Březen 2010

Právě začala Dinoparková sezóna!!!

31. března 2010 v 23:59 | Alfaraptor |  Zajímavosti
Ano - právě teď začala sezóna našich českých a slovenských Dinoparků Plzeň, Vyškov, Ostrava a Bratisalva. Tyto parky vyvstavují dinosauří modely v životních velikostech - všechny jsou ozvučené a některé z nich dokonce pohyblivé. V ceně vstupného je také zahrnut vstup do 3D kina s krátkým tematickým filmem.

Dinopark


FAQ - Odpověď na otázky od PRE - History

31. března 2010 v 22:45 | Alfaraptor |  FAQ

Co je Trespasser BETA?


Trespasser BETA (také Trespasser Build 96) je jedna ze zkušebních testovacích verzí, které měly ještě své mouchy (časté pdání hry). V této verzi se některé levely trochu liší od současných nebo nejsou dokončeny. Jeho součástí je také dnes už legendární level Pine Valley ve své asi nejhezčí podobě. Ten však byl ze současné verze vyjmut.


Kde se nachází červená karta k počítačové místnosti v levelu Laboratoře?

Kartu najdete v administrativní budově (je to ta prostřední budova).

Administrativní budova
Dostanete se tam přes okno v líhni v budově napravo, odtud přejdete přes stříšku chodníku k oknu administrativní budovy.

Okno administrativní budovy
 Před vámi by měla být chodba. Vejděte do posledních dveří napravo. To je Hammondova kancelář.

Hammondova kancelář
V Hammondově kanceláři jsou ještě jedny dveře, které vedou do koupelny.

Koupelna
 A právě tady se nachází ta červená karta.


(Foto: archiv autora)

FAQ: zadejte otázku - získejte odpověď

30. března 2010 v 19:50 | Alfaraptor |  FAQ
V této rubrice budou zveřejněny  Vaše dotazy ohledně trilogie Jurského parku, Trespasseru a dalších věcí souvisejících s touto tématikou. Své dotazy pište na mail jschon@volny.cz .

Helikoptéra Biosynu

30. března 2010 v 17:34 | Alfaraptor |  Dopravní prostředky Trespasseru
Trosky tohoto vrtulníku, se nachází v raptořím kaňonu v levelu Industrial Jungle. Ačkoli lyžiny a vrtule stroje jsou odtržené, pilotní kabina (až na sklo) se zdá být v pořádku. Pilot tam také nechal dvě zbraně: .357 Magnum (S&W Model 686) a H&K MP5K. Zdá se, že přežil, neboť na římse nad vrakem leží ostatky člověka s nepoužitým Kalashnikovem a žlutou bednou s nápisem InGen.

O společnosti BIOSYN, záhadné kostře člověka a proč asi helikoptéra spadla se dočtete v rubrice Zvláštní a nevysvětlené.


Trosky
Pohled na trosky v kaňonu


Pilotní kabina
Byl to skoro zázrak, že pilot přežil(Foto: archiv autora)

Jednokolejnicová visutá dráha

29. března 2010 v 14:25 | Alfaraptor |  Dopravní prostředky Trespasseru
Tato dráha měla propojovat celý ostrov. Se stavbou se začalo v roce 1988. Takzvaná "Athertonova cesta" pojmenovaná po Normanu Athertonovi měla vést od hotelu z jižní pláže až někam na sever. Avšak zůstala nedokončená; z důkazů o stavbě dnes zbyla jen stanice na pláži a rozpadající se kolejiště v džungli. Jednokolejka končí v levelu Jungle Road, další stanice a zbytek dráhy vedoucí až do městečka Burroughs se měl objevit v levelu Plantation House, který byl ze hry vyjmut už v raném stádiu.
Stanice na pláži
Stanice na pláži


Koleje
Práci na jednokolejce už dnes dokazují pouze vyskozdvižné plošiny a rozpadající se kolejiště


Konec dráhy
Opravdu měl být tohle konec jednokolejky?


