Duben 2010

Jurské přežití - Parasaurolphus Elvis

29. dubna 2010 v 20:02 | Alfaraptor |  Jurské přežití
Rozjíždím soubor povídek, které budou popisovat život dinosaurů na Site B. Tyto příběhy později plánuju také zfilmovat. První se bude zaobírat osudem Parasaurolopha Elvise, který byl chycen lovci z InGenu a poté, co se mu podaří utéci z tábora, hlédá své stádo. Najde ho?Křik lidí se mísil s řevem dinosaurů ničící tábor lovců. Všichni Gallimimové, Stegosauři, Triceratopsové a další se vydali na bezhlavý úprk, drtíc pod nohama bedny a stany spolu s dalším drahým vybavením. Elvis využil situace a uháněl odtud, co mu nohy stačily.

Tábor

Po chvilce si musel odpočinout. Celou dobu běžel po zadních, protože jeho přední nohy byly ošklivě poraněny při pádu, když ho lovci strhávali k zemi za pomoci provazů. Jméno Elvis mu dal šéf lovců Roland Tembo, protože mu jeho dlouhý hřeben připomínal účes slavného zpěváka Elvise Presleyho.

Lov

Vyčerpaný býložravec měl velké potíže pokračovat po všech čtyřech, neboť při každém kroku jím projela ostrá bolest. Vyhledal bezpčné místo, kde vyčerpáním klesl k zemi a usnul bezesným spánkem.

Ráno ho vzbudilo neklidné štěbetání. Kolem něj poskakovalo neklidné stádečko Procomsognathů. Elivis hlasitě zatroubil jejich směrem, aby dal najevo, že jetě není na odpis. Sice s námahou, ale přece jen se zvedl a vydal na strastiplnou pouť za svým stádem. Kompíci, kteří zjistili, že jejich snídaně má pořád dost sil, zklamaně odtáhli.

Okolní krajina byla podivně zamlklá. Nikde žádný tvor - ani ptáci nezpívali. Všechno to dohromady působilo docela strašidelně. Dorazil k malému potůčku, z něhož pil velkými doušky. Chladivá voda tišila bolest v nohou. Osvěžen mohl pokračovat dál. Další jeho starostí bylo naplnit jeho prázdný žaludek, protože po tom všem mu docela vyhládlo. Začal se tedy ohlížet po nějaké potravě. Zahlédl trs šťavnatě vypadajících kapradin. Když příšel blíž, všiml si něčeho, co vzdáleně připomínalo velkého pavouka. Byl to hrudní koš nějakého zvířete. Elvis ho opatrně očichal. Jeho instinkty mu říkaly, že tohle není dobré místo na jídlo, ale jeho hlad byl větší než strach. Bez jakýchkoliv okolků se pustil do jídla. Hostinu však překazilo hluboké, téměř neslyšitelné zamručení. Elvis se ostražitě rozhlížel a snažil se vypátrat původ toho zvuku. Vůbec netušil, že jej zpoza stromů pozoruje ohromný stín. Až teď si uvědomil, že to, co doposud považoval za uschlé větve a kusy stromů jsou ve skutečnosti kosti dinosaurů. Svým velmi citlivým nosem nasál pach, jenž bývá noční můrou každého býložravce. Pach rozkládajícího se masa - pach smrti - pach dravce. Náhle se dal stín do pohybu. Silnými tříprstými nohami drtil dřevo i okolní vegetaci směřujíc k nic netušící kořisti. Elvis zabraný do pastvy si ho všiml téměř na poslední chvíli. Zděšený býložravec byl tak vyčerpaný, že se jen pomalu belhal pryč. Predátor do něj z boku vrazil svojí mohutnou hlavou a povali jej tak na zem. Elvis ucítil v oblasti břicha příšernou bolest, jak se mu do břicha zařezávaly zuby velké jako banány. Nemá už žádnou šanci, to věděl. Přál si jediné - aby to už všechno skončilo.....

Několik kilometrů odtud se páslo stádo Parasaurolophů. Žádný z nich netušil, že právě teď jeden z nich padl za oběť Tyrannosaurovi.


