Květen 2010

Elastický Raptor a Parasaurolophus cestovatel

30. května 2010 v 13:08 | Alfaraptor |  Zajímavosti
O tom, že Trespasser je hra, která dokáže stále něčím překvapit, jsem se mohl na vlastní oči přesvědčit předevčírem. Při hraní levelu Jungle Road se mi staly dvě zvláštní věci.

U rozvalin plantážního domu na mě zaútočil Tygří raptor. Po poslední ráně z pušky se stalo něco divného - jeho tělo se roztáhlo do podivného tvaru všemi směry!!!Raptor

Cestou dál jsem měl potkat Parasaurolopha. Jenže on nikde nebyl. Všechno jsem prohledal a nakonec jsem se vrátil zpátky k místu, kde bojovali  Triceratops spolu s dvěma Raptory. Když jsem procházel kolem vodopádu, tak se vedle mě Parasaurolophus zničehonic objevil.
Parasaurolophus


(Foto: archiv autora)

Ceratosaurus

25. května 2010 v 17:05 | Alfaraptor |  Jurský park 3
Tento druh se ve filmu objevil pouze krátce u řeky. Je to masožravec a jako ostatní menší dravci se bojí spinosaura. Na jeho výrobu byl ve filmu použit upravený počítačový model Tyrannosaura.

Ceratosaurus


(Foto: archiv autora)

Překladač Googlu nepřekládá vždy přesně

23. května 2010 v 19:41 | Alfaraptor |  Zajímavosti
Včera mi přišel komentář od Cryptidsauriana z USA k článku o Robertu Brukovi. Psal, že neví, jestli tam náhodou není překlep. Protože s použitím překladače od Googlu, si přečetl, že se tomuto paleontologovi stalo osudné to, že musel sníst tyrannosaura. Ve skutešnosti je tam ale napsáno, že ho sežral tyrannosaurus.

Původní věta:  
Měl strach z hadů a to se mu stalo osudným - protože ho sežral tyrannosaurus.

Překlad od Googlu:
He had a fear of snakes and he will be fatal - because he ate a tyrannosaur.
Měl strach z hadů a bude mít smrtelné následky - protože snědl tyrannosaura.                            

Článek o Robertu Brukovi si můžete přečíst ZDE

Level 1 - Beach

20. května 2010 v 10:39 | Alfaraptor a Isla-Nublar-Crew |  Levely

0.1 Popis lokace

Začátek tohoto počátečního levelu je umístěn na malé plážičce, kde lze také vidět trosky letadla, v němž zde jediná lidská protagonistka Anne ztroskotala. Oblast pláže je mírně porostlá nejrůznější tropickou vegetací včetně palem a keřů.


Po chvíli chůze může hráč spatřit uskupení mohutných betonových panelů, kterým osud zavrhl konečnou přeměnu v luxusní hotel.
Pod staveništěm se nachází sráz ostře se svažující do moře.
Staveniště


Po opuštění oblasti hotelu hráč narazí na další nedostavěnou budovu a na oplocenou oblast, v níž se nachází střelnice. Za střelnicí se nachází veskrze otevřený terén, údolíčko s Brachiosaury, oblast plná balvanů a přístupová cesta k místní nedostavěné jednokolejce.


0.2 Výskyt Dinosaurů

Tato oblast nenabízí titánským obyvatelům dostatek potravy, takže se zde vyskytuje minimum exemplářů. Prvním dinosaurem, s kterým se zde hráč setká je jurský sauropod Brachiosaurus brancai. Dvojice těchto dinosaurů se prochází v údolíčku, tudíž se hráčí nabízí pohled na ně v celé jejich kráse.Brachiosauři


Dalším druhem dinosaura této oblasti je fiktivní poddruh "Velociraptor antirrhopus nublarensis" v tygřím provedení (Zkratkou též Tygris, pozn. I-N-C). Velociraptoři se zde vyskytují pouze v oblasti poseté balvany a na přístupové cestě k jednokolejce.
Tygří raptor