Vlak
Takto nějak by vypadal vlak, který by vozil politiky, vědce a obchodníky do návštěvnického centra


(Foto: archiv autora a magonia.haaan.com)

Jurský čas - Kapitola 4

27. března 2010 v 16:23 | Alfaraptor |  Jurský čas - kniha
Na přání HAASe zveřejňuji další kapitolu.

Kapitola 4 - Kde leží naše tajemství

1982. Roberta Muldoona jsem už znal. Dennise Nedryho, jsem našel v Cambridgi - a přes jeho
výstřednosti byl roky před svojí konkurencí. Dennis se považoval za hackera. Měl vlastní zámky pro své dveře. Jeho výzdoba kanceláře byla v rozporu s předpisy společnosti. Henry Wu byl jedináček z Ohia. Zázrak. Brzy získal pozornost kvůli své vysokoškolské teorii v MIT. Laboratoř doktora Wu byla pro mě záhadou. Nikdy jsem nedokončil vzdělání. Měl jsem vědecké nápady dítěte… zkumavky, exploze a zázraky.

Hlavní laboratoř a správní budovy. To bylo to místo, kde jsme udělali náš objev, kde se stal skutečný magický trik. Až přijdou hledat naše tajemství, přijdou sem.
Bylo to zvláštní odstěhovat se z pláně, horkého slunce, špinavých kalhot do chladného sterilního přítmí laboratoře. Ostrá pachuť ochranných chemikálií. Chlad a ticho sterilní komory, denní rituál chemické očisty. Centrifuga vrčela nocí i dnem. Pomalá alchymie genetické replikace. Čirá kapalina držela temnou vrstvu prvků DNA. Pracovali jsme dlouho do noci. Místy se cítíte jako by se celý svět propadl pryč, opouštění pouhé tmy, práce, nekonečné navštěvování minulosti.
Klávesnice ťukaly do časného rána. Řady zelených obrazovek zobrazovaly a porovnávaly genetická data.

Tři počítače typu Cray XMP pracovaly s mnoha daty rychleji než jakékoli výpočetní středisko v Americe. Site B bylo úplně centralizováno a řízeno počítači. Stejným způsobem, který se stal Achillovou patou Jurského parku. Diagnostika, komunikace, bezpečnost, všechno běželo přes počítač. Společná počítačová bezpečnost byla hlavní, nejpevnější na ostrově. Dva němečtí
pracovníci byli obviněni z krádeže velmi důležitých výzkumných materiálů. Plánovali, že vniknou do hlavní počítačové místnosti a odeberou zde část uložených dat. Žádný důkaz se ale nenašel.

Autobusy Island Express

26. března 2010 v 18:28 | Alfaraptor |  Dopravní prostředky Trespasseru
Tyto autobusy vyrobené InGen Industries sloužily jako přeprava pro pracovníky InGenu na Site B. Měly svoji stálou trasu z městečka Burroughs, kolem hráze do Pine Valley a zdejší geotermální elektrárny až k hlavnímu přístavu a laboratorním komplexům. O jeijch častém používání svědčí velký počet zastávek v Městečku.

Autobus v Městečku
Jeden ze dvou vraků v Městečku


Zastávka u kostela
Zastávka u kostela


Autobus u přístavu
Řidiči museli při vjezdu a výjezdu z přístavu zadat přístupový kód k otevření brány


Čelní pohled
Čelní pohled(Foto: archiv autora)

Seriál Jurské přežití

21. března 2010 v 14:29 | Alfaraptor |  Videa
Tento seriál bude popisovat osudy některých dinosaurů, ze Site B, které jste mohli vidět ve filmech Ztracený svět: Jurský park, Jurský park 3 a hře Trespasser. S natáčením začnu pravděpodobně v létě. Budou zde využiti dinosauři ze hry Jurassic Park: Operation Genesis stejným způsobem, jaký jste viděli v mém testu s Triceratopsi. První díl bude o parasaurolophovi Elvisovi, kterého chytili lovci z Ingenu. Uvítám jakoukoli pomoc, proto kdo bude mít zájem, ať odepíše.