Tak tohle byl jeden z příběhů ostrova Site B. V budoucnu se můžete těšit na další. Nezapomeňte, prosím, napsat váš názor na tuhle povídku.(Foto: archiv autora)

Hudba z levelu Beach

28. dubna 2010 v 17:57 | Alfaraptor
Tato rubrika bude o hudbě, která je nezbytnou součástí hry, protože dělá nezapomenutelnou atmostféru. Jejím autorem je Bill Brown. Jeho stránky můžete nevštívit ZDE.

Pláž

První a jedinou skladbou tohoto levelu je The Brachiosaur (česky Brachiosaurus). Uslyšíte ji, když procházíte kolem údolíčka s těmito giganty. Skladba trvá 1 minutu.Brachiosaurus


(Foto: trescom.org)

Letadlo Anne a Marqueze

26. dubna 2010 v 18:13 | Alfaraptor |  Dopravní prostředky Trespasseru
Tak tímto letadlem to všechno začalo. Když do něj Anne vstupovala, netušila, kam až se dostane. Avšak letadlo spadlo při tropické bouři. Jediným přeživším na ostrově byla Anne. Z trosek letadla na pláži zbyl jen kus ocasu a dveře. V betaverzi se na pláži objevilo i kolo z podvozku.

Letadlo na pláži


(Foto: archiv autora)

VKV - Víceúčelové konstrukční vozidlo

23. dubna 2010 v 14:09 | Alfaraptor |  Dopravní prostředky Trespasseru
Toto vozidlo opět najdete v levelu Industrial Jungle. S jeho pomocí se dostanete do dalšího levelu.

VKV

Jak to vypadá, když Anne leze na nahoru


(Foto: archiv autora)

Vyskokozdvižná plošina

22. dubna 2010 v 15:00 | Alfaraptor |  Dopravní prostředky Trespasseru
Tyto plošiny používali dělníci při stavbě jednokolejky. Po evakuaci ostrova jich tady pár zůstalo.

Vysokozdvižná plošina

(Foto: archiv autora)

Lovecká motorka

21. dubna 2010 v 19:17 | Alfaraptor |  Dopravní prostředky Trespasseru
Tyto motorky používali lovci z InGenu pro nahánění zvířat. Jedna se nachází v levelu Industrial Jungle. Mohli jste ji vidět také ve filmu Ztracený svět: Jurský park.

Motorka

Motorka v TLW


(Foto: archiv autora)

Pašerácké letadlo

20. dubna 2010 v 17:13 | Alfaraptor |  Dopravní prostředky Trespasseru

Vrak tohoto letadla najdete v levelu Industrial Jungle. Pravděpodobně spadlo při podobné bouři, při které také ztroskotalo letadlo Anne a Marqueze. Lidská kostra v pilotní kabině potvrzuje, že pilot pád nepřežil. Původně se měl vrak nacházet v nedokončeném levelu Plains a na jeho současném místě ležely zbytky helikoptéry BioSynu.

Letadlo
Při pádu se stroji ulomil kus křídla

Uvnitř letadla
Uvnitř se nachází Kalashnikov s bubnovým zásobníkem

Pilot
Pilot pravděpodobně zemřel při pádu

Přístrojová deska
Pohled ven a na přístrojovou desku


(Foto: archv autora)

Lidské ostatky v Raptořím kaňonu

19. dubna 2010 v 17:38 | Alfaraptor |  Zvláštní a nevysvětlené
O helikoptéře, jejíž vrak můžete najít v Raptořím kaňonu jsem nedávno psal do rubriky Dopravní prostředky Trespasseru. Nyní se budu podrobněji zabývat pravděpodobným pilotem tohoto stroje.

