Červen 2010

Oznámení

25. června 2010 v 16:14 | Alfaraptor
Zítra ráno odjíždím na dovolenou do Řecka, kde strávím asi deset dní. Během dovolené nebudu moci psát na blog. Můžu Vám ale slíbit, že pokud se zadaří, tak se dočkáte krátkého rozhovoru s Billem Brownem, o který jsem jej nedávno požádal. Tento slavný hudební skladatel je mimo jiné známý i tím, že složil hudbu k Trespasseru.


TAK ZATÍM AHOJ !!!!

Letadlo


(Foto: jplegacy.org)

Tyrannosaurus - od návrhů po současnost

24. června 2010 v 16:57 | Alfaraptor
Co by byl Trespasser za "jurskoparkovskou" hru, kdyby se v něm neobjevil král dinosaurů? Tento hrozivý masožravec byl hlavní hvězdou prvních dvou JP filmů. Pokud nepočítám Velociraptora, tak je to dinosaurus, který prošel asi největším počtem změn.

Takto vypadala samice v prvním filmu:
Tyrannosaurus z prvního filmu

Tohle je rodina Tyrannosaurů v druhém fimu:
Tyrannosauři z druhého filmu

Na tomto obrázku je návrh modelu Tyrannosaura pro Ztracený svět: Jurský park. Za povšimnutí stojí změna barvy z hnědobéžové na zelenou:
Model


Tady je další koncept - tentokrát barevný. Velmi nápadná je podobnost s filmovým modelem:
Barevný koncept

Podle podobnosti zmiňovaných obrázků předpokládám, že tvůrci poté vycházeli ze zeléné filmové předlohy. Tyto dva obrázky jsou jim velice podobné Toto je první verze ze hry:
První verze

První verze

A takto vypadá finální verze:
Finální verze

K této verzi přibyly ještě dvě odlišné - hnědá a červenočerná varianta - tzv. Strážce chrámu (Alfatyrannosaurus):
Hnědá varianta

Strážce chrámu


(Foto: trescom.org, Isla-Nublar-Crew, jplegacy.org a archiv autora)

Brachiosaurus - od návrhů po současnost

21. června 2010 v 20:59 | Alfaraptor
Brachiosaurus se změnil pouze jednou, než přešel do finální fáze.

Takto vypadal v prvním filmu:
Brachiosaurus z JP

První verze ve hře vypadala takhle:
První verze

Finální verze nakonec přešla na hnědou barvu:
Brachiosauři


(Foto: jplegacy.org, trescom.org - upravil Alfaraptor)

Pár konceptů z tvorby některých levelů

20. června 2010 v 15:43
Podařilo se mi vyštrachat pár návrhů některých loakcí z doby, kdy byl trespasser jen na papíře:

InGen Town

Na tomto konceptu vidíte Raptory (pravděpodobně oranžový tygří druh) jak se procházejí po ulicích.
Návrh Městečka

Zde vidíte podobnou situaci už ve hře samotné.
Orange Raptor

Pine Valley

Tento koncept ukazuje dobře známý most z levelu, u kterého číhá několik Raptorů.
Návrh Pine Valley

V jedné z posledních verzí je most již bez raptorů. Nakonec byl však celý level ze hry odebrán.
Pine Valley - most


Plains

Tento level byl zamítnut už v ráných fázích vývoje Trespasseru. Některé jeho části byly nakonec rozdělěny do levelů Průmyslová džungle a Městečko.

Koncept zobrazuje havarované pašerácké letadlo, kolem kterého slídí Albertosaurus.Návrh Plání

Zde je ono letadlo.
Letadlo

Ascent

Poslední koncept už je barevný, zobrazuje Anne, která se propadla na dřevěném mostě vedoucím přes propast. Zároveň se k ní snaží dostat hladový hnědý Raptor, který v ní vidí vítané zpestření jídelníčku, protože v horách je potravy málo.
Návrh Stoupání
Aby se Anne takhle propadla a držela se provazu nebylo ve hře nikdy možné. Avšak polorozpadlý most se v tomto levelu vyskytuje. Místo hnědých raptorů horské oblasti obývá žlutý tygří druh.
Stoupání - most


(Foto: trescom.org, archiv autora)

Triceratops - od návrhů po současnost

20. června 2010 v 10:47
Triceratops v Trespasseru prošel hned několika změnami, než vznikla jeho podoba, kterou známe dnes.