0.3 Zbraně

Protože je to první level, tak tady máme dostatek docela silných zbraní. Nejhojnější z nich je Desert Eagle. Jednu můžete najít i na staveništi, pokud se Vám podaří zasáhnout bednu na jednom z betonových sloupů. Dále zde můžete najít .357 Magnum (S&W Model 686), brokovnici Franchi Spas 12 a loveckou pušku Browning High-Power Hunting Rifle.Desert Eagle

StřelniceZleva: Franchi Spas 12, Desert Eagle a 2x .357 Magnum (S&W Model 686)Náklaďák
Náklaďák s loveckou puškou Browning High-Power Hunting Rifle


0.4 Hlasové komentáře

Hlavní postava Anne se seznamuje s okolím a uvědomuje si, že to je Site B, ostrov Johna Parkera Hammonda, na kterém se klonovali dinosauři. Naše hrdinka slyší v hlavě hlas zakladatele InGenu Johna Hammonda, protože kdysi dávno četla jeho knihu (s pravděpodobným názvem Jurský čas). V tomto levelu se jí Hammond představuje a podává jí informace o prvních dinosaurech, které na své strastiplné cestě potkává.

Trespasser - krátký trailer

18. května 2010 v 18:36 | Alfaraptor |  Videa
Dosud nejkratší známý trailer pro tuto hru. Nelekejte se.


Dr. Robert Bruke

16. května 2010 v 18:42 | Alfaraptor |  Ztracený svět: Jurský park
Byl to paleontolog a expert na dinosaury pro výpravu InGenu najatý Ludlowem. Ve sktečnosti byl méně, než to. Například zaměnil druhy Procompsognathus a Compsognathus. Měl strach z hadů a to se mu stalo osudným - protože ho sežral Tyrannosaurus.

Bruke

(Foto: archiv autora)

Nedryho povídková soutěž

14. května 2010 v 20:01 | Alfaraptor |  Soutěže
Také jste si někdy říkali jak by to dopadlo, kdyby počítačový technik Dennis Nedry nebyl zabit Dilophosaurem a podařilo se mu pro Biosyn získat dinosauří embrya? Nyní máte možnost vše změnit pomocí své vlastní povídky na toto téma. Soutěže se může zúčastnit až 6 lidí. Do příhlášky napište svoji přezdívku a počet stránek povídky. Zájemci mohou dodat také vlastnoruční obrázek.

Podmínky:

Příběh bude začínat hned poté, co Nedry sjede z cesty

Zapojení Dilophosaurů, pořípadě Velociraptorů do děje

Nedry musí PŘEŽÍT !!!

Posílejte to ve starším wordovském formátu - nemám word 2007

Termín odevzdání: 21. 5. 2010 na e-mail jschon@volny.cz do předmětu napište Objekt bílý králík

Magic wordSpinosaurus

13. května 2010 v 14:46 | Alfaraptor |  Videa
Mnou natočený spinosaurus v chorvatském dinoparku Dinosaurus Park Funtana.


V čem pokračovat?

12. května 2010 v 16:52 | Alfaraptor
Vážení přátelé - pro ukázku tady mám rozpracovaných několik seriálů a záleži na Vaší volbě, do kterého se mám pustit, protože mi jde o to, abyste sem chodili rádi a četli to, co Vás zájímá.

Mužete vybírat z těchto variant:


Otázky a odpovědi (z doby před vydáním Trespasseru)

Nezveřejněné levely

Soundtrack Trespasseru

Jurský čas

Jurské přežití
Své návrhy, o tom, s čím mám pokračovat napište do komentářů.

Otázky a odpovědi (z doby před vydáním Trespasseru) část 1.

11. května 2010 v 17:55 | Alfaraptor |  Rozhovory
Proč nejsou žádné reklamy o této skvělé hře a kdy začnou? Bude to v televizi, časopisech nebo v obojím?