Podle nápisu na boku helikoptéra patřila společnosti Biosyn, což byla konkurence InGenu, která se snažila ukrást dinosauří embrya pro výzkum v oblasti kosmetiky. Poté, co bylo Site B ve spěchu opuštěno, se stalo rájem příživníků a vykrádačů (např. Harrold Greenwood). Náš hrdina k nim  také patřil. Kvůli vidině slušného zisku se nechal najmout Biosynem, aby zde (možná po vzoru Dennise Nedryho) ukradl nějaké speciální technologie a možná i něco jiného. Ovšem otázkou zůstává proč ztroskotal v kaňonu. Nedostatkem paliva to určitě nebylo, protože když letíte na tak vzdálený ostrov, tak musíte mít dostatek paliva i na cestu zpět. Napadlo mě hned někloik možností, proč zde zůstal:

1) Víme o tom, že na Site B zuřil hurikán Catrina. Helikoptéra tedy mohla být stržena tímto silným větrem.

2) Další teorie související s Catrinou, je ta, že chtěl přistát v kaňonu a přečkat tuto bouři. Při přistávání na něj mohl zaútočit Allosaurus, jehož kostra se nedaleko odtud nachází.

3) Nebo havaroval po neúspěšném boji s Pteranodony, kteří viděli ve stroji konkurenci.

Ať tak či onak, jedno je jasné - spadl, ale pád přežil. U kokpitu nechal dvě zbraně. Ze strach před dravci se vyzbrojil Kalashnikovem a se žlutou krabicí s nápisem InGen vydrápal na římsu, kde měl výhled na svůj poničený stroj. Zde nakonec na následky zranění způsobené pádem, nebo hladem a žízní zemřel. 

Pozůstatky
Komu patří tyto ostatky zjistíte ZDE


(Foto: archiv autora)

Vyhlášení výsledků

17. dubna 2010 v 21:02 | Alfaraptor |  Soutěže
Tak je to tady - omlouvám se ,že to tak trvalo. Výsledky posledního kola jsou tady:


1. místo: Isla-Nublar-Crew: 90 bodů

2. místo: Deinonych: 87,5 bodu

2. místo: Ingenpark a mojeznamky: 87,5 boduA tady jsou diplomy:

Diplom 1

Diplom 2

Diplom 3
Chtěl bych Vám všem poděkovat za účast v soutěži. Kdyby to šlo, tak bych vás doporučil jako průvodce po Site B. Doufám, že se ještě někdy setkáme u další soutěže. 

Jurský čas - Kapitola 5

10. dubna 2010 v 17:40 | Alfaraptor |  Jurský čas - kniha

Kapitola 5 - Přivedení k životu

Bylo to v posledních dnech genetického obnovování a v této záležitosto nic není jisté. Byla tam ona DNA? Mohli bychom to přivést k životu… bez komplikací? V tiché zamčené místnosti, zaniklé druhy, historie života na Zemi, se začíná od základů měnt.

Byly tři hodiny ráno. Pokoj byl plný plechovek od limonády a asi po sté jsme rozjížděli extrakční postup. Zatímco Nedry zapisoval, zdálo se, že svět
zadrží dech a na okamžik jsme stáli ve zlomu mezi dvěma velkými planetárními érami: miliónem let vlády člověka, a dobou dinosaurů. "Dennisi? Na co se to díváme?" Celý život jsem čekal na něco velkého, něco neobyčejného. A pak… se to podařilo. Kód byl správně načten. Bariéra času se na okamžik… otevřela. Nedry a já jsme zírali do monitoru, přímo do doby před 65 tisíci stoletími. Začal jsem mít mít první tušení o vážnosti naší práce… jak daleko jsme byli. Byl to život z doby před 65 nebo 100 milióny let před příchodem lidstva. Největší objev dvacátého století

Veselé Velikonoce

4. dubna 2010 v 18:40 | Alfaraptor |  Novinky a oznámení
Veselé Velikonoce Vám přeje Alfaraptor.

Velikonoce

Ještěrka obecná (Lacerta agilis) žere žížalu

4. dubna 2010 v 18:38 | Alfaraptor |  Videa
Dnes se mi podařilo natočit samici ještěrky obecné jak si pochutnává na žížale. Těchto drobných plazů žije na naší zahradě poměrně velký počet. V ČR je tento druh chráněný.