Tvůrci nejprve chtěli, aby se co nejvíce podobal své filmové předloze z prvního filmu:
Triceratops z prvního filmu

A následně vznikl tento model:
První verze

Jenže ve druhém díle se objevil triceratops s jinou barvou kůže (zřejmě samec) a zároveň byl také změněn model do hry - jak barevně, tak i vzhledově:
Triceratops z druhého filmu

Tento model je zatím nejvíce podobný finální verzi ze hry. Liší se jen v několika drobnostech na hlavě:
Druhá verze

A takto vypadá finální verze Triceratopse:
Finální verze


(Foto: trescom.org, archiv autora a lost-world.com)

Nové (ale ve skutečnosti staré) obrázky z Trespasseru

19. června 2010 v 20:58 | Alfaraptor |  Trespasser BETA
Tady jsou obrázky, které jste možná ještě něviděli:

Nový strom
Strom


Původní uspávací puška - trochu odlišná od současné (mohli jste ji vidět v noční verzi testovacího levelu)Puška


Klády
Klády


Nová zbraň Smith&Wesson Model 5900
Smith&Wesson Model 5900


Lovecká motorka - vypadá lépe, než ta současná
Motorka


Stará dobrá HK-91 - navíc i s bubnovým zásobníkem (byla v Betě 96)
HK-91


Kostra Triceratopse (byla už v Betě 96) a lidské pozůstatky s novými částmi
Kosti


Křeslo! Do jakého levelu asi patřilo?
Křeslo


(Foto: trescom.org)

Jurský park včera oslavil 17. narozeniny

12. června 2010 v 11:32 | Alfaraptor |  Zajímavosti
Ano - včera to bylo přesně 17 let, od doby, kdy na svět přišel jeden nejrevolučnějších filmů 20. století inspirovaný románem Michaela Crichtona. Ten to snímek byl vlastněn tak trochu průkopníkem v používání digitálních efektů. Původně měli být dinosauři vytovořeni pomocí vylepšené stop - motion animace, která však musela ustoupit počítačům. Předchozí filmy si nemohly dovolit takovéto efekty, protože počítačová technika tehdy neměla takovou úroveň jako teď. Právě tyto efekty udělaly z JP takový trhák - nikdy předtím nebylo možné udělat dinosaury tak živé a uvěřitelné. Pro mě Jurský park navždy zůstane jedním z mnoha nejúžasnějších filmů - a proto mu chci popřát všechno nejlepší!!!

Jurský park

(Foto: archiv autora)

Nová epizodická hra z prostředí Jurského parku!?

9. června 2010 v 10:39 | Alfaraptor |  Jurassic Park od TellTale Games
Společnost Telltale Games známá hrou jako třeba Sam a Max se rozhodla vytvořit hru založenou na licenci filmu Jurský park. Jediná z informací, kterou jsem zatím objevil, je to, že první díl této hry má vyjít již tento rok.

Bližší info dodám, až zase něco objevím....

Vyhlášení výsledků Nedryho povídkové soutěže

8. června 2010 v 17:39 | Alfaraptor |  Soutěže
Do soutěže, která měla za úkol zjistit, jak byto s Nedrym dopadlo, kdyby nebyl sežrán se bohužel (nebo bohudík?) dostaly je dvě povídky. Jejich autory jsou Deinonych a Isla-Nublar-Crew. Obě si zde můžete přečíst v původních verzích. U každé bude moje krátké hodnocení. Pro zúčastněné jsou také přichystány diplomy.

Deinonychova verze

Jurský park - Nedryho útěk

Když Nedry dostal zásah Dilophosauřím jedem do očí vlezl zpátky do auta. Nevěděl že se tam Dilophosaurus mezitím už vplížil před ním. Když usedl na sedadlo octl se tváří v tvář jeho rozšklebené tlamě. Těsně před tím než ho ale dravec popadl vytáhl nedry pušku a vpálil mu kulku přímo mezi oči. Dilophosaurus se mu svalil k nohám.