Ilustrační video

Test efektu Modrého(zeleného) pozadí

20. března 2010 v 11:08 | Alfaraptor |  Videa
Tohle video je test pro můj chystaný dokument o životě na Site B. Vznikl za pomoci programu na úpravu fotografií a videí jménem Pinnacle Studio. Využívá metodu modrého nebo zeleného prostředí za objektem, který chcete natáčet. Toto jednolité pozadí se potom v programu vymění za libovolné pozadí, které si zvolíte. Triceratopsové jsou ze hry Jurassic Park: Operation Genesis. Prosím, nezapomeňte napsat do komentářů své názory a připomínky.


Záhadné zelené kufry

19. března 2010 v 18:16 | Alfaraptor |  Zvláštní a nevysvětlené
Dnes jsem během průzkumu "sklepa"* levelu Laboratoře objevil tyto zvláštní kufry. Nikdy jsem je neviděl a také nemohu určit kde se měly vyskytovat. Zdá se, že je vývojáři tady zapomněli, když vymazávali zamítnuté předměty.

Zelené kufry
K čemu byly tyto kufry asi navrženy?*Sklep je oblast v každém levelu, kde se kromě budov nachází všechny modely a dinosauři ze hry.


(Foto: archiv autora)

Hlava z Testovacího levelu

8. března 2010 v 18:47 | Alfaraptor a Isla-Nublar-Crew |  Zvláštní a nevysvětlené
V Trespasseru kromě několika neúplných koster lovců nenajdete žádné lidi. Tedy pokud si nevšimnete mužské hlavy v tzv. Testovacím levelu. Nenachází se nikde jinde v celé hře - pouze tady. Domnívám se, že původně měla patřit nějakému přeživšímu na ostrově.
Zde uvádím několik adeptů, kterým by mohla chybět:Marquez - pilot letadla, které havarolvalo společně s Anne na Site B

Harrold Greenwood - Hammondův přítel, který se vydal na ostrov hledat poklady

Lovec z InGenu

Je také docela možné, že to byl jen žertík vývojářů a hlava nemá nic společného s tím, co tady uvádím.Tímto bych rád poděkoval Isla-Nublar-Crew, bez jehož pomoci bych tento článek nevytvořil.


(Foto: Isla-Nublar-Crew)

SOUTĚŽ - 10. kolo

7. března 2010 v 19:05 | Alfaraptor |  Soutěže
Tak tady je poslední kolo, ale nejdřív si dáme výsledky kola předchozího:


Výsledky 9. kola:


Deinonych: 72,5 bodu

Isla-Nublar-Crew: 75 bodů

Ingenpark a mojeznamky: 72,5 bodu


Otázka č. 1: KTERÝ DRAVEC ZNÁMÝ Z FILMU SE NEOBJEVIL NA SITE B?

Otázka č. 2: JACÍ BÝLOŽRAVÍ DINOSAUŘI SE VYSKYTUJÍ NA SITE B?

Otázka č. 3: JAKÉ DRUHY VELOCIRAPTORŮ OBÝVAJÍ SITE B? KDE ŽIJÍ?ŽÁDÁM OSTATNÍ, KTEŘÍ NESOUTĚŽÍ, JAKO JSOU RAPTOREX A JINÍ, ABY NEPSALI ODPOVĚDI DO KOMENTÁŘŮ!!!!!!

SOUTĚŽ - 9. kolo

2. března 2010 v 11:08 | Alfaraptor |  Soutěže
Výsledky 8. kola:


Deinonych: 67,5 bodu

Isla-Nublar-Crew: 70 bodů

Ingenpark a mojeznamky: 67,5 bodu


Otázka:

VYSVĚTLETE, JAK TO, ŽE DINOSAUŘI NA SITE B PŘEŽÍVAJÍ, PŘESTOŽE JSOU ZÁVISLÍ NA LYSINU?


SOUTĚŽ - 8. kolo

1. března 2010 v 15:01 | Alfaraptor
Výsledky 7. kola:


Deinonych: 62,5 bodu

Isla-Nublar-Crew: 65 bodů

Ingenpark a mojeznamky: 62,5 bodu


Otázka:

JAK SE JMENUJE NEJVYŠŠÍ VRCHOL SITE B?