

Stegosaurus - od návrhů po současnost

7. července 2010 v 9:42 | Alfaraptor
Stegosaurus byl v dřívější verzi také mnohem podobnější svému filmovému vzoru. Bohužel ve hře vypadá jinak než ve filmu.

Takto vypadali stegosauři ve Ztraceném světě:
Stegosauři ze Ztraceného světa

Tento model je velice podobný své fimové předloze:
Zelený Stegosaurus

Poslední verze (jako vždy) není té původní vůbec podobná:
Stegosaurus


(Foto: trescom.org a archiv autora)

Parasaurolophus - od návrhů po současnost

6. července 2010 v 11:37 | Alfaraptor
Tenhle dinosaurus měl snad nejblíže k filmovému ztvárnění - bohužel i on prošel radikálními změnami. I když se pohyboval většinou po čtyřech, všechny modely byly vytvořeny jako dvounohé.

V prvním díle filmu se Parasaurolophové objevili jen krátce ve výběhu spoloečně s Brachiosaury. Měli nezvykle modrozelenou barvu (pravděpodobně samice) - stejně zbarvení byli například v románu Ztracený svět: Jurský park:
Parasaurolophové z prvního filmu

Ve druhém filmu změnili barvu z modrozelené na červenohnědou:
Lov

Této verzi se nejvíce podobá tento model, který byl z nějakého nepochopitelného důvodu zavržen:
Parasaurolophus z TLW

Místo předcházejícho modelu ve hře zůstala ostřesná oranžovočerná verze, která měla s Parasaurolophem jen velmi málo společného. Tato a předchozí verze měly ještě naprogramováno držení těla podle modelu Velociraptora, takže nepřirozeně natahovaly krk dopředu:
Předposlední verze

Finální verze zůstala stejně ošklivá, jako tak předposlední. Velice směšně vypadají drobné přední končetiny. Akorát už nedrží hlavu jako Velociraptor. Zvláštní také je, že poslední dvě verze mají mezi krkem a rohem nataženou tenkou blánu. Obě poslední verze také vypadají, že jsou ve skutečnosti model Tyrannosaura s vyměněnou hlavou:
Finální verze


(Foto: archiv autora)


FAQ - ano či ne?

5. července 2010 v 21:03 | Alfaraptor
Jelikož je tato rubrika velice málo využívaná, přemýšlím, že ji zruším. Pokud však budete mít jakékoli dotazy ohledně Jurského parku, Trespassseru nebo čehokoliv jiného souvisejícího s touto tématikou, řiďte se podle pokynů v v rubrice FAQ. Záleží pouze na Vás. Jinak ji smažu...  

Albertosaurus - od návrhů po současnost

5. července 2010 v 12:57 | Alfaraptor
Albertosaurus je snad jediný dinosaurus v celé hře, který neprošel žádnou změnou. Napadly mě dva důvody, proč tomu tak je: Byl dodělán narychlo dodatečně nebo s ním byli tvůrci tak spokojeni, že jej dál už nepředělávali. Osobně se však přikláním k první možnosti.
Albertosaurus


(Foto: trescom.org)