Únor 2010

Minihra Trespasser: Instinct

25. února 2010 v 16:05 | Alfaraptor |  Zajímavosti
Tato hra na motivy Trespasseru je zatím ve vývoji, její autor a člen fóra Trescom makairu ale vydal demo, ve kterém si může zkusit utéci před Velociraptorem. Hra je vytvořena ve světoznámém "chrliči her" Game Makeru. Bližší informace najdete ZDE.




Ovládání:

Pohyb: A, D
Skok: Q


(Foto: trescomforum.org)

Nový pokračovatel Trespasseru?

22. února 2010 v 8:03 | Alfaraptor
Dnes na internetu mě docela zaujalo pár videí z připravované hry Primal Carnage. Moc informací o ní ještě není známo, tak zatím přídávám jen pár testovacích videí. Oficiální stránku hry můžete navštívit ZDE.






SOUTĚŽ - 7. kolo

20. února 2010 v 12:32 | Alfaraptor |  Soutěže
Výsledky 6. kola:


Deinonych: 55 bodů

Isla-Nublar-Crew: 55 bodů

Ingenpark a mojeznamky: 52,5 bodu


Otázka:

JAKÁ LETADLA (NEMYSLÍM TYP) ZTROSKOTALA NA SITE B?
KOLIK JICH BYLO?

Diplom od prehistory

12. února 2010 v 10:24 | Alfaraptor |  Získané diplomy

Obrázek týdne

10. února 2010 v 18:49 | Alfaraptor |  Zajímavosti
Tento obrázek zaslal Isla-Nublar-Crew. Své názory můžete napsat do komentářů.



Tak takhle na Sorně pěstovali dinosaury...
Pokud máte zájem také poslat nějaký podobný obrázek, pošelte ho na můj e-mail jschon@volny.cz

Rádce pro přežití v Trespasseru

7. února 2010 v 20:41 | Alfaraptor |  Základní informace
1. Zbraně mají většinou velmi malý počet nábojů, proto doporujčuji střílet z velké blízkosti a nejlépe do hlavy, zde je možné, že útočící dinosaurus padne hned po první nebo druhé ráně. Platí pouze pro Velociraptory a v omezené míře taky pro Albertosaury.




Schéma zranitelnosti




2. Pokud Vás pronásleduje Velociraptor, je dobré před ním utíkat mezi husté stromy nebo bedny, které ho můžou zpomalit. Schovat se také můžete do budov, do nich Raptoři nechodí (I když se mi už pákrát stalo, že se ke mně dostali.). Není na škodu také vylezt na střechu pickupu nebo loveckého džípu.

3. Pokud Vás pronásleduje Albertosaurus nebo Tyrannosaurus, bedny Vám moc nepomůžou. Lepší je hnát je mezi stromy, nebo běhat kolem nich dokola.

4. Při spatření Parasaurolopha je velká pravděpodobnost, že se v okolí potuluje nějaký dravec, který na něj zaútočí a teoreticky může sežrat i Anne.

5. Skákání je nejlepší metoda, jak unkinout dravcům, kteří se rozhodli udělat si z Vás večeři. Jendnak jste rychlejší, než při normálním běhu (jestli se to dá nazvat běh - mezi během a chůzí není skoro žádný rozdíl) a dinosauři jsou z neznámého důvodu paralyzováni.

6. Je dobré využívat i pastí v okolí - třeba setřelit džíp z útesu na raptora nebo shodit sochu na Rexe - strážce chrámu.

7. Zákeřné schody v levelu Ascent 1 lze obejít stezkou napravo od nich.

8. Nebezpečný úsek na záčátku levelu Summit, zvládnete tak, že nebudete zbytečně sbírat zbraně na začátku, ale přeskáčete do otevřené budovy, kde najdete zbraň a otravné raptory postřílíte.

9. V levelu Jungle Road dporučuji shazovat z jednokolejky bedny a kusy železa na raptory pod Vámi. Zvýší to šanci Anne na přežití, kdyby spadla.

10. Zbytečně neplývejte Toxic Rifle (Lindstradova vzduchovka) v Ascent 1 na prvního Albertosaura, kterého uvidíte. Schovejte si ji na Rexe - strážce chrámu, což je zavěrečný boss levelu.


Další podobné tipy a triky na přežití v Trespasseru najdete v článku Isla-Nublar-Crew ZDE.