Dilophosaurus
                        
                                   
Nedry vylezl z auta a u potoka si vymyl zbytky jedu z očí. V bahně uviděl pohozenou plechovku s embryi a tak si ji schoval do kapsy. V cestě musel pokračovat pěšky protože auto z těch kořenů by asi nikdy nevytáhl. Šel po lesní pěšince dál a dál. Déšť pozvolna ustával a už jen slabě mrholilo. Náhle před sebou zahlédl dva jiné Dilophosaury. Běželi proti němu ale náhle se stočili napravo. Vypadalo to jako by pronásledovali nějakou jinou kořist. Nedry spěchal odtud pryč ale za chvíli zaslechl lomoz který byl stále silnější. Z lesa se vyřítil mohutný Parasaurolophus následovaný oběma dravci. Jeden z nich mu nadběhl a snažil se zaútočit z boku, druhý mu skočil na záda a zaryl mu do nich své spáry. První Dilophosaurus sevřel do čelistí jeho krk ale byl odhozen stranou. Nedry na konec zápasu nečekal a plížil se hustými keři pryč. Došel až k malé stavbě kolem které bylo naházené všelijaké haraburdí - různé ohnuté plechy, staré pneumatiky, rozbité sklo a plno jiných krámů se sem vyhazovaly. Náhle se z hustého porostu který porůstal celou tuhle skládku a se ozvalo zavrčení. Nedry věděl že tokhle vrčí jen Raptor proto si připravil pušku a čekal. Náhle zahlédl v keři raptoří hlavu a skoro ve stejnou chvílí se keř rozletěl a Raptor se hnal přímo na něj.

Raptor
                              
Ozval se výstřel. Trefa zasáhla Raptora do krku a ten se svalil mrtvý k zemi. Nedry rychle spěchal dál. Podařilo se mu dorazit až k Východnímu přístavu odkud chtěl odplout s ostrova. Jak přecházel přístavem náhle zaslechl kroky a rychle se schoval do jedné ze staveb. Přístavem kráčeli tři Raptoři a pátrali tu kořisti. Nedry byl v budově úplně zticha. Dobře věděl že třem dravcům by se neubránil. Jejich pozornost však zaujal pohyb na opačném konci přístavu. Pohyboval se tam Triceratops po celém parku známý svou výbušnou povahou. O tom však Raptoři nevěděli. Podařilo se jim ho zastihout nepřipraveného dva zaútočili z boků ale zle dopadli. Jednoho Triceratops nabodl na jeden nadočnicový roh. Druhý Raptor ho sice stihl svými drápy podrápat na boku ale Triceratops ho zchodil na zem a vzápětí ušlapal. Třetí Raptor se dal na ústup. Nedry mezitím šel do jedné menší lodi a snažil se jí uvést do pohybu. Nevšiml se třetího Raptora který se nenápadně vplížil do
podpalubí.

Raptor 2
                            
Tam se skryl mezi staré bedny. Nedrymu se podařil nahodit motor a šťastně odplul z ostrova. Plul přímo k tajné laboratoři kde měl doručit plechovku s embryi. Zakotvil s lodí v přístavu a šel rovnou do hlavní budovy. To už se ale mezitím probudil i Raptor a vyběhl s lodi a hnal někam do laboratorního komplexu. Nedry dostal za plechovku s embryii vyplacenou tučnou odměnu a spokojeně odcházel z laboratoří pryč. Tam mezitím nastala mela! Raptor pobíhal po komplexu a zabíjel každého na koho přišel. Členové ochranky po něm stříleli celé zásobníky ale raptor byl vždy rychlejší a za chvíli už jim trhal hlavy od těla. Plechovka s embryii ovšem také nebyla v bezpečí. V nastalém zmatku ji zapomněli ležet na stole. Toho využil jeden ze zaměstnanců - jistý Carl Jurakowski který plechovku nenápadně strčil do kapsy a rychle pospíchal pryč z komplexu. Náhle před něj skočil Raptor. "Ani ty mě nezastavíš" řekl Carl, vytáhl pušku a Raptora zastřelil ranou do krku. Pak co nejrychleji zmizel z laboratoří. A s ním zmizela i plechovka s dinosauřími embryii. Co se Nedryho týče jak ten se všude chlubil s penězi které utržil a všude vykládal jak bojoval s dinosaury tak nakonec skončil v blázinci kam ho poslali jeho sousedi. Ze svého pokoje ovšem Nedry každý den sledoval sochu Pteranodona v parku a čekal jestli náhodou neobživne a nezaútočí.