Brzy budeme spouštět kampaň, po níž začne prodej v plném rozsahu. Uvidíte spoustu reklam, to mi věřte. (Zatím byly známy pouze zprávy o nových televizních reklamách. Doufejme, že se brzy dozvíme víc.)


Na jakých platformách bude Trespasser k dispozici?

Trespasser bude pouze pro PC.


Je grafika stejně dobrá jako Unreal nebo Prey?

Úplně jiná, reálnější.


Bude shareware verze?

Omlouváme se, ale data jsou příliš velká pro vytvoření shareware verze. Bylo by to stejné jako udělat shareware verzi Mystu.


Bude multiplayer?

Ne, tato hra je vyvíjena pro jednoho hráče a multiplayer prostě nezapadá do plánu vývoje.


A co hmatová odezva pro joystycky?

Pokud budeme mít čas a poptávky, tak to umožníme. I když Trespasser není určen pro joystyck, tak hmatová odezva zabere ještě nějakou práci navíc.


Je opravdu vše v 3D?

Ano, včetně zvuku.


Potřebuji 3D akcelerátor pro hraní Trespasseru?

Ne, Trespasser bude obsahovat všechny funkce pouze v softwarové podobě, pokud není 3D akcelerátor přítomen.


Uvidím zvýšení výkonu s 3D akcelerátorem?

Ano, budeme podporovat vše, na co budeme mít čas. Pokud je to nezbytné, tak zažádejte emailem o podporu pro vaši kartu.


Budu se moci schovat před dinosaurem, tzn. pokud jste pronásledováni T-Rexem a najdete nějaké místečko, kde se schováte za strom. Bude Rex vědět (jako v Quake), kde jste nebo si bude myslet, že jste někde v okolí a bude Vás hledat?

Určitě se budete moci schvávat před Tyrannosaurem - všichni dinosauři jsou vytváření v co největší míře jako skutečná zvířata se skutečnými smysly, pohyby, atd., narozdíl od běžných protivníků ve videohrách, kteří prostě přijdou přímo k Vám. Takže ano, budete mít možnost se schovat a T-Rex vás bude lovit. Ve skutečnosti, tváří v tvář s T-Rexem, doporučujeme tento postup. (Zdroj: trescom.org, překlad: Alfaraptor)

Varování před duševně chorým spammerem

10. května 2010 v 16:06 | Alfaraptor
Někteří z Vás možná ví, že po uveřejnění mé první povídky ze seriálu Jurské přežití se nám tady usadil spammer. Toto individuum, známé jako Anti dino se proslavilo svými urážlivými komentáři. Já si ale nenechám něco takového líbit!!!

Pravděpodobně se jedná o nějakého omezence nebo znuděného chudáka, který sám nic neudělá, ale bude kritizovat práci ostatních.

Proto vyzývám ty, kteří nechtějí takovéto "zvláštní případy" na svých stránkách, aby mě v této věci podpořili.

ANTI DINO, POKUD NEMÁŠ ZÁJEM O PRAVĚK NEBO DINOSAURY, TAK TAKOVÉ STRÁNKY NENAVŠTĚVUJ!!! TVÉ "DUCHAPLNÉ" KOMENTÁŘE VYPOVÍDAJÍ HODNĚ O TVÉM INTELEKTU. NIKDO SE TĚ NEPROSIL, ABYS TU CHODIL A ANI NA TO NEJSME ZVĚDAVÍ!!!! 
                                                   
                                                                                                                            
  

Trespasser wallpaper

4. května 2010 v 17:47 | Alfaraptor |  Zajímavosti
Co k tomu dodat - prostě zajímavý wallpaper z doby, kdy vyšel Trespasser. Můžete si ho stáhnout.

Wallpaper

Browning M2 (AKA 'Ma Deuce')

3. května 2010 v 19:54 | Alfaraptor |  Zbraně
Výkonný kulomet ráže .50 používaný americkou armádou i ostatními armádami světa. Používá stejné náboje jako Barret, ale není moc přesný na velké vzdálenosti. Velmi užitečný proti Albertosaurovi.

Browning M2


(Text a foto: trescom.org)