(Foto: trescom.org, upravil: Alfaraptor)

Jurský čas - Kapitola 3

7. února 2010 v 10:30 | Alfaraptor |  Jurský čas - kniha

Kapitola 3 - Příjezd na Isla Sorna

Isla Sorna. Kostarkia od něj leží na východ, tichý soused; na západě širý oceán a námořní trasy Pacifiku.

1981. Vyklopýtal jsem se z helikoptéry, hned se začal potit a prohlížet si svěží les, mokré listy. Les tento divoký a neznámý nebyl spatřen člověkem od doby velkých lovců raného Pliocénu. Les voněl mokrými listy, vlhkou zemí a tlejícím dřevem. Kamery a seizmické přístroje ve žlutých bednách; vyložili je do prachu, když helikoptéra odlétala. Pár týdnů po přistání jsme šli na vrchol postavit provizorní satelitní spojení. Letěli jsme helikoptérou. Mladí technici se škábali nahoru, aby mohli vztyčit anténu, zatímco foukal vítr. Vysokorychlostní spojení - úroveň vyspělosti.

V květnu přišly deště, vůně džungle byla všude. Baldachýn džungle visel nad námi, bylo tam úplné ticho. V dáli jsem slyšel volnoběh džípu. Standardní safari vozidlo InGenu - úroveň vyspělosti. Jak jsem cestoval na jih podél pobřeží, vzduch začal být vlhký a těžký. Kov a beton ležely na slunci, rozpadaly se a rezavěly.

Neúspěšná kávová plantáž z roku 1860. Pole byla vyzančena kamennými zdmi, na západě stále stojí ruiny planážního domu. Na jihu jsme šli zkratkou, abychom tam dorazili, směrem na západ, podél potoka, až se objevil vysoký strom se shlukem balvanů kolem kmenu. Pak jsme šli na sever, dokud se neobjevila cesta.* Budovy byly postaveny podle schématu, kterému jsem sotva rozuměl. Podle ročních období, lunárního roku a pohybu hvězd.

Nebe v poledne bylo jako nikde v Evropě; horké, tropické, nový svět. Na pláni bylo horko obzvlášť nesnesitelné, jako pevná zeď. Vystoupil jsem z džípu a protáhl jsem si nohy. Dva stážci se zabývali kolem džípu a jen na okamžik jsem zůstal sám, nechráněný v jurské divočině. Cítil jsem, jak jak kolem mě proudí vzduch, slyšel šelest jednotlivých stromů. Stál jsem na okraji útesu, vítr mi čechral vlasy. To měl být rozbřesk v rané juře.

*Tyto věty se poprvé objevily v BETA verzi.

Diplom od mojeznámky

6. února 2010 v 19:10 | Alfaraptor |  Získané diplomy
Diplom od mojeznámky za SB:


Jurský čas - Kapitola 2

6. února 2010 v 10:41 | Alfaraptor |  Jurský čas - kniha

Kapitola 2 - Nápad století

Nobelova cena nebo finanční impérium čeká někde v potemnělé místnosti, ve špinavé, zchátralé budově, někde v Pacifiku. Byl to rozkvět myšlenky staré padesát let. Padesát let boje o tuto myšlenku. Když jsem byl malý, snil jsem o době, kdy byl celý svět pokryt pradávným lesem. Velcí dravci se ukrývali v chladivé temnotě, v tichu obřích vysokých stromů - dubů a sekvojí.

Odešel jsem z domova v patnácti s poněkud romantickým nápadem hledat své štěstí. Vzpomínám si... vzpomínám, že vlak jel na jih; já byl ve svém nejlepším oblečení a jedl jablko, celý svět přede mnou. Když jsem přijel do Londýna, neměl jsem ani štěstí, ani vzdělání, ani kontakty - nic. Tajemný John Hammond: pochybný investor, multimilionář, svérázný šílený vědec.

Ten nápad mě probudil jednoho rána v New Yorku, téměř jsem si to nestihl zapsat. Co když sál komár dinosauří krev před milionem let? Hmyz je pak ukryt v pryskyřici, která se za tisíciletí změní v jantar. Hmyz je tak prefektně uchován. A tady je ta myšlenka - nemohla se stejně uchovat i dinosauří krev? Krev obsahuje DNA, drobnou spirálu genetického kódu. Abrakadabra!