Pteranodon
                                               
                               Konec
Hodnocení:
+ Vtipné zakončení
- Pravopisné chybyVerze Isla-Nublar-Crew


Nedryho paměti - aneb. "what if" JP příběh

Nedry se zoufale blížil k východnímu přístavišti. V některých úsecích měl na mokré vozovce potíže. Okolí jeho vozu značky Jeep Wrangler halila hustá tma a na čelní sklo dopadaly velké kapky tropického děště. Co chvíli v dálce zazněl hrom a nebe protnul blesk. Brýle se mu mlžily a co chvíli je musel otřít. Podíval se na hodinky a pomyslel si: "Ještě mám čas, to bych mohl stihnout". Pojednou si Nedry vyhrnul rukáv a podíval se na hodinky. Toto bylo přerušeno hlasitou ránou. vůz letěl dál a najednou se zastavil o padlou kládu. Nedry zaklel a vylezl z vozu. Nyní viděl, že vyjel z cesty, prorazil nízký plůtek a uvízl na vršku malého kopce.
Musel jednat, ihned. Šlo zde o velké peníze, které nyní potřeboval. Zoufale pátral po okolí a džípu. Všiml si palubního navijáku, který byl připevněn u nárazníku. Pokusil se najít předmět, za který by mohl naviják uchytit. Pod kopcem si všiml hranice pralesa.
"Musím najít nějaký strom se silným kmenem", okamžitě mu blesklo hlavou Rozhodl se, že sestoupí z kopce. Po několika krůčcích zavrávoral, uklouzl a ve velkém stylu přistál v rozvodněném potoce pod kopcem. S námahou se pokoušel vstát. "Brýle, kde mám brýle", zahřměl. Po chvíli šmátrání je nalezl. Očistil je svým kapesníkem a nasadil si je.
Na kraji pralesa žádné silné stromy nebyly. Prales navíc vypadal nebezpečně. Za každým stromem se mohl skrývat nakvašený dravec, který by do něj s radostí zabořil své zuby. Z husté vegetace se ozvalo táhlé zahoukání. Nedry chvíli přemýšlel, zda se jedná o sovu, nebo jiný zástupce místní
fauny. Chvíli přemýšlel a najednou se mu přestalo chtít vkročit do toho temného pralesa. Když se zahoukání ozvalo znovu, tak Nedry nečekal a vzal nohy na ramena. Zamířil k tunelu, který podle cedule vedl směrem k přístavišti. Ještě jednou se otočil a všiml si, že z houštiny vyskočilo podivné zvíře. Tento tvor byl jasně ozářen reflektory džípu, takže si mohl všimnout všech detailů. Na hlavě mělo 2 podlouhlé výběžky, krátké čelisti byly plné ostrých zubů. Dinosaurus měl silné končetiný s mohutnými drápy a relativně dlouhý ocas. Nedry se v dinosaurech nikdy moc nevyznal, podle zubů ale soudil, že se jedná o dravce. Snažil si vybavit dokumenty o dravých zvířatech, kterých pár viděl. U medvědů funguje předstírání mrtvolného stavu. Ohlížel se po okolí a snažil se najít nějaký úkryt. Škarpa, škarpa u tunelu. Poodstoupil pár krůčku a čekal, jestli si ho zvíře všimne. Nevšimlo, bylo plně zaměstnáno džípem. Pomalu couval až do tunelu, kde ho pohltila temnota. Chvíli na to Dilophosaurus otočil hlavu jeho směrem.. Nedry byl naprosto paralyzován strachem. Zvíře chvíli hledělo jeho směrem, ale hned na to se otočilo a odcupitalo k džípu. Nedry viditelně pookřál, "Neviděl mne, ten hlupák si mne nevšiml!" Málem zavýskal radostí, ale uvědomil si, že by ho dinosaurus mohl zaslechnout. Otočil se a vydal se směrem k přístavišti.
Po několika minutách svižné chůze vylezl na druhé straně tunelu. Už prakticky nepršelo a měsíční světlo zalilo okolní krajinu.
Za chvíli by tam už měl být. Podíval se na své náramkové hodinky, byly rozbité. Rozčileně je odepnul a zahodil je směrem k malé mýtince. Rozhodl se, že bude pokračovat směrem k přístavišti. Dobře viděl na cestu, takže se mu dobře postupovalo.
Z tunelu uslyšel zvuk motoru. Následovně byl tunel zalit světly džípu. "Ksakru, tohle je to poslední, co jsem potřeboval.", zaklel opět Nedry. Rozhlédl se okolo a pokoušel se najít si nějaký úkryt.
Všiml si budky nad cestou, ke které vedly kovové schůdky. Vyběhl nahoru a zabouchl za sebou masivní dveře. Z tunelu vyjet džíp a zastavil v blízkosti schůdků. Z vozu vystoupili dva lidé v uniformách správců parku. Jeden z nich z auta vyndal jakýsi předmět. Z něj po chvíli vyšlehl paprsek světla. "Á, baterka.", pomyslel si Nedry. Správce přešel k druhé straně vozovky a začal zkoumat terén. Nedry teď doufal, že nikdo z nich nebude zkoumat budku.
Druhý muž pohlédl směrem k budce, promnul si bradu a rozhodným krokem se vydal po schodem nahoru. Nedry ani nestačil zareagovat a noční ticho prořízl zoufalý křik muže, který zkoumal mýtinu a její okolí. Druhý se otočil a vydal se rychlou chůzí zpět k džípu. Z prostoru pro spolujezdce vyjmul zbraň, jakousi pušku, možná brokovnici. Svoji zbraň začal ihned nabíjet.
Nedry zaslechl těžké kroky a hlasité supění. Uvědomil si, že se něco pohybuje po střeše. Ozval se hlasitý ryk a něco velkého seskočilo ze střechy přímo na lovce. Strážce byl sražen k zemi a dinosaurus ho ihned začal rvát na kusy. Velkým drápem na noze mu zasadil několik ran do břicha. Jeho volání o pomoc ustalo a zůstal nehnutě ležet na zemi.
Zvíře měřilo na výšku zhruba 2 metry a bylo tmavě hnědé. Chvíli očichávalo džíp a vyskočilo na jeho střechu. Vydalo několik táhlých zvuků a začalo svoji hlavu natáčen na všechny strany. Podobné zvuky se ozvaly z mýtiny. Dinosaurus seskočil a rozběhl se jejím směrem.
Nedry s hrůzou hleděl ven. Jeho tvář ztratila barvu a měl co dělat, aby se nevyzvrátil. S hrůzou přemýšlel o tom, co právě viděl.
Přinejmenším ale nyní získal nový dopravní prostředek. S nadějí ve tváři se podíval na džíp a uvědomil si, že je to jeho poslední možnost. Nedry se chopil železné tyče a vyšel ven. Pomalu se blížil k vozu, přičemž se stále nervózné rozhlížel po okolí. Posledních několik metrů to k autu bral téměř po čtyřech. Ještě předtím stihl odhodit železnou tyč.
Zabouchl za sebou dveře. Vozidlem otřása mohutná rána. Jakási zubatá tlama narazila do okénka řidiče. Dravec mihl drápy a serval zpětné zrcátko. Nedry na nic nečekal a zařadil rychlost. Džíp vystřelil vpřed, s dravcem v patách.
Dennis se snažil jet co nejrychleji, bral ale na zřetel i to, že se nesmí vybourat. Tvor, který předtím narazil do auta zařval a z okolní vegetace vyskočili tři jeho kolegové.
Zhruba po třech minutách honičky si všiml světel a obrysů budov na horizontu. "No konečně.", zahlaholil programátor. Ještě pár minut a bude tam. Na střechu něco vyskočilo, ta se ihned začala prohíbat pod vahou těžkého zvířete. skrze předtí sklo na něj hladově hleděla šupinatá hlava. Nedry přidal na plyn. Zároveň si však neuvědomil svoji pozici. Bylo příliš pozdě, když zjistil, že se plnou rychlostí blíží k závoře. Matně zahlédl pár postav, které pobíhaly za hranicí přístavu. Prorazil závoru a ihned dupl na brzdu. Dinosaurus byl okamžitě vystřelen do vzduchu, jeho akrobatické číslo bylo zakončeno drtivou kolizí se zdí hlavní budovy přístavu. Velociraptor se svezl k zemi, kde zůstal nehybně ležet. Nedry dostal smyk, přičemž se čelem vozu otočil směrem k vstupu do přístavu.
Všiml si souboje u vstupu, při kterém byli oba ostatní Velociraptoři zastřeleni. Z hlavní budovy vylezl jakýsi úředník. Podíval se na mrtvého dinosaura a vydal se k džípu. Otevřel dveře, zkoumavě se podíval na Dennise a s chladným výrazem mu oznámil: "Pane Nedry, myslím, že nám budete muset něco vysvětlit..."

Hodnocení:
+ Realističnost příběhu
- Škoda, že se Nedry nedostal z ostrova


Diplomy

Diplom

Diplom

2D hra Dinohunt

6. června 2010 v 10:18 | Alfaraptor |  Zajímavosti
Další hra vytvořená členy fóra Trescom na motivy Trespasseru.

Ovládání:

Pohyb: W S A D
Střelba: Levé talčítko myší


Dinohunt


(Foto: trescom.org)