Slunce svítilo skrze zaprášený vzduch Normanovy kanceláře a já se opíral o pevný dubový stůl, když jsem přišel s nápadem založit International Genetic Techonlogies. Prvním úkolem bylo obnovení genomu: získání jurského nebo křídového jantaru, extrahování uchované DNA, a setavení kompletní sekvence. "Vytrysknutí pramene" jsme tomu říkali. Nešetřil jsem výdaji, nepřipouštěl selhání. Pokud bychom uspěli, technologie InGenu by vešla do dějin. Plánovali jsme podmanit si sílu času nad životem, zničit ji a vymazat. To mělo změnit životy nás všech tak hluboce a neovladatelně jako atomová bomba.

Trespasser mód do hry Juraasic park: Operation Genesis

5. února 2010 v 21:31 | Alfaraptor
Tohle je mód do jedné z mých dalších oblíbených her. Obsahuje skiny ("kůže") dinosaurů(můžete si prohlédnout u mě v sekci DINOSAUŘI) , nové nebe, hudbu, zvuky Albertosaura a zvuky lesa - vše podle Trespasseru. Kůže jsou pro tyto druhy dinosaurů:

Velociraptor
Albertosaurus
Tyrannosaurus
Parasaurolophus
Stegosaurus
Triceratops
Brachiosaurus
Dilophosaurus (podle TC Isle)

Pro tyrannosaura jsou zde tyto typy kůží: hnědá, zelená, červená (strážce chrámu).

Pro velociraptora jsou zde tyto typy kůží: oranžová, červená, žlutá a alfaraptor.

U těchto dvou dinosaurů nemůžete mít všechny kůže ve hře najednou, vždy můžete mít pouze jednu.

Instalace: soubory zkopírujete do složek se stejným názvem jako ty, v nichž jsou stažené soubory.









Tady je pár videí z módu:













Jurský čas - Kapitola 1

5. února 2010 v 16:21 | Alfaraptor |  Jurský čas - kniha
Toto je můj překlad knihy Jurassic Time, kterou setavil člen Trescomu Scallenger z Hammondových komentářů z Trespasseru. Popisuje vzestup a pád Hammondova snu. Odkaz na stránky autora, kde si můžete stáhnout původní verzi knihy je ZDE. V současnosti existují dvě verze: 1.0 z dnešního Trespasseru a 2.0, která je kombinací dnešního Trespasseru a BETY. Vy budete mít možnost si přečíst překlad verze 2.0. Své názory můžete napsat do komentářů. Dále bych chtěl upozornit, abyste překlad nešířili bez souhlasu autora překladu.

Kapitola 1 - John Parker Hammond

Jmenuji John Parker Hammond a narodil jesm se 14. března 1928. Následující text je záznam jistých událostí, kterých jsem se zúčastnil v letech 1980 - 1997 na ostrově mnou nazvaném Site B. Site B nemělo být zábavní park, ale výzkumné zařízení. Tady jsme dělali tu skutěčnou práci.

V roce 1989 International Genetic Technologies uspěly ve svém záměru geneticky oživit dinosaury. Byl to nebývalý úspěch, vrchol vědy 20. století. Práce se řadila k výsledkům Galilea nebo Einsteina.

Ale nebylo to tak lehké nebo jednoduché, jak to vypadalo. Málokdy slyšíte skutečnou historii takových událostí. Co se stalo na místě, kde se změnil svět? Jak to začalo? Jaké byly důvody? Jaká byla cena?




Dvě legrační videa

5. února 2010 v 11:46 | Alfaraptor |  Videa

Naštvaný Hammond

Hammond je svým pravěkým mazlíčkům možná víc podobný, než si myslíte.



Hey!

Bez komentáře.


SOUTĚŽ - 6.kolo

4. února 2010 v 15:13 | Alfaraptor |  Soutěže
Po delší odmlce tady máme další kolo - ale nejdřiv si dáme výsledky kola přdchozího:

Výsledky 5. kola:


Deinonych: 50 bodů

lihkan: 50 bodů

Isla-Nublar-Crew: 50 bodů

Ingenpark a mojeznamky: 47,5 bodu


Otázka:

JAK SE JMENUJE MĚSTEČKO ZALOŽENÉ NA SITE B?


Žádám ostatní návštěvníky blogu, kteří nejsou do soutěže přihlášeni, aby odpovědi nepsali do komentářů.